M-am hotarat......adoptie(partea a 11-a)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Aissa, mercic pt informatii! Sa ne tii la curent!

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Buna vivi.vio,
Am incercat sa-ti trimit un mail la adresa ta (care era pe forum)insa imi da urmatoarea eroare:
-------------
MailEnable: Message delivery has been delayed.
Message is waiting at desprecopii.com for delivery to mx1.email.ro.

Reason: Mail Server for personal.ro could not be contacted at this
time. MailEnable will keep trying to deliver this message and will notify you of any progress.
-----------
Ai cumva vreo alta adresa de mail unde sa-ti pot pune niste intrebari? Eu din pacate nu am deocamdata yahoo messenger activat asa ca singura varianta ramane mailul.

mersi anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mi s-a terminat rezerva de rabdare .Nu mai vine odata hotararea aia sa depunem recursul !Stie cineva , dupa depunerea recursului ,cam la cat timp te cheama din nou in tribunal ?Tare mie teama ca vine vacanta judecatoreasca fara ca noi sa terminam cu tribunalul .Imi vine sa ma urc pe pereti !
Nu cred ca vom mai avea curajul sa mai adoptam .Cel putin eu in momentul de fata asa gandesc .Voiam si o surioara pentru Andrei dar nu mai am nervi sa o iau de la capat .La noi oricum "mori" cu dreptatea in mana !
Sper ca nu v-am suparat prea rau,dar simteam ca-mi explodeaza capul daca nu vorbesc cu voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Corina mama, te rog sa nu te dai batuta! Stii, desigur, dar acum nu-ti dai seama: mult a fost, putin a ramas! Chiar daca "prinzi" vacanta judecatoreasca, doar nervii tai vor fi pusi la incercare, rezolvarea sigur va veni. Poate ca, intr-adevar, trebuie sa lupti pt orice... Incearca sa nu-ti propui sa rezolvi neaparat acum, pana in vacanta (desi mai e o luna si jumatate, deci timp zic eu ca ar fi) si poate iti va fi mai usor, poate chiar se va rezolva mai repede.
Scrie in continuare aici, suntem alaturi de tine, macar sufleteste!


Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Corina, eu cred ca maine va veni hotararea. Asa ne-a zis asistenta noastra vineri cand am aflat ca ei nu au primit-o ca cel mai probabil va veni maine. Pentru ca banuiesc ca au fost redactate cam in acelasi timp.
Si cred ca vei primi un termen nou la fel cam ca la prima actiune (cea respinsa). Deci banuiesc eu ca o sa ai termen in vreo 2 saptamani de la depunerea cererii. Sper sa nu spun prostii, dar daca prima data a fost asa, nu vad de ce la recurs ar fi altfel.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Aissa ,am o intrebare .Hotararea ti-a fost pusa in cutia postala sau a venit postasul la usa ,ai semnat ca ai primit-o ?Ca postasul nostru nu urca nici cum,pune instiintarea in cutie si scrie ca nu te-a gasit chiar daca esti acasa .Si dupa aia tre buie sa ma duc s-o iau eu de la ei.
Cred ca m-am uitat de 20 ori azi la cutia postala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ooooo, asta am uitat sa v-o spun pentru ca ii povestisem lui Rozi si aveam impresia ca am zis.
In dimineata aia am avut noroc ca un vecin avea la mine la incarcat acumulatorii de la aparatul foto si el saracul a venit la usa, a batut, eu n-am raspuns asa ca a plecat (desi stia ca sunt acasa ca se auzea si masina de spalat). Asa ca mi-a dat mesaj pe messenger pana am raspuns, apoi m-a intrebat daca poate sa vina iar si cand a urcat a gasit hartiile (care nu sunt in plic) in fata usii, pe pres. Daca el nu insista sa vina la mine (adica daca nu avea treaba cu mine....) acolo zaceau pana le lua cineva sau, in cel mai fericit caz pana venea Tony seara, ca a fost urat joi si nu ieseam afara.
Atunci cand am deschis el le citea (!) si asa ar fi putut face oricine, dar macar sa fi citit, sa nu mi le ia. Oricum, tipul asta a zis ca dupa ce urcase prima data la mine a vazut ca a urcat postasul la 10 si probabil a batut si el (ca daca suna auzeam) si eu cred ca in momentul ala intindeam rufe ca altfel nu-mi explic cum de nu am auzit.
Asa ca eu cred ca postasul semneaza el ca "le-am primit", pentru ca vine cu hartia de recomandata atasata. Cand am fost invitati la DPC la comisie a semnat Tony de primire, dar cand am primit citatia la Tribunal am gasit-o in cutie.
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, ca vezi ca si la mine e o problema cu posta....


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Corina curaj, nu se poate sa nu se rezolve chiar daca va este mai greu acum ai sa vezi ca va veni soarele si pe strada voastra, trebuie sa fi optimista de dragul lui Andrei. eu sunt convinsa ca se va rezolva ai sa vezi.
suntem langa tine

lorelei si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Aissa, cum vine asta "A gasit hartiile care nu sunt in plic"? Nu pot sa cred. In ce tara traim???!!!

Corina, fruntea sus. Pana la urma va fi bine. Bucura-te de ceea ce ai si toate se vor rezolva.

Pupici,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Flory, de aia am si subliniat.
Am primit hotararea in 2 exemplare, fiecare din ele are capsata trimiterea aceea postala, una e pe numele meu si una pe al lui Tony. Si atat. Deci 2 coli A4, capsate impreuna cu trimiterea postala, far nici un fel de plic. Citeste toata Posta Romana si toti vecinii curiosi....



Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput