Cu incredere spre Canada (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu n-am copilul la gradinita momentan, dar imi dau cu parerea :). Stiti cum mi se pare mie ca-i cu gradinitele Montesori? Cam cum e cu Mc Donalds sau Tim Hortons. In caz ca nu stiati, in Ontario gradinitele Montesori sunt franciza, deci desi exista niste directii generale, ceea ce se inatampla in fiecare dintre ele poate fi foarte diferit de la una la alta. Probabil asta e si motivul pentru care parerile sunt asa contradictorii.

Catalina vreme frumoasa si distractie placuta.

Noi mergem maine prin oras, pe malul lacului, la City Hall sa-i vedem pe artistii/mesterii romani.

Weekend placut!

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Va doresc sa petreceti frumos maine, oriunde ati ales sa va duceti...

http://www.123greetings.com/view/7CG10630170653478

Happy Canada's Day!

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Stati asa, maine e Ziua Canadei? Ca luni e a US... Ce coincidenta!



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Stati asa, maine e Ziua Canadei? Ca luni e a US... Ce coincidenta!



Da, Simina, ieri a fost ziua nationala a Canadei, 1 iulie.

Pe 30 iun. a inceput festivalul international de jazz, va dura pana pe 10 iulie 2005. Timp de 11 zile si 11 nopti, de la pranz la miezul noptii, Montrealul va fi in delir . Si va dansa in ritm de jaaaaaaaaaaaaazzzzzzz !!!! Programul este asa de incarcat incat nici macar nu are sens sa mentionez nume, sunt in jur de 20 formatii/zi. In cea mai mare parte este gratuit. Seara trecuta am fost si noi, am dansat ca in tineretile noastre, de fapt toti cei cateva zeci de mii de melomani din jur dansau , iar pentru cine este curios, am pus cateva poze aici (nu cu noi, cu festivalul ).


Jazz la Montreal


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Ira, montrealezelor, va invidiez!!!!! Imi place jazzul la nebunie, a fost unul din motivele pentru care am optat pentru America de Nord fara ezitare, imi aduc aminte ce impresionati am fost amindoi cind am aterizat in Toronto si in taxi am ascultat numai jazz (eram si proaspeti veniti dintr-un Bucuresti supermanelist, de )

Vrem si noi sa ajungem in Montreal in iulie, dar e exclus inainte de 10 . Asta e, poate la anul! Se transmite ceva la TV, aveti idee? Nu de alta, dar asta ne-ar convinge sa ne induram sa dam banii pe-un teveu si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_edi spune:

Myrrha, nu te necaji, ca vine si la noi! Beaches International Jazz Festival, 15-25 iulie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Myrrha, pai vrei sa-ti spun eu ce e in Toronto acum la ora asta ?

2 iulie mmmmmm .....este live8, sunt 8 concerte gratuite simultan in Toronto, Paris, Londra, Roma, Berlin, Philadephia, Tokyo si Johannesburg. Scopul spectacolului este lupta impotriva saraciei din toata lumea.


Barenaked Ladies
Blue Rodeo
Bruce Cockburn
Bryan Adams
The Bachman Cummings Band
Deep Purple
DMC
DobaCaracol featuring Kna'an
Gordon Lightfoot
Great Big Sea
Jann Arden
Jet
Les Trois Accords
Motley Crue
Our Lady Peace
Sam Roberts
Simple Plan
Tegan & Sara
The Tragically Hip
Tom Cochrane



Fugi repede ca se termina !Park Place, Barrie, adresa o afli pe net .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Myrrha, a fost Toronto Downtown Jazz Festival toata saptamana trecuta in fata la primarie.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Da asa e a fost festivalul de jazz pt cine si-a facu timp si ii place, dar vin si alte concerte tari ca U2 si Elton John, eu una cu astea ma impac ma bine

Denisa
10+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Saluate!
Cum ati petrecut weekendul lung? Sper ca bine!
Noi am fost la Arrowhead, a fost frumos tare, cam frig peste noapte, dar Laurei i-a placut la nebunie. A fost mai cuminte decat ma asteptam si a dormit foarte bine in cort. Merita sa mai mergem!

Siminaf-- nu e acelasi lac, ca asta la care am fost noi e in Canada...dar am avut o surpriza mare cand m-am uitat la pozele tale...Gianina si Catalin sunt prieteni cu noi, Catalin a fost coleg de liceu cu mine si de facultate cu sotul meu!!!Ce mica e lumea...

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput