Cat costa mosul de la gradi?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mai, dar ce le luati la doamnele educatoare si ingrijitoare?
Aveti vreo idee? Asa, mai ieftina, ca sunt multe, fir-ar sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Este mai putin important la ce gradinita avem copiii. Discutam aici despre sumele pentru cadourile de Craciun, sa ne facem o idee si nu sa ierarhizam gradinitele.
Nu sunt de acord sa denigram o gradinita doar pentru ca au cerut o suma mai mare pentru cadouri. Putin sau mult, daca ne permitem dam, daca nu asta este, acopera ceilalti parinti.
In alta ordine de idei, asa a fost Iulia, invatatoarea ne-a comunicat ce au hotatat ceilalti parinti. Astazi am intrebat in ca vor consta cadourile si ne-au spus ca vor lua o papusa Barbie pt fetite si o masina teleghidata pt baietei, plus cate o trusa de doctor/beauty/scule si dulciuri.
Personal mi se pare mult cat ne-au cerut, cred ca mosul trebuia sa fie simbolic, dar asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Noua ne-au cerut 500.000. Asa au hotarat parintii.
S-a stabilit ca la baitei sa se ia masina si la fetite papusi, si dulciuri si fructe. Si tot din banii astia sa se cumpere ceva la educatoare si ingrijitoare.
Pentru Sf. Nicolae se dau dulciuri din partea gradinitei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Si noi primim dulciuri de Sf.Nicolae din partea gradinitei.
Cat despre educatoare, eu le-am luat cate un parfum pana in 200.000 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

la noi 200.000 pt ambii mosi (Nicolae si Craciun).
e rezonabil.

April & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

La noi s-a stabilit suma la 350 000 lei (care include si cadoul pentru cele 2 educatoare)pentru mos Craciun.

De mos Nicolae de obicei se primesc sponsorizari (anul trecut au primit tot felul de dulciuri).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by irinai

Mie nu imi vine sa cred!!!

Noua ni s-au cerut 750,000 lei de copil. Le vor lua tuturor acelasi tip de cadouri.

Serois, ma apuca nervii cand vad cat v-au cerut voua.Maine ma duc la grdinita si ma interesez exact in ce va consta cadoul.




Mie una m-i se pare o suma enorma!
De ce?
Pentru ca fiecare parinte poate sa ii cumpere copilului sau ce cadouri vrea si de ce suma doreste, dar sa ti se impuna la gradinita o enormitate de suma, pentru ca cineva doreste sa isi vanda produsele printr-o firma persoanal nu m-i se pare in regula, pentru ca sunt aproape sigura ca asta e motivul...
Nu dati cu pietre dar nu imi i-au vorba inapoi... sigur e castigul cuiva la mijloc!!!


Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

quote:
Originally posted by danielac

Mie una m-i se pare o suma enorma!
De ce?
Pentru ca fiecare parinte poate sa ii cumpere copilului sau ce cadouri vrea si de ce suma doreste, dar sa ti se impuna la gradinita o enormitate de suma, pentru ca cineva doreste sa isi vanda produsele printr-o firma persoanal nu m-i se pare in regula, pentru ca sunt aproape sigura ca asta e motivul...
Nu dati cu pietre dar nu imi i-au vorba inapoi... sigur e castigul cuiva la mijloc!!!



Daniela, parintii sunt cei ce au propus aceasta suma, nu educatoarele.
Eu ma oftic ca nu am fost acolo cind s-au facut propunerile pentru ca as fi sustinut o suma mai mica. Acum e tarziu.
Nu cred ca castigul cuiva la mijloc. Anul trecut s-au cumparat din Carrfour. Sunt cativa parinti mai "fitzosi" pe acolo dar in acelasi timp ei sunt mai apropiati de gradinta decat mine. Probabil ca ei au sustinut suma mare.
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:





Mai, dar nu se prea inghesuie lumea cu idei de cadouri pentru doamne...
Ce poti lua cu pana la 100.000 lei? Ca pentru sapte cate am eu, deja sunt sapte sute de mii, si nu-i putin de loc, asa ca in nici un caz mai mult de atat nu pot da.
Dati-mi si mie cateva idei, va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Draga caprioara le poti lua cate o crema de fata de la una din cele doua firme cu reprezentanti, sau o crema de maini...
de ex. la mine in drumul taberei este un magazin cu lucruri noi de 38 de mii de lei sau de 76 de mii de lei.si vreau sa iti spun ca sunt rame pt. poze, pluovere dragutele, o gramada de alte chestii care pot fi folosite drept cadou......crede-ma ca merita.....si sunt o gramada de astfel de magazine prin tot bucurestiul.

uita-te si pe acolo....



SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!

Cu dragoste

Andreea mami lui Theo & Florin poze

Mergi la inceput