M-a incuiat in baie !!!!

M-a incuiat in baie !!!! | Autor: Sasha.p

Link direct la acest mesaj

La numai un an si un pic (adica pana intr-o luna), iubitul lui mami, Sasha, s-a gandit ca are nevoie de un pic de "spatiu" pentru a explora sertarele lipite de tati cu banda adeziva (ca nu se puteau incuia).
Si-a gasit un moment prielnic, si anume cand tati nu era in Bucuresti!!!!, si a asteptat ora de baita. Vazand-o pe mami intrand in baie sa dea drumul la apa, s-a repezit la usa, a inchis-o/trantit-o, si intrucat mami fusese atat de "desteapta" si lasase cheia in usa pe dinafara, a pus mana pe cheie, a rasucit-o si bineinteles a scos-o din broasca.
Nu ma intrebati cum a reusit ca nici in ziua de azi nu stiu.

Si asa a ramas mami incuiata in baie, in halat si fara telefon....
Cum a iesit mami este o alta poveste : din fericire am gasit in dulapul din baie o ...forfecuta de unghii si inca un instrument din fosta trusa de manichiura.... cu care mami a scobit la propriu tocul usii si intr-un final a reusit sa deschida usa tragand incontinuu de ea.
Toata povestea a durat cca o ora, timp in care BB, dupa ce initial incepuse sa planga ca mami este in baie fara el, si-a vazut linistit de treaba si a desfacut vreo 2 sertare pline de lucruri interzise. Din fericire nu a patit nimic...

Asta a fost cea mai tare pozna a lui, urmata in clasament de saritura de pe masa de infasat la 7 luni si jumatate (cand din fericire a aterizat pe jos pe burta si pe mocheta cea foarte groasa din camera lui, fugit spital -- BB ok), de saritura din patut pe l vreo 8-9 luni si multe alte cazaturi in prezent de pe scaun, fotoliu, etc.

Asta este cu baietii !!!

Anca si BB Sasha

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ce aventura! Bine ca s-a terminat cu bine si ai reusit sa te deblochezi! Totusi cred ca e prea mic s-o fi facut cu premeditare.

Cristina
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Pe mama mea copiii surorii mele au inchis-o pe rand, unul - afara din casa si celalalt in balcon. Numai ca astia amandoi au actionat din greseala, nu stiau ce fac si nici nu intelegeau cand mama le explica ce sa faca sa descuie, se jucau si ei cu cheia si incuietoarea, na

Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Bineinteles ca nu a facut-o cu premeditare, ca dovada ca plangea dupa ce o facuse. Si eu am incercat sa il fac sa bage cheia la loc in usa ca poate imi era mai usor sa o descui, dar nu a reusit. Ca urmare a urmat un "curs" de introducere a cheii in broasca cu tati si astazi, la 1 an si jumatate, reuseste sa bage orice cheie la loc de unde a scos-o (respectiv in broastele din sertarele care s-au putut incuia). Singurul lucru care nu vrem sa il invatam este sa rasuceasca cheia ca iar o patim.

Anca si BB Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

cam asa ceva am patit si eu, doar ca denisa mea (1 an si 7 luni) m-a incuiat in balcon. asta s-a intamplat destul de recent. eram doar in tricou si pantaloni 3 sferturi(cu haine de casa) in balcon la sub zero grade, si am stat si am inghetat de frig vreo jumatate de ora pana am reusit sa deschid usa cu forta. in tot acest timp denisa mea radea, i se parea foarte comic cum mami se izbea de usa ca in filme. de atunci, cand mai ies sa pun rufele la uscat imi iau si mobilul cu mine pt orice eventualitate, chiar daca pun ceva in usa sa nu se inchida. alta boacana: pe un dulap cu sertare(nu-mi vine in minte cum se cheama) sunt lucruri interzise ei, dar ea deschide sertarele(cu haine) si se suie in sertar ca sa ajunga pe dulap

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Vai,ce aventuri,
bine ca s-au terminat cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Sa traiasca bebe SASHA
Pupam nazdravanul


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Vai! am ras cu lacrimi, simpaticul de el, cand a vazut ca nu poate sa o scoata pe mami din baie s-a gandit sa profite de ocazie pentru ca nu se stie cand o sa mai prinda marea ocazie sa poata umbla prin sertarele interzise.

Addiana, m-a distrat si Denisa a ta, dar si incercand sa-mi inchipui scena cu "mami care se trantea in usa ca in filme".

Felicitari si pupici pentru nazbravanii/nazdravanele vostrii.





_
Lucia sotia lui Csaba si mamica in devenire.

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

si eu am patit la fel ca sasha.p doar ca sebi era ceva mai mare avea 2 ani .ii pregateam linistita cada pt baie si pt ca el intra in baie foarte des sa arunce cate ceva in toaleta(telecomanda,chilotei de-ai lui ,servetele umede,tot ce gasea la indemana)incuiam usa de la baie pe dinafara.cand m-a vazut aplecata asupra cazii a inchis usa si a incuiat-o.am intepenit.nu aveam nimic la indemana ,m-am urcat pe geamul de la baie sa vad daca trece cineva de la care as putea cere ajutor dar nu era nimeni(cine sa fie la ora 21).l-am rugat pe sebi sa bage inapoi cheia si sa descuie usa dar el s-a speriat si tipa ca din gura de sarpe.ce puteam sa fac?am tras disperata de usa pana a cedat broasca,sebi era ff speriat,mi-a sarit in brate si a zis ca nu va mai incuia "niciindata"usile.credeti ca s-a linistit?????nu.dupa cateva luni il inchide pe taicasu in dormitor dar de data asta nu prea i-a pasat s-a dus la joaca.a fost nevoie sa scoata un ochi de sticla de la usa sa poate descuia.de atunci a mai incuiat de cateva ori dar acum poate descuia,in sfarsit.
sa nu credeti ca nu i-am ascuns cheile dar nu stiu cum dumnezeu face ca gaseste tot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ce de copilasi dragalasi si poznasi!
Haideti sa va povestesc si eu o pozna de-a lui Codrin,baietelul prietenilor nostri,care acum ne amuza dar care era sa se termine urat de tot.
Televizorul lor se afla pe o masuta care dedesupt avea mai multa sertare.Foarte curios si poznas din fire,se gandeste Codrin sa vada ce e prin sertarele alea si apoi sa se urce si el in sertar sa vada daca incape.De incaput a incaput doar ca s-a rasturnat masa cu tot cu televizor.Noroc ca a cazut mai intr-o parte si nu a patit nimic,doar o sperietura zdravana si televizor busit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Valeuuuuu bine ca s-a terminat cu bine...

Numai bine,
Lena si Freya

Mergi la inceput