M-am hotarat.......adoptie(partea a 12-a)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Meme, mi-am cerut scuze si atunci ca te-am suparat, dar daca ai lasa resentimentele la o parte si ai citi ce scriu si alte fete (vezi subiectul deschis de Flory) ai realiza ca nu sunt eu singura nebuna. Nu mi-a cerut nimeni spaga dar nici nu te ajuta nimeni degeaba. Interesele sunt mari, indiferent ce ai spune tu. Dar nu vreau sa ma mai cert. Asa ca in public, te rog sa ma ierti pentru iesirea de atunci, dar faptul ca te amintesc sub forma de repros se datoreaza expresiei tale: "din cauza ta nu o sa mai ajut nici o mamica sa gaseasca un copil" lucru care mi-a ramas pe suflet si usor nu uit....

Simteam de mult nevoia sa ma descarc. Daca mesajul meu supara, rog pe Liliana sau pe Qsar sa dea cu guma si sa "ma" stearga.

Sper insa ca se va clarifica o situatie nedorita de mine si Meme sa se intoarca aici unde ii e locul, ca mamica experimentata de fetita superba!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lista actualizata:

Mamici (si tatici)

- Adivio – mami de Ioana
- Aissa - mami de Alexandra (30.09.2004) din 02.12.2004; atestat: 01.10.2004; asteapta hotarare irevocabila
- Aiuras - mami de Iris Teodora (26.05.2003)
- Asi – mami de Razvan (07.03.2004) din 20.07.2004; atestat: 09.06.2004
- Briantis - mami de Andrei (15.03.2004) din 21.10.2004; atestat: 25.08.2004; asteapta hotararea
- Carmens – mami de Otilia (27.02.2004)
- Claudia_a - mami de Ioana
- Danielac - mami de Diana Maria (24.10.2001); finalizat
- Daria – mami de Maria (03.06.2001) din decembrie 2003; finalizat
- Florypop - mami de Andrei (27.11.2004) din 03.12.2004
- Irina ina2000 - mami de Alexandru (20.04.2002)
- Liliana Csaki- mami de Laura(24.06.1999) si David (17.10.2003)finalizat
- Meme – mami de Anca (01.05.2003); finalizat
- Oana_mm - mami de Eric (20.05.2004)
- O mamica fericita – mami de Robert (25.08.2004) din 27.10.2004
- Oanamagda – mami de David (28.10.2004)
- Ponicid
- Qsar - mami de Dinu; finalizat
- Rozi - mami de Victoras (24.08.2004) din 24.11.2004; atestat: 05.10.2004; asteapta dosarul de la ORA
- Rufus – tati de Ioana; finalizat
- Silvia Pui - mami de Stefanut (19.03.2005) din 30.03.2005; atestat: 21.09.2004
- Xerxe


Aspirante :

- Inapopescu
- Irina g
- kkk (o mai fi ?)
- Mimsi
- Valiburu mami de Daniel Iustin ?
- Vivi.vio




Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Aissa,acele cuvinte puse intre ghilimele m-au durut si pe mine tare mult.Dar practic asta este realitatea,prin atitudinea ta mi-ai inchis portita la acea persoana care ma putea ajuta sa intind o mana unei potentiale mamici.
In alta ordine de idei,ai inteles gresit,nu am de gand sa ma retrag.O parte importanta din viata mea este adanc ancorata in acest subiect.Si totodata sunt o persoana puternica care nu renunta asa usor.Am spus doar ca datorita anumitor atitudini nu mai am aceeasi bucurie de a-mi asterne gandurile pe "hartie".
Poate ca traiesc cu nostalgia acelor momente cand niste fete minunate de pe acest forum au stiut sa ma indrume si sa fie alaturi de mine in tentativa de a deveni mamica.Ele nu vorbeau despre comisioane,spagi si interese."Trebuie sa existe speranta,dorinta,perseverenta si lucrurile se pot rezolva mai repede decat iti imaginezi.Este adevarat ca trebuie sa existe si putin noroc."
Astfel sunau cuvintele lor.Le-am crezut si Dumnezeu mi-a scos-o in cale imediat pe Anca.Si chiar daca acum pot afirma ca este un copil "de milioane",atunci lucrurile nu au stat asa.
Pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Meme, ti-am trimis un mesaj. E cam lung, dar te rog citeste-l. Crede-ma ca nu imi place stiu ca undeva, cineva, are ceva contra mea. As vrea din suflet sa intelegi si partea mea de poveste, desi stiu ca eu, o necunoscuta, nu pot atarna mai mult decat o persoana din familie.
Aici, pe forum, am primit si eu incurajari, asa ca nici eu nu am de gand sa ma retrag. Dar frumos ar fi sa fim toate un grup unit. Imi pare rau ca prin gura mea mare am suparat anumite persoane si sper din suflet sa ma poti ierta, atat tu cat si oricine altcineva a fost vreodata lezat de vorbele mele.



Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Valiburu, exact de aceea intrebam, ca si noua ni s-a spus, foarte serios, sa nu riscam si sa-i facem vreo intepatura copilului la mai putin de 4 saptamani de la vaccin (se pare ca unul anume, dar nu mai stiu care). Ca exista pericol de paralizie... Se pare ca nu sunt toti de aceeasi parere, dar noi am preferat sa amanam formalitatile si sa nu riscam. Am facut la fel ca voi: vaccin, apoi ttrebuia sa-l ducem sa-i recolteze sange pt analize, ca sa mergem mai departe cu actele. Am amanat si ne-am dus abia peste o luna de la vaccin. Mai intereseaza-te si tu si vezi ce faci.

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by Rozi

Valiburu, exact de aceea intrebam, ca si noua ni s-a spus, foarte serios, sa nu riscam si sa-i facem vreo intepatura copilului la mai putin de 4 saptamani de la vaccin (se pare ca unul anume, dar nu mai stiu care). Ca exista pericol de paralizie... Se pare ca nu sunt toti de aceeasi parere, dar noi am preferat sa amanam formalitatile si sa nu riscam. Am facut la fel ca voi: vaccin, apoi ttrebuia sa-l ducem sa-i recolteze sange pt analize, ca sa mergem mai departe cu actele. Am amanat si ne-am dus abia peste o luna de la vaccin. Mai intereseaza-te si tu si vezi ce faci.

Victoras (24.08.2004)



Cred ca e vorba de vaccinul polio, care e foarte periculos...si trebuie intradevar sa astepti o luna inainte sa ii mai faci ceva inhectabil...

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Fetelor, dragelor....stau si citesc ce ati scris si ma gandesc....
Daca imi aduc bine aminte eu am fost cea care a deschis primul capitol al acestui subiect de adoptii. Am scris atunci acolo toate gandurile mele intr-un moment in care psihicul meu era la pamant. Aveam in urma multe nereusite in ceea ce priveste " a avea un copil". Voi mi-ati fost alaturi si sincer m-ati ajutat sa ma ridic si sa ajung la situatia de acum. Credeti ca merita sa stricam cel mai invidiat subiect de pe DC?

Sincer suntem invidiate de multe fete de pe aici. Nu vreau sa ma bag in discutia voastra pentru ca nu e cazul (in sensul ca nu am fost implicata). Probabil ca fiecare are partea ei de dreptate dar va rog din suflet incercati sa va strangeti mana (nu in usa....)si sa va mai dati o sansa. Sa pastram discutiile la acest subiect asa cum au fost pana acum si sa ne ajutam in continuare intre noi cu informatii si sfaturi.

Sper ca nu v-am plictisit dar nu imi place sa va stiu in "tensiuni". Va invit la poate va trece supararea.

Pupici,



Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am incercat.....daca merge bine, daca nu o rog pe Meme sa fie sigura ca daca scrie aici nu are nici o legatura cu discutia noastra.

Briantis, ce vesti ai? ai primit hotararea aia?


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Flory,intr-adevar tu esti cea care ai dat nastere acestui subiect.Sa stii insa ca si inainte existau tot felul de subiecte pe tema adoptiei,postate la "discutii generale".Eu cel putin asa mi-am inceput "cariera".Erau destul de putine mamici adoptive pe vremea aceea:Liliana,Qsar,Daria,Irina,Ponicid...Asta nu inseamna ca nu existau subiecte pline de suflet si foarte multe informatii.Si mai erau si acei copii frumosi la ale caror poze ma uitam mereu si speram,speram sa am si eu intr-o buna zi un astfel de ingeras.
Cred ca o bere,sau "apa-bele" cum ii spune Anca ,ar fi bine venita.Acum suntem intr-adevar o o "mare familie",demna de invidiat,cu bucuriile si cu problemele inerente.Le-om duce noi pe toate,nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

La mine au trecut 3 saptamani de la comisie si inca nu m-au chemat sa semnez actiunea... Am dat niste telefoane, am primit promisiuni ca primi vesti dar... Mai sun azi dupa 3, poate aflu ceva.

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput