M-am hotarat........adoptie(partea a-9-a)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Multumesc mult pentru urari ! N-am sa va uit la petrecere, in nici un caz !
A crescut Alexandra de nu mi-a venit a crede si a trecut foarte bine peste boala, tot dolofanica este, ca o gogosica. De cate ori ma uit la ea imi imaginez ca asa arata Otilia cand era micuta. Imi pare rau ca am pierdut acele momente din viata ei si incerc sa recuperez acum.
Aseara cand am ajuns acasa mi-a aratat ultimul lucru invatat : canta!
Daca ati putea vedea si s-o auziti cum lalaie, eu m-am topit toata. Inca nu am reusit sa o invatam sa sufle in lumanare dar inca nu e timpul pierdut.
Liliana, am crezut ca doar Otilia este fan reclame, dar vad ca mai sunt si altii M-a distrat duminica cand a inceput sa planga pentru ca nu i-am dat cheile. Plangea de nervi, dar cand au inceput reclamele a tacut instantaneu, iar apoi in functie de reclama ori plangea ( daca reclama era neinteresanta) ori tacea ( daca ii placea reclama).
Am patit si eu ca Aissa, abia astept sa ma laud.

carmen
http://pg.photos.yahoo.com/ph/serban_grigoras/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Bine v-am regasit!

Nu am mai scris demult dar sunt si eu aici va citesc.
Noi raportam: Am implinit trei luni si 8 kg. Oare e normal???
Avem si pozici....

Va pupam,
Flory si Andrei


http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Raspund inainte sa ma uit la poze ca ma oftic deja!
Acum vorbeam pe YM cu o mamica si spuneam ce copii slabuti avem.
Alexandra are la 5 luni 6875 g, offff, cand aud ce grasuti sunteti!
Bravo voua, dar atentie ca nici prea gras nu e bine! Acum ma duc sa vizionez pozele!

Vazut pozele! Sa-ti traiasca Florypop si sa va bucurati de el. Nu pare asa grasut, e bine! Ai grija de el si sa va iubiti muuuult de tot!



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Aissa, Alexandra nu e slabuta. Otilia, cand am cunoscut-o, avea 6,5 luni si avea aproximativ 7 kg, acum la un an are 11 kg si eu sunt foarte multumita de ea. Depinde foarte mult de fiecare copil, de cat a avut la nastere, de lungime, de osatura.
Doctorita mea mi-a spus ca ar trebui sa ia cam 750-850 gr pe luna, in primele 6 luni iar apoi pana la un an cam 500 gr.
Eu am invatat sa nu-mi compar copilul cu al altuia pentru ca fiecare copil e unic, ce e bun pentru unul nu se poate aplica celuilalt.
Fii fericita ca este sanatoasa, ca manaca bine si asculta de indicatiile doctorului.
Acum Flory nu te supara ca nu vorbesc ca vulpea care nu ajunge la struguri, pentru ca Andrei arata bine, chiar super, dar sa nu uitam ca el este baietel si este mai lungut si un baiat trebuie sa fie mai mare ca o fetita care e mai delicata.
Si ca sa vezi ca nu mint uitate la pozele lui Victoras, baietelul lui Rozi ( care ne tot duce cu vorba ca pune poze noi).

carmen
http://pg.photos.yahoo.com/ph/serban_grigoras/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Dragele mele, am reusit! sa scanez pozele adica Nu s-au invechit prea mult

I-am spus si lui Victor: "uite, mamicile astea super dragute nu ne-au uitat, chiar daca mami a fost asa ocupata in ultime vreme iar bb asa de infundat pe nasuc!". Stiti ce mi-a raspuns? Sa va pup din partea lui, ca daca nu erati voi alta era viata lui acum...

Asa ca, din partea amandorura:

Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Inainte de defectiunea site-ului, briantis se plangea ca la sectorul 4 se sta pe loc. Nu am apucat sa ii raspund atunci.
Noi mai avem inca 9 zile din incredintare si eu speram sa ma ghidez dupa ce faceti voi, dar vad ca .....
Cu Rozi am mai vorbit, ea e la faza de adunat acte. Noi o sa o sunam pe asistenta noastra saptamana asta sa vedem ce ne spune, daca trebuie sa fac si eu adeverinte, analize, ce o fi nevoie. Sper sa mearga treaba, sa nu stam impotmoliti asa luni de zile. E frustrant sa stai sa astepti fara sa stii ce urmeaza, cat timp dureaza... E intr-adevar ceva "made in Romania".



Cristina si Alexandra
pe webshots
pe yahoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

La Multi Ani! MAMICILOR. Sa fiti sanatoase si sa va traiasca puisorii.


Flory si Andrei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florypop/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Aissa, am vazut pozele cu scaunul. Sunt CRI-MI-NA-LE! Si are o fetzisoara asa de expresiva... Sper sa nu deochi prin RDS. Sa fiti sanatoase si sa cresteti mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Mimsi, multumesc, si sper si eu sa nu deochi!
Nu-mi sta mie in caracter net la ora asta, ca eram gata de somnic, dar a trebuit sa intru sa va scriu. Nu de alta da' ma trec calduri.
Ma suna sotul acu' juma' de ora ca l-a sunat asistenta noastra (da, da, la ora 22 la sect. 5 de 8 martie se lucreaza dosare!!!) si ca vinerea viitoare (pe 18), adica a 2-a zi dupa ce imi expira cele 3 luni de incredintare, intram in comisie. Nu a cerut prea multe amanunte Tony, tot ce stiu e ca imi trebuie adeverinte de la serviciu si ca trebuie sa mergem cu fata. In rest, sper sa fie de bine, adica sa fie comisie de incuviintare a adoptiei, nu altceva. Cand o sa treaca Tony pe acolo sau o sa mai vorbim la telefon o sa va mai dau amanunte. Tineti-mi pumnii! Sa fie de bine! Ma sperie un pic faptul ca o iau inaintea fetelor. Speram sa vad cum merge la ele. Nu stiu ce urmeaza, nu am mai vorbit cu asistenta de mult, ne-a vizitat doar o data, dar la telefon i-a zis lui Tony ca dosarul e complet, ca mergem pe legea veche si ca tot ce e nou e ca trebuie sa prezentam si cupilu.
Va pup ca mi-e somnic!



Cristina si Alexandra
pe webshots
pe yahoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Salut fetele am si eu o rugaminte poate sa-mi trimita si mie cineva un exemplu de recomandare, ca am citit pe aici ca trebuie sa contina profilul moral,comportamentul etc..dar as vrea sa vad cum suna una.Multumesc mult!!!

Mergi la inceput