Jocuri noi

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

M-am prins ce se face cu obiectele . Inainte sa imi spui tu Pumpkin . Pumpkin (val nu citi ca e spoiler ) sub scut imi inchipui ca vine sabia, dar nu stiu cum o scot din piatra. Deci imi lipsesc doua tablouri, cel cu calul si cel cu pelerina rosie si fundal marin .

Val, daca vrei iti mai zic... spune-mi ce obiecte ai...


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

deunde aveti atatea obiecte

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

o floare,o piesa, niste ochelari, un aparat foto, un buton, o ceva verde si doua chesti in forma de pix....nu ti le pot descrie mai bine pentru ca stau foarte prost cu franceza

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

am mai gasit o cheie

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Val, se poate juca si in engleza, trebuie selectat de la inceput...
Kehleyr, nici eu nu stiu sa scot sabia si e singurul tablou care-mi lipseste. Celui cu corabia ii lipseste exact scutul de care-ti ziceam....il gasesti pe perete din camera rosie...Veveritza foloseste la ceva? Eu m-am cam blocat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Val, ai o chestie care se numeste "lampe torche" (apare in dreapta jos in sirul de obiecte)? Cu ajutorul aleia mai gasesti niste obiecte. De unde ai tu buton? Cumva se numeste "piece"? Aia e moneda.

Pumpkin, mersi. Te tin la curent daca ma lamuresc cu sabia... Sau poate ne ajuta Julia?... De la veverita am luat niste alune, dar nu stiu la ce sunt bune. I-am dat la cap .


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Val, tu ai gasit cheia cu nr. 2 sau alta? Ca eu o am pe aia cu numarul 2, daca ai gasit alta unde este?


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

este un buton si il gasesti in camera cu statui

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Astea sunt obiectele pe care le am eu, de la st la dreapta : scut, lauri, coroana, cheia 1, cheia 2, floare, moneda, baston, telescop, ochelari, microcip, aparat foto, lanterna. Pe cele care sunt italic le-am folosit, desi nu stiu daca in cel mai eficient mod...Cu ce i-ai dat la cap veveritzei? Voi ce obiecte aveti in plus/minus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

In gradina, unde-s veverita si cupidonu', ati mers si la capatul labrintului, in stanga-sus? e o deschizatura in perete, acolo.

Julia

Mergi la inceput