Dependenta DespreCopii

Dependenta DespreCopii | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Ati incercat sa va "lasati" de DC? Care e recordul personal?
Cum ati descrie perioada de "sevraj"?
Ati fost mai relaxate? V-ati apucat de fumat, guma de mestecat, mincat?
A

PS Sondajul nu se refera la momentele cind n-ati putut accesa DC din motive obiective (concedii, pana de curent, s-a taiat internetul la serviciu...etc).

Intrebare sondaj:

Dependenta DespreCopii

Ati incercat sa va "lasati" de DC? Care e recordul personal?
Cum ati descrie perioada de "sevraj"?
Ati fost mai relaxate? V-ati apucat de fumat, guma de mestecat, mincat?
A

PS Sondajul nu se refera la momentele cind n-ati putut accesa DC din motive obiective (concedii, pana de curent, s-a taiat internetul la serviciu...etc).

Alege respuns:

N-am incercat inca
Citeva ore
O zi
O saptamina
O luna
Citeva luni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cand n-am avut chef sa intru am facut mai multa treaba in casa

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

De deschis, il deschid zilnic, dar nu mai are acelasi gust...e cam amar...poate si datorita "furtunilor"...poate eu m-am schimbat si nu mai agreez tupeul unora (nu ca l-as agrea in general, insa uneori e prea-prea)...nu stiu ce sa zic...pur si simplu nu mai e ca inainte..si e pacat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:


eu am scris o saptamana,in realitate nu e chiar atat,2-3 zile poate!
dc nimeresc sa lucrez de lunea pana vinerea,am incurcat-o..in we oricum nu am loc la pc ca e sosul la rand!dc lucrez numai in we atunci toata saptamana am liber si stau foarte mult pe dc(ca saptamana asta)
eu am un an de cand´´va cunosc´´,spiritul comunitatii a devenit intradevar mai...dinamic in ultimul timp dar asta nu mai inpiedica sa intru,dimpotriva incerc sa tin ritmul cu voi.
apoi stiti cum e´´padure fara uscaturi nu exista´´´!

PS:nu va luati de cuvantul uscaturi,ca nu m-am referit la nimeni!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Io am zis de multe ori ca ma las...da mai mult de 24 de ore n-am reusit...am redus insa considerabil nr de ore pe zi( am ajuns si la doar o ora pe zi, sunt tareeeeee!)



Sabina si Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

quote:
Originally posted by Oana_B

Cand n-am avut chef sa intru am facut mai multa treaba in casa

Oana_B



Idem.


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Eu vorbesc serios, e dependenta.
nu am acces internet non stop,
ma conectez prin telefon, nu prea des, ca nu am timp, da si
cand ma conectez, aici ma uita Dumnezeu.
Si mi-a venit o factura ..... oooo
Dar nu am curaj inca sa incerc sa ma las.
Diana si bb Julie "nazdravana cumintica"

cde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu sunt total dependenta. Am mai zis...iau pe rand subiectele, vad cine ce a raspuns, daca e cazul mai dau o replica-doua si cand ajung la final o iau de la capat; deschid calculatorul dimineata si il inchid noaptea tarziu si cum am ceva minute, cum sunt calare. Alt site nu vizitez, nici ziarele nu le mai citesc, iar cand pica netul sau nu merge DC-ul o iau razna. Ma cert cu sotul, cand am musafiri cu un ochi navighez sa vad cine ce scrie iar cu altul ii privesc, lista DC de la YM e mai mare decat cea de prieteni...ce sa ma zic, e drog!



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu am avut o perioada cand nu-mi mergea site-ul acasa. Am inteles ca provider-ul nostru nu avea "iesire"... dar intre timp s-a rezolvat. Asta dupa ce l-am bombardat cu telefoane: "Domne' tre' sa intelegi ca eu am mare nevoie sa intru pe acest site..etc etc." la care el m-a intrebat odata: "Roxana de ce insisti atat ca doar tu nu ai copii..?!"




Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Eu nu am incercat,pt ca nu vreau sa ma stresez Mi-e tare bine cu DC



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_m spune:

!!
sa nu radeti de mine.cand am descoperit eram la cluj(2003), intr-un camin studentesc(observator) la fratele meu. trebuia sa fac o operatie laparo, eram super speriata si ca sa ma mai linistesc am intrat pe net in speranta ca voi gasi raspunsuri la intrebarile mele. si v-am gasit pe voi...si nu m-am dezlipit de computer o noapte intreaga. am revenit acasa si simteam ca imi lipseste ceva-acel ceva care m-a linistit si mi-a dat putere sa merg mai departe atunci cand eram cam "in ceata". foarte rar mai prindeam ocazia la scoala de a mai arunca o privire pe , dar de la inceputul lui 2005 sunt "fericita posesoare a unui abonament la internet" asa ca nu mai trebuie sa va duc dorul.

Mergi la inceput