M-am hotarat........adoptie(partea a-9-a)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Briantis am incercat sa deschid albumul tau si nu a mers.... cred ca am o conectie proasta la net azi. Asteptand sa apara albumul tau am dat clic si pe al Cristinei...

Cristina ti-am vazut pozele. Este adorabila fetitza ta. Imi place tare mult ca o culci pe burtica. Este foarte bine. Eu nu am avut curajul asta decat la al doilea copil si m-am felicitat. Se linistea mult mai bine cand il incercau colicii.

Pup all of you si sa va traiasca puiutii, sa va bucurati de ei

Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi
Cu fruntea-n pulberea amara,
Si de re-nvii in cantecul de azi,
E c-ai murit in plansetul de-aseara.
(Radu Gyr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Acum s-a deschis si al lui Briantis.... LOL .... Mai ce scump este... Ca o gogoshica, dulce si cu nasul de guma. Sa-ti traiasca.
Eu i-as face poze in fiecare zi

Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi
Cu fruntea-n pulberea amara,
Si de re-nvii in cantecul de azi,
E c-ai murit in plansetul de-aseara.
(Radu Gyr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Caroline, daca de mine e vorba (nu stiu daca mai e vreo Cristina...) vreau sa-ti zic ca nu o culc pe burta. Poza aceea e facuta in ziua in care am adus-o acasa (parca) si "nasa" fetitei a pus-o asa. Mititica era obosita si a dormit asa, dar acum nu stie sa doarma pe burta si nici nu-i place sa stea asa. Am incercat eu sa o tin pe burta mea si sa o fac sa puna si capul jos (ca ea sta batalau cu el ridicat) si nu e chip. Nu am putut sa o las asa pentru ca am avut probleme cu varsaturile si a trebuit sa o culc pe plan inclinat sa aiba capul mai sus decat corpul si bineinteles sa nu stea pe burta.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by aissa

Caroline, daca de mine e vorba (nu stiu daca mai e vreo Cristina...) vreau sa-ti zic ca nu o culc pe burta. Poza aceea e facuta in ziua in care am adus-o acasa (parca) si "nasa" fetitei a pus-o asa. Mititica era obosita si a dormit asa, dar acum nu stie sa doarma pe burta si nici nu-i place sa stea asa. Am incercat eu sa o tin pe burta mea si sa o fac sa puna si capul jos (ca ea sta batalau cu el ridicat) si nu e chip. Nu am putut sa o las asa pentru ca am avut probleme cu varsaturile si a trebuit sa o culc pe plan inclinat sa aiba capul mai sus decat corpul si bineinteles sa nu stea pe burta.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)



Ce ma-nervezi!!! Asa e si Victoras, nu vrea si pace sa culce capul daca e pe burta! Nu stiu de ce, dar nu vrea si pace, il ridica la 90 de grade! Il las asa cum vrea el, ma bucur ca sta pe burta.

tuturor!


Victoras (24.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy spune:

Buna!Am mai scris eu pe ici pe colo dar vreau sa ma intorc la faza cu noua lege!Va rog sa ma intelegeti.O prima intrebare: a obtinut cineva atestat anul asta?Imi raspundeti?Imi place foarte mult de voi ,cind speram sa mai ramin insarcinata citeam partea cu scutece,acum vreau un baiat cit mai repede in casa noastra si legea asta ma infurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Categoric ,numai in Romania se poate asa!
Am refacut actele din dosarul de adoptie asa cum ne-au cerut cei de la DPC si cand le-am depus ne-au spus ca ne cheama ei sa mai semnam o cerere de adoptie , pt.ca asistenta noastra sociala nu era acolo cand am dus actele reactualizate.Dupa ce-am asteptat cateva zile si-am vazut ca nu ne cheama am sunat noi si am primit un raspuns cel putin deplasat ,dupa parerea mea - ca nu are rost sa venim sa depunem cererea pentru ca au un director nou care nu semneaza nimic pt. ca nu se pricepe !Si ca noi nu avem altceva de facut decat sa asteptam , de parca nu am pierdut de pomana mai bine de o luna !Oare cine trebuie sa stie !Ca la mine la servici daca nu stii sa-ti faci treburile te duci invirtindu-te !
Am o mie de nervi.Am si o intrebare -care e modalitatea prin care pot sa reclam aceasta bataie de joc si la cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Briantis si eu tocmai vorbisem cu Rozi si ma intrebam ce oi fi facut tu. Ei i-a spus asistenta tot asa sa faca niste acte, pe care mie de exemplu mi le-a cerut din decembrie...Dumnezeu stie cum e mai am si eu un pic, pana pe 17 martie si speram ca voi sa ma lamuriti inainte.
Ma gandesc acum fiind atatia amanati sa vedeti aglomeratie si termene indepartate la tribunale....
Macar sa vad actiunea inceputa!



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Buna fetelor! Eu am lipsit o bucata de timp pentru ca am fost in sesiune si am avut de invatat( ingras porcul in ajunulk Craciunului ). Noi am facut ieri un anisor si suntem tare mandri de fetita noastra. Am suflat in lumanare, am mancat tortulet si bineinteles am baut sampanie. Petrecerea cea mare o vom tine saptaman viitoare pentru ca ieri nu s-a putut , am avut examen.
Si noi suntem in asteptare cu dosarul. Asistenta de la Brasov mi-a spus sa incerc sa iau legatura cu judecatorul de aici si poate se urgenteaza treaba. Ea spune ca au fost cateva cazuri prin Covasna in care s-a trecut peste semnatura CRA pe care nu o poate da ORA.
Daca reusesc ceva va dau detalii.
Aissa imi pare rau ca a trebuit sa treceti peste toate astea, oricum ar trebui sa o iei ca o experienta, neplacuta e drept, dar de acum vei sti cum sa o protejezi mai bine.
Briantis , sa-ti traiasca feciorul, e tare frumusel.
Va doresc multa sanatate si succes cu dosarele !


carmen
http://pg.photos.yahoo.com/ph/serban_grigoras/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Carmens, La multi ani printesei, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii. La petrecerea cea mare pune si tu aici o cupa de sampanie si-o felie de tortulet ca suntem pofticioase.
Aissa, ti-am vazut grasunica, ce mare a crescut, ce face, e mai bine?

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Carmens, la multi ani! Si Bafta daca mai ai examene!
Liliana, multumesc, e bine acum pisica. Chiar sunt curioasa cate kg are ca de cand am terminat cu boala a papat cam multicel, probabil a vrut sa recupereze dar nici nu vreau sa semene cu mine, cel putin din punctul de vedere al greutatii. In rest, face nebunii, probabil asta e leit-motivul varstei. Nu mai pot decat cu greu sa o inchei la pampers ca sta numai pe partile laterale sau face podul, trebuie sa o supraveghez in permanenta ca are un atasament aparte pentru carpe si isi pune plapumica in cap. Eu i-o pun doar pe picioare, dar face lumanarea pana reuseste sa o traga cu mana, si-o pune pe fata si apoi da din maini disperata, dar nu o da la o parte pana nu vin eu in chip de salvamar. Asa am ajuns sa o culc in timpul zilei in carut, macar o am sub ochi in permanenta. Ne chinuim sa invatam cum se papa cu lingurita, dar e fooooooarte greu, in comparatie cu biba, stam numai cu mainile in gurita si chiar gemem din cand in cand, motiv care o face pe mami sa creada ca se apropie un dintisor, radem non stop, mai ales cu tati, ca mami e persoana aia rea care imi da medicamente si ma mai si ineaca cu debridatul si apoi tot ea plange ca s-a speriat. Dar, ca sa o impacam, am inceput sa plangem cu o silaba "ma" in fata, asa ca sa-i mai treaca si ei de oboseala.
O IUBESC DIN TOT SUFLETUL! Mi-e tare draga, mi se lumineaza inima cand o vad cum rade, si are niste ochi asa expresivi, ca nici nu trebuie sa chicoteasca ca sa iti dai seama ca rade. Si repet, nu e fotogenica. E mult mai frumoasa in realitate!
Uite, o simpla intrebare a Lilianei m-a facut sa scriu romane. Iertati-ma, va rog, dar abia astept motiv sa ma laud un pic!



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput