Viata in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Neatza Doamnelor!

Cristina, multzam mult pt info.
Cat despre echilibru pot sa spun ca am experienta, am mers si cu "copii" mari asa ca mine pe portbagaje.

quote:
Originally posted by ancaloredana

In Ro e alegere mai mare.


Unde ai gasit tu asa o varietate de haine de gravide in ro, ca io anu' trecut in bucuresti nu am gasit nik. Era unul pe langa Cocor, insa de proasta calitate. Si imi luam de regula haine marimi mai mari insa, aratam


Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_st spune:

Dragele mele, va rog foarte mult sa ma ajutati. Trebuie sa cumpar un medicament pt. cineva din Romania. Acest medicament nu se elibereaza decat cu reteta. Daca imi trimite reteta din Romania e ok? Mai trebuie tradusa? Sau cum se procedeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_st spune:

Si inca cevaPoti cumpara de pe internet de la farmaciile online daca medicamentul se elibereaza cu reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Ana, reteta din Ro nu a fost acceptata de farmaciile la care am incercat eu.Insa medicul de familie de aici mi-a transcris-o si astfel am reusit sa cumpar medicamentele.

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Cred ca depinde de farmacie - eu am reusit cu reteta din Ro (si trimisa prin fax pe deasupra...). Eu zic sa incerci.

_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_st spune:

Am reusit, sau mai bine zis aproape am reusit Am vorbit la farmacie si a zis ca e ok cu reteta din Ro si ca asa cum a zis si Catrinel o pot trimite si prin fax. Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

aveti idee cu ce pot spala un tricou (care era odata alb ) ca sa redevina alb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by ancaloredana

E adevarat...in afara de C&A nu prea gasesti haine.In Ro e alegere mai mare.Poti sa incerci si la BENETTON si acolo am vazut ca au dar<preturi...mai marisoare .22+



Curios,eu in RO am vazut numai jafuri,niste materiale oribile. La H&M au haine superbe pt. gravide, imi vine sa-mi iau si acum (am ramas cam cuplata la raionul ala) MA MIR CA NU a mentionat nimeni H&M..

Fetili, noi plecam maine in concediu in Lanzarote, ne vedem in doua saptamani!

pupici!

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Concediu placut Laura, sa veniti bronzati!Nici eu nu am vazut in Ro asa multe haine pt copii si gravide, haine de buna calitate si la pret bun si abia ce am venit din Ro.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Lauraa, drum bun si distractie placuta!
De H&M am mentionat eu pe pag.5

Pupici,
Katink si dulcineea mea 36sapt. + 6zile

Fotografii

Mergi la inceput