Cat costa mosul de la gradi?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Elmiplant are seturi cadou in jur de 120000 lei. Setul il faci tu (exp. crema Bioderm+gel dus antistres). Cred ca in hipermarket se gasesc. Aveau un stand si in Unirea dar cred ca l-au desfiintat. Si pe la Avon mai sunt seturi pana in 130000lei (cel cu crema cu miere...), dar cred ca sunt satule. Eu le duc flori in ghiveci. La Gradina de Sud (pe Oltenitei)au minibraduti (de 25-30cm)la 180000lei, craciunite mari la 170000 (model deosebit). Pupici! Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Pentru educatoarea mai in varsta am gasit la Carrefour un set Elmiplant crema demachianta si crema de fata antirid la oferta cu 85.000 lei. Pentru cea tanara inca nu stiu ce sa iau. O sa incer sa ma uit in oferta de la Avon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzutzi spune:

fetelor, vi se pare normal ca la o gradinita particulara (unde platesc o suma substantiala pe luna) sa se mai dea cadou la educatoare ? toti parintii dau si eu care n-as da voi fi o paria....mi se parea normal sa dea gradinita cadouri pt noi sau macar pt copii (nu sa ceara tot de la parinti cate 300 mii lei, de parca ar muri daca ar da banii astia din taxa pe care o iau pe luna)...la urma urmei noi suntem clientii si din cate stiu clientul nostru stapanul nostru...dar in Romania....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

La gradinita particulara, stiti oare cat primesc educatoarele salariu....Eu am o prietena care lucreaza de la 8-18 si are 4 mil. salariu.pe luna....iar apoi le este interzis sa primeasce cadourii....Nu ti se pare ca isi bat joc de ele...Merita si ele o atentie macar pentru educatia pe care o da copilului tau...macar asa de Mos.Eu lucrez la o gradi de stat si daca va spun ce cadouri..sau asa zis cadouri am primit o sa radeti....pana vine mosul ....

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

in sfarsit am aflat si noi cat vom da, 100.000 lei si serbarea este joi la ora 16.00
Abia astept!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

noi avem maine serbarea !!!
prima serbare ! sa vedem ce va fi....
suntem nerabdatori.....
pa

camelia si Fineas (n.28.10.2001)

Pozici : http://community.webshots.com/user/adelatordoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Noi avem serbarea pe 21 si am niste emotii. E prima data cand vine mosul la gradinita anul trecut am fost bolnave

Abia astept

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Noi avem serbarea joi la ora 16,30. Desi nu e prima serbare de cand e la gradinita tot am emotii. Acum invatam poezia pentru Mos Craciun ca altfel nu ne da Mosul cadoul
Dar deabia astept. Se pare ca va fi tare frumos. Desi am dat o groaza de bani, macar nu i-am dat degeaba, vom avea si tort si suculet si cadouri pentru copii. Vom face si poze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Eu nu stiu inca ca poezie va zice Oana la gradinita pentru ca vor sa fie surpriza, si cand am intrebat-o pe doamana daca zice si Oana mea ceva la serbare mi-a zis ca isi stie rolul si ca nu are rost sa repetam acaasa ca va fi surpriza.... asa ca nu stiu nimic.

Si la serbarea de sfarsit de grupa mica tot asa nu am stiut nimic despre ce se va intampla si am plans de m-am umflat

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Eu am cerut special poezia la educatoare ca sa fiu sigura ca o invata si o sa o spuna la serbare. Nu era obligatoriu sa le invete acasa, dar la mine e un caz mai special, Adi a inceput sa vorbeasca tarziu de tot si anul asta e prima data cand spune poezia la serbare. De aici si emotiile foarte mari pe care le am! In rest educatoarea spune ca si el isi stie rolul dar a fost de acord sa-mi dea poezia si acasa!

Mergi la inceput