M-am hotarat............adoptie(partea a-8-a)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc de raspunsuri. O sa ma uit pe cutie sa vad ce scrie. Oricum ii dau un lapte special care ar trebui sa fie ceva mai gros. Am fost la analize, a fost cuminte si nu a plans, acum asteptam si ne rugam la Doamne Doamne sa iasa toate bune. I-am facut HIV si sifilis, dar o sa platesc saptamana viitoare si pt.hepatita B si C sa stiu si eu ceva sigur. Intr-adevar problema ei e la sfincterul dintre stomac si esofag care e mai slab. De luat in greutate a luat cam 250-300 g pe saptamana. Asa mi-au zis si mie dr.ca daca ia in greutate nu conteaza cat varsa.

Alexandra


Cristina, mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Fetelor, nu am mai scris de mult timp deoarece nu mai avem timp...:). Cred ca va dati seama din cauza cui...:)).

Vreau sa va urez un an nou plin de bucurii si multa multa sanatate. Sa fiti sanatosi si cresteti intr-un an cat altii in sapte voi prichindeilor.

Bafta multa in anul ce vine celor care deschid procesul de adoptie si fiti optimiste. Totul se va termina cu bine.

Va pup,
Flory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Fetelor un an nou plin de bucurii si impliniri si sper ca la anul sa vb si noi in trei pt ca sper din tot sufletul sa adoptam si noi o fetita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

La Multi Ani! Dar gata, s-a terminat cu vacanta, nu intra nimeni sa povesteasca cum a fost de sarbatori si ce nazdravanii s-au intamplat? Ce e cu linistea asta pe aici?
Rozi, Liliana, Oana mm, Florypop...de ce ati disparut de pe radar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu sunt aici, intru zilnic, de fapt de mai multe ori pe zi. Nu am mai scris aici pentru ca date noi in legatura cu subiectul nu am avut si banuiesc ca asta e motivul pentru care si celelalte mamici tac.
Fata mea doarme acum, azi am avut o zi buna, alteori ii e rau de la burtica. Maine ar trebui sa facem vaccinul de la 2 luni dar tare mi-e ca il amanam iar pentru ca am intrat in contact cu un copilas care la o saptamana dupa a facut varicela. O sa vedem ce spune doctorul. In rest ce sa va spun, ne zambeste, chiar scoate cate un chicotit. Tati se lauda mereu ca i-a zis ceva si enumera literele pe care le spune fata (nu stiu ce aude el ca eu nu am prins nimic). Toata lumea care o vede spune ca seamana cu el si el e foarte mandru. Eu chiar i-am taiat-o unei femei care imi spunea ce tare seamana cu taica-su si i-am zis ca e adoptata, iar Tony mi-a zis sa nu mai spun.
Astept sa ajungem la performanta de a dormi noaptea cat de cat intreaga, pentru ca acum avem o masa in jurul orei 2 care ma termina. Ma uit la ea si ma minunez ce frumoasa este, ma distreaza fantastic mimica pe care o are. Face tot felul de fete, una mai haioasa ca alta . Ne amuza cand ii vine sa stranute si nu-i iese si scoate un sunet, nu-l pot imita, dar asa un oftat din rarunchi. Toata noaptea se intinde cu zgomot ca un om mare, trage "vanturi" ca un om si mai mare, uneori chiar rafale de mitraliera
O pupacesc intr-una si sta asa calma, asteapta parca sa vad ce-i fac. Si ii mai place cand ii fac masaj, efectiv geme de placere.
PS: mesajul a fost scris cu o zi inainte, dar pentru ca a cazut netul l-am trimis azi. Asa ca azi va fi vorba de vaccin.



Cristina, mamica de Alexandra (30.09.2004) mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria spune:

Vreau sa va doresc la toti cei de aici un an nou cu multe impliniri, cu suflete curate alaturi de toti cei dragi. Sa va bucurati de copilasii vostri cat puteti de mult si sa nu ratati nici o ocazia de a sta in preajma lor pentru ca nu ne mai intalni cu aceste clipe niciodata. Fiecare clipa din viata lor este unica pentru noi si trebuie sa le apreciem la cel mai inalt nivel. Am avut o vacanta destul de obositoare dar Maria ne-a umplut sufletul de bucurie in fiecare clipa si asa ne-am simtit tot timpul linistiti si odihniti. Nu pot descrie in cuvinte fericirea pe care ne-o ofera. Va doresc si voua tot binele din lume si sa auzim numai de bine.


& Maria (3,5 ani)
www.ldd.home.ro/MARIA.HTM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

si eu va citesc si va urmaresc aproape zilnic. imi pare bine ca toti sunteti sanatosi si voiosi in 2005!

Aissa, sanatate multa dupa vaccin si sa fie bine!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aissa, e prea mica sa ii dai fainos...cerealele dupa 4 luni...asa scrie pe toate cutiile. Stomacelul lor e prea imatur sa digere alceva inafara de lapte.
Laptele praf e foarte consistent si de asta regurgiteaza, si David tot asa imi facea, in jet...
Incearca sa ii dai mai des si mai putin, si respecta indicatiile de pe cutie, adica cate masuri de lapte la cata apa (e foarte important).
Oana, Eric e intradevar deosebit...hihi...are si parinti deosebiti (nu-i asa??)
Deci e discoteca la voi in casa, mai putin cainii...
Prietenul lui David, Andrei e agitat cu 3 saptamani poate chiar mai mult inainte sa ii iasa vre-un dinte...oricum e cel mai usor sa dai vina pe dinti daca alta explicatie logica nu mai gasesti...te linistesti si tu, si ii trece si lui...

Sinzi si David
Vacanta noastra de iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Buna tuturor,
La multi ani!, un An Nou mai bun plin de bucurii si impliniri.
tocmai ne-am intors si noi din vacanta, frumoasa pt. copii, obositoare pt. noi parintii. Cred ca acum am avea nevoie de inca niste zile sa ne revenim.O sa pun imediat si poze noi. David a mai crescut, e mare smecher, dependent de fusta maica-sii, l-a privit foarte curios pe Mos Craciun dar n-a vrut la el in brate, s-a bucurat de zapada si de saniuta si a racit pt. prima data. Laura l-a pus in dificultate pe Mos cu intrebari incomode gen "daca esti asa de batran, cum poti sa duci sacul ala mare de jucarii?", "de ce se spune ca renii tai zboara, pt. ca renii nu zboara, ei merg?", "unde sunt renii tai si sania, ca nu le-am vazut afara?", "tu stai in Laponia? da' de unde-ai stiut ca eu sunt aici si nu la Bucuresti?" si alte asemenea. Bietul Mos, desi ne-a dat ceva emotii, s-a descurcat onorabil.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

am pus poze noi in a doua adresa.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput