M-am hotarat............adoptie(partea a-8-a)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

aissa, meme multumesc.
Se pare ca dureaza mai putin decit credeam. Am inceput la facut dosarul....uraaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Te rog mult sa-mi spui si mie cam care-i mersul cind ajungi acolo.
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Inca nu am apucat sa depun actele dar am vorbit in general cun cineva de la protectia copilului sector 2.Eu stau in sectorul 2.Saptamana viitoare o sa revin la respectiva asistenta sociala pt. depunerea dosarului in sine si te pun la curent cum am vesti noi!
Mai am o itrebare de cand am dreptul la concediu pt. ingrijire copil?Cand aduc bebitul acasa?
V-am pupat fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Din cite stiu eu ai dreptul la concediu din momentul incredintarii in vederea adoptiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ai dreptul la CIC si daca primesti plasament (simplu, nu de urgenta) si apoi, de cand primesti incredintarea.



Cristina, mamica de Alexandra (30.09.2004) mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Strutul spune:

Acum câteva zile eram diperați că nu reușim să găsim "mama" bebițului pentru a ne da declarația de care aveam nevoie. Ei bine, Dumnezeu ne-a ajutat și am GĂSIT-O! La 400km dar am dat de ea.Cineva ne spunea, atunci când ne-am hotărât să adoptăm un copiluț, că va trebui să luptăm pt. el și că ne va trebui multă răbdare. A avut dreptate. Iar dacă mai ai și încredere în Dumnezeu, sunt sigur că rezultatul va fi unul pe măsură.

bella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Bravos, felicitari, dar nu stiu cum sa-ti spun...Strutule (si esti baiat) sau bella , dar oricum, ma bucur ca ati reusit sa o gasiti. Acum sa aveti noroc mai departe si sa nu va mai stea nimic in cale!



Cristina, mamica de Alexandra (30.09.2004) mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Felicitari, asta inseamna ca in curand bb vine acasa?

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Strutul - felicitari pentru gasirea mamei!!!! Sa speram ca de aici inainte totul va merge uns!!!! Tine-ne la curent!!

Heeeei ce aveti voi cu Baronul meu???? Este si el un catelus mititel de vreo 70 de cm la cocoasa si vreo 60 de kg dezbracat!!!!
Si inca nu stiti totul!!! La Constanta, mamitica mea, alias Buni, are nici mai mult nici mai putin decat 6 Shar-pei!! Si nici o bucatica de curte. Vreo trei dintre ei dorm cu ai mei in pat, si restul, pentru ca nu mai incap, se multumesc cu cosul de la picioarele patului. Am sa pun in zilele urmatoare si ceva poze cu ei ca sa va luati de-o grija in ceea ce priveste colaborarea bebei - catei. Nu-i asa Lily????

Rozi - sa iti traiasca baiatul si sa te bucuri de el!!! Nu ne mai pacali cu pozele alea. Tot intru pe link-ul de poze, poate-poate, si tu ... nimic. Numai gura e de tine!!!!
Va pupam,

Oana si bb Eric (20.05.2004)
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/oana_mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Da mai, chiar asa, cine ce-a zis de mititelul de Baron? E....de multe ori mai mare decat Eric dar e atat de bun! si are o fata, ca-ti vine sa-l tot pupi, ceea ce David tot incerca, el in schimb nici nu-i atingea pe copii. Pai s-o vedeti pe bestia de Brownie, cand intru pe usa darama si copii si tot, numai sa fie ea prima la mangaiat. Tina in schimb e o mamoasa si are o limba...Dimineata, primul lucru pe care-l face David e sa se duca la ele si sa le dea pup. Ia ca pun si vreo poza cu el si cu Brownie.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput