M-am hotarat.......adoptie(partea a 12-a)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

quote:
Originally posted by o mamica fericita

quote:
Originally posted by aissa

Pana acum am strans asa:

Mamici (si tatici)

- Adivio – mami de Ioana
- Aissa - mami de Alexandra (30.09.2004) din 02.12.2004
- Asi – mami de Razvan
- Briantis - mami de Andrei (15.03.2004) din 21.10.2004
- Carmens – mami de Otilia (27.02.2004)
- Claudia_a - mami de Ioana
- Danielac - mami de Diana Maria (24.10.2001)
- Daria – mami de Maria
- Florypop - mami de Andrei (27.11.2004) din 03.12.2004
- Irina ina2000 - mami de Alexandru (20.04.2002)
- Liliana Csaki- mami de Laura (24.06.1999) si David (17.10.2003)
- Meme – mami de Anca
- Oana_mm - mami de Eric (20.05.2004)
- O mamica fericita – mami de Robert (25.08.2004) din (27.10.2004)
- Oanamagda – mami de David (28.10.2004)
- Ponicid
- Qsar - mami de Dinu
- Rozi - mami de Victoras (24.08.2004) din 24.11.2004
- Rufus – tati de Ioana
- Silvia Pui - mami de Stefanut(19.03.2005)din 30.03.2005
- Xerxe


Aspirante :

- Inapopescu
- Irina g
- kkk (o mai fi ?)
- Mimsi
- Valiburu – pana maine e aici – mami de Daniel
- Vivi.vio

Scuze pentru cei uitati sau cu date incomplete, pe masura ce mi le furnizati le adaug.
Am ordonat alfabetic in lipsa de idei. E o prima ciorna, orice comentarii sunt binevenite. in timp putem adauga si link-uri catre poze,a sa cum e la mamici, dar asta e mai de durata (asa o zi-doua....)

Am citit unul din capitole si am adunat de acolo nume. Unele fete nu au mai aparut, dar le-am trecut aici. Inca o data, imi cer scuze pentru cei omisi sau pentru cei carora nu le stiu toate datele.



Cristina si Alexandra (30.09.2004)






Silvia si bebe Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

quote:
Originally posted by meme

Fetelor,pana una alta eu sunt"mani" si nicidecum "mami".
Anca s-a nascut pe 1 mai 2003.Apropo,a fost ziua ei de curand,asa ca daca vreti sa vedeti poze...Ar mai fi pe acolo si alte albume simpatice,de exemplu "primavara romantica".Veti vedea ce fata mare am deja.
Va citesc zi de zi,va admir pozele.Ma bucur de reusitele voastre si suspin alaturi de nereusitele care se mai ivesc.Observ ca mai sunt bagata din cand in cand in seama,dar doar sub forma de repros din partea unor persoane carora am incercat sa le intind o mana de ajutor.
Asa se explica faptul ca m-am abtinut sa mai scriu la acest subiect.Imi vine destul de greu sa fac acest lucru dar este unica forma de protest pe care o am la indemana.
Va doresc tuturor numai bine ,bucurati-va de puii vostri si cele care nu ii au inca la piept sa nu-si piarda speranta.Va sosi in curand si acea zi!

http://community.webshots.com/user/danancamm



Meme, am vazut pozele cu fetita ta. Este deja domnisoara si e tare frumusica.

Nu mai fi suparata pe noi please. Daca dam o bere iti trece?...:))

Pupici,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Mihaela, dar vad ca deja ai ginerica , chiar ca e o primavara romantica .
Ma gandeam ca la varsta asta "mami" se transforma in "mani" ( money ???)
Sa va traiasca printesa si sa va aduca doar bucurii !

carmen
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Razvan e nascut in 7 martie 2004 iar atestatul de familie adoptatoare l-am obtinut in 09.06.2004.Acasa a venit in 20.07.2004(in 19.07 am aniversat casatoria).Status-certificat de nastere nou emis de 2 saptamani, urmeaza sa mergem sa dam declaratia la notar ca suntem de acord amandoi cu schimbarea prenumelui.
Cred ca in toamna reluam procedura de a obtine atestatulpentru bebe 2 , ca sa putem intra pe lista de asteptare.

http://community.webshots.com/user/ubi19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiuras spune:

Buna fetelor ma grabesc sa ma duc cu BB la doctor ca are temperatura mare dar va spun ca suntem in pronuntare cu adoptia cel putin asa a spus comisia.
Carmens eu era sa patesc rusinea ca in dosarul meu incuvintarea de adoptie de la DPC ers in copie Xerox asa ca la toate informatiile date de fete adauga si asta.
Ca sa ma puneti pe lista eu sunt mama lui Iris Teodora 26 mai 2003 si ieri 26 mai am primit incuvintarea.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by meme

[...] Imi vine destul de greu sa fac acest lucru dar este unica forma de protest pe care o am la indemana.


Draga mani, mai uita-te o data la domnisoara ta (sa-ti fie sanatoasa si voioasa si norocoasa!), spune-ti si tu ca ai protestat destul si hai aici la o barfa mica. Zau ca e pacat sa ne suparam intre noi, n-are nici un haz. Viata e asa de scurta... ne necajim asa usor...

PS Oana_mm, ma gandesc si la tine...




Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Imi place cum arata listuta cu mamici! dar taticii unde ii punem? In dreptul lui Valiburu poti sa pui mami de Daniel-Iustin pt ca va fi pana la urma pruncusorul nostru. Dar mai intai tb sa intruneasca comisia si pana pe 7 iunie este acasa la noi. Luni merg sa-i fac fisa medicala (sange, oftalmologie, neuro..). Astazi a fost vaccinat si nu am vrut sa-l intep de 2 ori.
Oricum, Dumnezeu inca ne mai iubeste si asta ma bucura f mult
Am mai vazut din pozele voastre sunt f frumosi copii, sa va traiasca si sa-i aiba ingerasii sub protectie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Valiburu, nu inteleg: cum n-ai vrut sa-l intepe de 2 ori?? Si vrei sa-i ia sange luni pt analize?

Si noua nu ne-a cerut oftalmo si neuro la bb!!! L-a consultat o dr, i-am facut VDRL, HIV si antigen b parca si gata! ce diferente!

Oricum felicitari pt viteza! Sunt sigura ca veti fi fericiti!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Rozi, azi a facut vaccinul si nu am vrut sa-l duc de la medicul de familie unde i l-a facut la policlinica unde i se lua sange pt analize. Oricum lista este de analize este destul de stufoasa. Eu am enumerat doar cateva dintre consultatii. Asa cere acum, cel putin la noi.
In ceea ce priveste viteza, copilul avea actele in regula deci cu dosarul terminat si dus la judecatorie in vederea adoptiei. Iar la noi la DPC este cerere f mare de fetite. Noi am vrut baiat si am avut noroc ca era totul ok (cel putin pana acum). La fete se asteapta destul de mult. Si noua ne-a placut copilul de prima data, ce sa mai stam pe ganduri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

buna fetelor
si mie imi place listuta si ma bucur asa poate ne vom cunoaste mai usor.
Valiburu sa-ti traiasca puiutul si sa va bucurati de el si cu el cat mai repede,mare ATENTIE insa eu stiu de la Robert si chiar acum am fost la doctorita cu el la un control (poate iti vor spune si celelalte fete) ca daca ai facut vaccin la bebeu o luna de zile nu mai are voie nici o intepatura asa ca mai bine intreaba ca sa fi sigura ca nu pateste bebe nimic.
pentru celelalte fete le tin pumnii si le doresc sa isi gaseasca cat mai repede puiutii.
meme sa-ti traiasca printesa e scumpa foc
Lorelei si Robert

Mergi la inceput