Viata in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu-mi ziceti si mie ce folositi ca inalbitor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Unde as putea gasi tinctura de propolis si cum ii zice auf Deutsch?

Danke!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna,

quote:
Originally posted by Porumbita

nu-mi ziceti si mie ce folositi ca inalbitor?



Folosesc Vanish-gel, Oxi Clean si ACE. ultimul mi se pare cel mai eficient. E hipoclorit despre care se spune ca strica materialul insa, pt petele cele mai rele e cel mai eficient.
E procurat de la magazinele turcesti!


Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Se pare ca anuntul facut acum catva timp nu a fost receptionat de toti cei care vor sa o ajute pe Tia si de aceea repet:

Cand merg in tara in august am sa fac un pachet pt Tia. daca vrea cineva sa contribuie sau stie unde pot gasi produse fara gluten bune si ieftine, sa spuna! Pana acum suntem 2 mamici: Ancutza06 si moi!

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Cristina, imi pare rau ca de data asta nu pot sa o mai ajut si pe Tea.dar am trimis bani pt Andrei Oniciuc, pt Liviu Ungureanu si pt. Silviu din Iasi, i-am facut si trimis pachet ieri lui Gabi Nistor..........pt mine e un pic cam mult. Dar sa stii ca si eu ca si tine am spus ca plec si daca cineva vrea sa ajute, ma poate contacta si ........nu a facut-o decait Vikinga (ca de obicei).....asta e.......

Si,m pt ca eu plec vineri dimineata, iar maine nu stiu cit timp o sa mai am de stat pe forum, va doresc la toate vacanta placuta sau concediu placut, vreme frumoasa, odihna placuta si sa ne auzim/citim/revedem cu bine!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Andreia, concediu placut! Nu-i nici o problema, cine vrea/poate, bine, cine nu, asta e. Eu am repetat mesajul pt ca tocmai ma conversam cu o "nemtoaica" pe sub. Tiei si a zis ca nu a vazut mesajul meu. Dar se pare ca e din cauza ca nu a mai intrat aici de multa vreme. Eu de sapt. viitoare incep sa caut cam ce ar fi de luat, dar pana cand plec mai am timp. Drum bun!

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Da Cristina, ajut cum sa nu, chiar la ea ma gindeam si eu zilele astea. Tin minte ca ai pus anuntul da ma gindeam ca mai e timp pina in august:) Da uite ca acum acum e august.Eu pot trimite bani, ca pe aici la mine sunt toate mai scumpe un pic. Vrei sa ma uit eu prin magazine sa vad ce e fara gluten sau deja stii cam care ar fi produsele?Ca de obicei iti cer de o mie de ori adresa si contul bancar sa vad ce e mai la indemina pt mine, ca stii ca eu le ratacesc de fiecare data Pup si o zi buna:)Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

vik, inca nu stiu ce iau, dar cel mai bine sa fie alimente de baza: faina, paste, ceva dulciuri... Maine scap si de ultimul examen si apoi ma ocup de asta. Ce sa zic, decat sa mai dai bani si pe transport mai bine iau de aici... nu? Inca nu stiu preturi, dar daca vrei ti le trimit de indata ce le aflu.

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

vrem sa plecam in RO sapt viitoare. intrebare: Mielu e trecuta in paß-ul lui ionu dar cu o poza de la 6 luni. tre sa skimbam poza sau sa facem ceva? in RO vrem sa-i facem pasaport tre sa mergem la ambasada sa-i punem viza sau ceva de genul asta?
rugaminte:faceti o lista cu ce maninca Ana Maria si puneti-o aici si dati-mi si mie adresa fetitei.
multzu********


"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

oana, vorbesti de Tia? Este subiect la Umanitare iar ea mananca orice dar fara gluten.

eu nu am schimbat nici o poza , iar Andra are de la 2,5 luni si intre timp am fost de 3 ori in tara cu ea.

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput