Viata in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolle27 spune:

Calde salutari fetelor,nu prea am comunicat cu voi,fiind mai timida din fire,dar v-am citit mereu conversatiile.Indraznesc sa va intreb daca stie cineva ,daca mai sunt valabile invitatiile cele vechi ptr rudele care veneau la noi din Ro?.Orice informatie imi e de folos,caci de anul trecut din iulie nu am mai avut vizite din tara.Va multumesc si va pup pe toate.cu drag Mirela8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

nicolle,
invitatiile nu cred ca mai sunt valabile,tre sa faci altele noi.
ia arunca un ochi aici si minuneaza te:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53622
eu una sunt ...terifiata...dupa ce ca oamenii fac eforturi sa vina,pe langa invitatii,le mai trebe si bani...o sa...nu stiu...si nu mai zic de documnetele care sa demonstreze scopul calatoriei...bleah...
sper sa ti fi fost de folos

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna Nicolle si muuulte multe felicitari pt BB.
Sa ai o sarcina usoara si BB sanatos!

Am fost in ro in martie aprilie si de aici lipsa de apel .
Mii de scuze.
Noi mergem deseori la piscina de langa Zoo sau mai conduc io in parcul de la ADAC tot in Heidelberg.
poate ne intalnim o data. Dam semn cand trecem.

Si, acum revenim la oile noastre, sunt interesata raaau de intrarea romanilor in spatiul Schengen; vine cineva la noi in 12 august si m-au zapacit astia cu modificarile lor. Noi nu le facusem invitatie ca anul trecut a mai fost cineva care a avut 500 euro si asigurare si nu au fost probleme. cu trenul;



Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

didi,
pai poate ne intalnim toate 3 ca si noi ne mai plimbarim prin mannheim-heidelberg.cat de curand nu insa pt ca eu voi pleca pe 10 in gr.
ai mei invitati majoritatea vin in gr cu trenul.deci sa inteleg ca cu trenu nu s asa probleme?toti beneficviaza de invitatie insa nu stu dc or mai gasi si bani.plus ca l am pus pe socru sa le mai faca o hartie sa demonsterez ca vin pt nuntace aiurea...
nicolle,sarcina usoara si bebe sanatos tun!

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Pai vin si eu la intalnirea Mannheim-Heidelberg.....cu conditia sa nu fiu plecata in tara.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolle27 spune:

Buna dimineata dragele mele,va multumesc ptr informatii si urari.Sunteti foarte dragute.Fetelor din zona,as fi incantata sa va cunosc,insa din pacate la piscina nu merg caci nu-mi permite starea,dar in oras este altceva.Daca aveti drum in Heidelberg anuntati-ma pe PM,sau eventual ne putem da nr.de tel.Nu promit nimic caci sarcina asta imi da bataie de cap,am zile cand nu ma pot ridica din pat de rau.Bebelusul e smecher lui ii este cald si bine,dar ce nu face mama ptr puiul ei!Va doresc numai bine.Apropo,nu stiu cand am citit ca cineva ar avea nevoie de propolis,parca una dintre fetele din Mannheim,eu am o sticluta de solutie in plus acasa(este un flacon de antibiotic, sticluta).Va pup Mirela8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Neatza!

Mirela, Alina-copiloi scria de tinctura de propolis.

Cat despre BB, asteapta sa treaca cele 3 luni si apoi mai vorbim



Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolle27 spune:

Astept cu nerabdare sa treaca cele 3 luni si sper sa nu fiu ghinionista.Iar ptr Alina,daca are nevoie de propolis eu pot sa-i dau,asa ca Alina da-mi un PM.Va pup.pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cori-Cori spune:

Pentru Copiloi: se numeste Propolistinktur si se gaseste la apicultori sau la farmacie. De la apicultori o poti cumpara mai ieftin, la farmacie e extrem de scumpa.
Eu am cumparat din Romania, de la prietena mea cea mai buna, al carei tata e chiar apicultor. Daca vrei, iti pot aduce si tie. Ultima data costa 50000 lei sticluta (aici, in Germania, costa cam 7 €).
Noi plecam in Romania pe 13 sau 14 august si ne intoarcem peste 2 saptamani. Daca te intereseaza, imi poti da un PM.

(Eu sunt mare consumatoare de propolis si-am reusit sa-l corup si pe sot, care-i neamt . Rezultatele se vad: de aproape 4 ani, de cand luam tinctura, n-am mai fost bolnavi. Ne-au mai curs si noua nasurile , cand si cand, in timpul iernii, da' n-am avut nevoie de medicamente )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Fetelor, voi la ce asigurari de sanatate sunteti asigurate?

Eu am fost la SDK (Süd Deutsche) si se poarta execrabil cu mine, pt fiecare rechnung au macanit cit se poate, au intirziat sa-mi dea banii… Am fost in spital pt laparoscopie – pe internare scria ovare polichistice, asa ca m-au acuzat ca le-a ascuns ca sufeream de chestia asta cind am facut asigurarea in ianuarie… Acuma le-a scris medicul meu o scrisoare ca nu aveam de unde sa stiu de asta. Dar vreau sa plecam de la ei ca-s groaznici, si voiam sa stiu daca voi aveti experiente bune cu alte asigurari….
Multumesc!

Inainte am fost la DKV si tot timpul au platit fara sa cricneasca, dar era numai pe 5 ani fara posibilitate de prelungire in aceleasi conditii, si am preferat sa schimbam.


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput