M-am hotarat......adoptie(partea a 11-a)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

OK - suntem deja 2!!! Si prevad ca putem deveni tare, tare multe!!!
Imediat cum avem cateva raspunsuri ii dam drumu'!!!

Oana si bb Eric (20.05.2004)
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm
http://www.divertastore.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Oana ,conform parerii acestui domn procuror nu avem actele in regula .In realitate lucrurile nu stau asa .N-am inteles inca de ce Dpc a mai trecut numele mamei in dosar ,desi copilul e declarat cu parinti necunoscuti .Daca dosarul nu era in regula ,nu trecea de comisii si de ORA ,pentru ca noi n-am avut nici o "pila".
In ceea ce priveste datul in judecata al Dpc ,sincer nu imi arde ,si nici nu cred ca as avea de ce .Vreau doar ,ca Andrei sa fie oficial al nostru ,pentru ca varianta pierderii acestui copil este inacceptabila .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Briantis, si noi suntem alaturi de tine. Parerea mea este sa te linistesti pentru ca se va rezolva situatia. Asta e tara in care traim dar pana la urma veti invinge sunt sigura.

Asigura-te insa ca avocatul care te va reprezenta este unul din cei mai buni si cunoaste noua lege din scoarta in scoarta.

In ceea ce priveste asociatia si eu sunt pentru si sunt dispusa sa ma implic si sa ajut la infiintarea ei cu tot ce pot. In felul asta vom fi de ajutor multor copii si parinti...

Va pup,


Flory si Andrei (27 Nov 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Aissa, as fi trebuit ca surpriza sa fie una placuta. Din pacate insa s-a transformat in una neplacuta: am fost insarcinata dar am pierdut din nou sarcina.

Din cauza asta am si lipsit cateva zile de pe forum pentru ca nu m-am simtit foarte bine.

Asta e....mergem mai departe. Trebuie sa fiu tare pentru Andrei si sunt sigura ca intr-o zi va veni si un fratior sau o surioara pentru el indiferent care va fi calea....

Pupici,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

cred ca ar trebui sa ne mobilizam sa nu mai treaca nimeni prin ce trece acum Briantis. pentru nimeni nu este acceptabila ideea de a trece prin asa ceva.
Oana bravo pentru idee si noi suntem pentru
Lorelei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am scris un mesaj mai devreme dar nu-l vad, probabil nu s-a transmis.

Florypop, in primul rand imi pare rau ca treci iar prin asta. M-am gandit ca asta ar fi surpriza si am sperat sa ne dai vestea cea buna, dar vad ca iar nu a fost sa fie. Macar ai o speranta daca tot ramai. Eu nici nu mai stiu de chestii din astea, atata timp a trecut de la unica astfel de "intamplare" din viata mea....

Briantis, tie ce sa-ti zic. Eu raman la parerea ca d-ra jurist nu a venit cu lectiile facute. Daca nu eram de fata, poate credeam altceva, dar am vazut-o cu ochii mei cum dadea paginile in dosar cand a intrebat judecatoarea daca ea crede ca e suficient ce acte are. Clar nu cunostea dosarul, imi pare rau sa o spun. Daca asa prevede legea in cazuri ca acesta (lucru care sincer nu mi se pare ok; eu cred ca daca stii cine e mama trebuie sa ai acordul ei, daca nu e altceva), deci repet, daca au scos acel extras ce tine loc de certificat trebuiau macar sa scoata din dosar hartia cu numele mamei. Ca una e sa fie gasit si alta e sa stii numele si adresa mamei. Dar daca asa e corect dpdv legal (eu pana acum mi-am spus parerea mea personala) ea trebuia sa argumenteze cu text de lege. Eu nu sunt jurist, dar atata lucru stiu si eu, ca atunci cand lucrezi cu o lege trebuie sa aduci ca argumente articole, aliniate, paragrafe. Ori ea a zis ca e suficient si procurorul, o fi cum spune lumea dar a mers pe mana ei daca ea nu a combatut in nici un fel.
Sper sa rezolvati cat mai repede!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Briantis,
Desi noi nu am demarat formalitatile pentru a avea un bb si deci nu stim ce ne va astepta, ne rugam lui Dumnezeu sa reusesti iar Andrei sa fie al vostru pentru totdeauna.
Succes
Irina_g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

salutare,
Oana, si eu sunt pentru asociatie.
Briantis, tin pumnii si bafta mult!
Sa aveti un week -end excelent
Anda

toujours optimiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Am uitat sa va spun: am depus miercuri actele solicitate si marti, daca nu apare vreo problema cu aceste acte, intra asistenta noastra cu dosarul in comisie. Cred ca n-o sa ma invat nicioadata sa imi stapanesc emotiile...

Va pup!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by Rozi

Cred ca n-o sa ma invat nicioadata sa imi stapanesc emotiile...

Va pup!

Victoras (24.08.2004)




Hihihi! Si mai zici de altii ! Lasa, stai linistita, la pasul asta chiar nu ai de ce sa-ti faci griji! Succes!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput