Recomandare hotel in Bodrum

Recomandare hotel in Bodrum | Autor: ruxi

Link direct la acest mesaj

Am o mare rugaminte la voi: recomandati-mi un hotel bun in Bodrum. Vrem sa mergem in august cu Clara ( 3 ani ) la mare in Turcia. Din anumite motive, ne-am decis pentru Bodrum. De peste o saptamana ma tot uit pe internet si am vazut la hoteluri de ne-am zapacit de tot, si tot nu ne-am hotarat asupra unuia. Saptamana asta trebuie sa ma hotarasc neaparat, deci ajutati-ma, poate ati fost chiar voi sau stiti de la altcineva de un hotel bun. Bun pentru noi inseamna cel putin: pe plaja sau chiar langa plaja, plaja sa fie de nisip si intrarea in apa sa se faca lin, de 3 sau 4 stele, mancare buna si camere curate si nu foarte mici. Sper din suflet sa ma puteti ajuta, nu stiu ce sa fac....


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Noi am fost la Hotel Salmakis acum 5-6 ani si ne-a placut, foarte linistit si de bun simt. Nu e nisip pe plaja, din pacate, dar am vazut ca nu era nisip mai in tot Bodrumul. Plaja insa era placuta si intrarea in apa era lina. Hotelul are o piscina mare, mincarea era de bufet si chiar buna, iar camerele erau tot asa in regula, foarte curate (daca dai spaga la receptie sau nu te lasi, sigur iti da camera ok, cu vedere la mare, adica). Linga plaja e un mic debarcader de unde te duce cu barca cu motor in orasel, pe partea cealalta, treaba care ne-a placut tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Club Amarissa, in Bitez. Dar sunt multe...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Stiu ca sunt multe, Rufus, tocmai de asta imi e si greu. Mai spune-mi, daca mai stii, macar sa fac o lista scurta din care sa-mi fie mai usor sa aleg, mai in cunostiinta de cauza.


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Fetelooorrrrrr, nu ma lasati....si baietilorrr


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyante spune:

Ruxi, noi am fost acum trei veri in Bodrum si am stat la Club Voyage Torba. Torba este la 6 km de Bodrum (se face cam 5 minute cu dolmusul pina in centrul oraselului Bodrum). Hotelul este un holiday village all inclusive. Camera in care am stat noi nu era excesiv de mare dar avea balconas cu scaune si masa. Foarte curat in schimb (camerista trecea zilnic si ne facea curatenie) plus schimbat de prosoape zilnic daca le lasai pe podea semn ca vrei sa-ti fie schimbate. Mincarea era extraordinar de buna cu multe fructe, salate, dulciuri, feluri principale etc. si puteai sa maninci aproape toata ziua (existau si gustari intermediare intre mesele principale). Plaja destul de micuta dar suficienta cu intrare lina in mare. Hotelul avea o singura piscina cu o sectiune mica destinata copiilor. Multi palmieri si gradina ingrijita impecabil, alei curate. In rest cam toate facilitatile de le gasesti pe la genul asta de cluburi: sala de fitness (gratis), coafor, sauna (conta cost), o echipa de animatori foarte agitata .... si nu mai stiu ce sa-ti zic. Noi am stat acolo 10 zile si am fi vrut sa mai stam....

A, sa nu uit un lucru: august (ca si iulie de altfel) nu e cea mai fericita luna pentru Turcia si Grecia din cauza caldurii insuportabile. Noi am fost de pe 6 septembrie si am stat pina pe 16 si erau zile cind la prinz ne era imposibil sa stam pe afara.

Concediu placut,

Ella

http://community.webshots.com/user/elyante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Multumesc Ella. Am cautat acest hotel unde ati fost voi, si nu exista nici o oferta la agentiile de turism romanesti...nu stiu de ce.
Da, stiu ca in septembrie e cel mai bine de mers in Turcia, insa nu putem lua concediu decat in august, si am ales si noi sa mergem cat mai spre sfarsit...

Concediu placut si voua!


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ruxi, am spus de Amarissa pentru ca am fost eu acolo; Bitezul este tot un satelit al Bodrumului, ceea ce este de preferat centrului orasului,care este aglomerat. Exista oferta pe piata romaneasca (am vazut pe google) si este rezonabil si ca pret.Este drept, gusturile mai difera...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mai ai putintica rabdare. Saptamana viitoare plec cu sotul si copii in Bodrum la HOTEL SAMARA. E un club all inclusive de 5 * pe care l-am gasit la acelasi pret cu unul de 3-4 in Antalia (unde am fost anul trecut). Asa ca peste 2 saptamani iti spun tot. Dar daca ai cum, amana-ti plecarea spre septembrie. Nu neaparat ca ar fi mai ieftin, dar nu mai e asa de infiorator de cald.

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

ruxi, desi mi-ai trimis pm, iti raspund aici ca tot am deschis subiectul.
am fost la bodrum acum vreo 5 ani, am stat 2 zile intr-un hotel de 5, dar nu imi amintesc nici sa ma bati. de cand calatoresc in turcia, stau cate 2-3 zile in fiecare statiune si nemele hotelurilor sunt ultimul lucru la care m-am gandit sa memorez. pot sa iti spun atat ca a fost foarte ok, avand in vedere ca oricum noi folosim hotelul doar cateva ore pe noapte, sa dormim dusi. in rest, avem alte preocupari.
uite, sa nu te las cu mana goala, iti spun sa nu ratezi sub nici o forma Halikarnas, intereseaza-te de programul lor si nimereste-te acolo in ziua femeilor (o data pe saptamana femeile au reducere de 50% parca) si neaparat sa nu ratezi showul cu laser. sa incercati sa prindeti un grup care inchiriaza un iacht (ca nu cred ca il puteti inchiria doar voi, costa destul de mult) si sa faceti croaziera de o zi. sunt niste locuri fantastice pe acolo.
august, mai ales daca e in a doua jumatate, nu mai a e chiar atat de cald. bodrum e mai rezonabil din punctul asta de vedere decat antalya.
si pana la urma, nu te mai stresa, toate cluburile sunt ok dupa parerea mea. inca nu m-am cazat undeva in turcia unde sa nu fiu multumita de servicii. ce-i drept, nu am fost cu copilul inca nicaieri si nu am evaluat cluburile in privinta asta.
distractie placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Anya te rog sa nu ne uiti si sa ne dai amanunte si eu vreau sa merg anul asta in Turcia la un all inclusive impreuna cu baietelul meu de 1 an si 8 luni asa ca daca poti spune-mi si mie daca au loc de joaca pentru copii ca eu am vazut undeva ca exita mini cluburi dar pentru copii peste 4 ani.Eu vreau un leagan si un topogan ca e mor dupa ele.
Multumesc si astept cu interes intoarcerea voastra.Distractie placuta.

Mergi la inceput