Recomandare hotel in Bodrum

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

M-am intors!

Mergeti, ca e tare bine! Bodrum- Hotel Samara. Plaja e cu nisip. Servicii - foarte bune. Mancare buna si ai de unde alege. Au si mancare dietetica -carne si legume fierte - pe care poti s-o dai bb-ilor ff mici. Nu stiu daca au blender pt pasat... La barul din hotel ma duceam seara su o sticla de plastic (sau cu biberonul) si luam laptele pt pitic (bea sera si dimineata cu bib-ul). La restaurant erau si scaunele pt hranit copiii. Am avut si pat special pt copil - cu tot ce-ti trebuie (saltea, asternuturi, prosop).
Cat despre distractia copiilor... au loc de joaca cu topogan (2 buc), leagan, casute, sala unde cu copii mai marisori se desfasoara activitati de pictat baloane... si altele. In plus exista si o piscina de copii cu topogan cu apa - micut. Seara de la 9 era discoteca de copii (cam 1/2 ora) si animatorii ii invatau sa danseze. Al meu fiu era innebunit sa mearga "la fetite" - adica la discoteca / pt ca erau mai multe fetite pe acolo.
Iar adultii - in afara de plaja, baie si mancare pot participa la diverse sporturi - polo, aerobic pe saltea sau in apa, tenis...seara de la 10 spectacol pt adulti.
Noi am luat cu noi si walkie-talkie-ul si dupa ce culcam copilu' mai ieseam vre-o ora la terasa pe malul marii.

Daca as avea cu ce... m-asi mai duce vre-o luna. (nu era vorba de avion)

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Multumesc frumos pentru informatii si daca nu sunt indiscreta cat a costat si de la ce agentie ai cumparat?. Mai convins mai ales ca zici ca exista si discoteca pentru pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Tot eu-pentru copil sub 2 ani ai platit ceva in plus fata de taxele de aeroport si asigurare medicala? Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octaviancucu spune:

Pentru Turcia viza se ia in prealabil de la Consulat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Viza de Turcia am luat-o direct pe aeroport. 10$/"cap vaca furajata". Aici intra si copii-indiferent de varsta. Pt.copiii sub 2 ani nu se plateste nimic, dar nu au loc in avion. Pentru copiii de peste 2 ani se plateste biletul de avion integral si au toate drepturile in avion-loc, masa. De asemenea se plateste si taxa de aeroport.

Noi am plecat cu VACANTA, dar preturi apropiate au dat si C&D si ALIBABA. Eu zic sa negociezi cu toate 3 si vezi care cere mai putin. Noi am dat pt plecare din 24 iunie - 530 EUR/PERS.-LOC IN CAMERA DUBLA + 50 EUR/TAXA AEROPORT + 10$ viza + asigurarea medicala.

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Mersi frumos. Cred ca ma orientez la C&D ca am fost cu ei in luna de miere si cica am reducere in plus ca sunt clientul lor.Deci am noroc pentru Galusca mea ca are sub 2 ani nu platesc nimic URA!
Din pacate mai asteptam ca de abia pe la sfarsitul lui august putem sa ne luam concediu.Oricum multumesc mult pentru toate informatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Buna...

eu plec in septembrie in Turcia in Bitez. Stie cineva ceva de hotelul TUMAY? Macar ati trecut pe langa el sau ati auzit pe cineva ca a stat acolo???
Mi-ar fi de mare ajutor niste informatii...

Merci mult!

Dilaural

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dilaural/album?.dir=/4c12

Mergi la inceput