Jocuri noi

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Vlada ti-am trimis solutia pe PM si am scris-o si mai sus. Ultimul fragment se gaseste in ultima camera dupa ce faci cubul si iesi din bucatarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Vlada a fost interesant musée de la anodeetcathode. L-am terminat si m-am inscris pentru a primi noutati. Cica iese in curand unul nou.

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Pumpkin multumesc pentru solutie . Nu ma prind dupa ce regula s-au asezat cartile, in planul pe care mi l-am facut eu al casei iesea altfel asezarea camerelor... Eh, nu mai conteaza... Incepem unul nou?


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Kehleyr ma bucur ca ti-am fost de ajutor. si de la mine pentru ajutor. Sa stii ca asezarea cartilor are logica. Daca pleci din camera 0 ai sa vezi ca daca intri pe usa care are semnul de pe cartea verde ajungi in camera 1, sufrageria parca, prima la care ai avut acces.
Incepem unul nou? Mai aveti?
Eu o sa incerc iar musée de la anodeetcathode...ca ma blocasem ieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Merci mult fetelor...eu azi am treaba, asa ca poate pe dupa-masa sa ma bag la un muzeu...
Pupici

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Ma apuc de muzeu, fiti pe faza cu hinturi Julia si Pumpkin .

Am cules 14 obiecte fara nici o legatura intre ele si mai departe n-am nici o idee . Ma simt ca in Monkey Island .


Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

astazi m/amintors cu forte proaspete si cu ajutorul vostru am reusit sa termin si eu jocul
acum o sa ma apuc si eu de muzeu

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

Eu il incep pe asta http://onfjeunesse.ca/coucou/fr/index_entendre.htm
am ales "parcours/jeux"
succes la musee, e deosebit!

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Kehleyr, eu am doar 13 obiecte... imi lipseste al 14-lea. Care este obiectul de sub scut si de unde l-ai luat? Daca vrei hint uite aici cam ce ar tebui sa faci cu unele obiecte : trebuie sa dai fiecarei picturi obiectul care ii lipseste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

Kehleyr, de unde ai reusit sa strangi atatea obiecte?
nu am decat 7

A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

Mergi la inceput