Cat costa mosul de la gradi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca le iei tu: o cutie de bomboane de ciocolata, un pachet de cafea sau ness, cosmeticale.... depinde de pretentiile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Eu sper din suflet sa se stranga bani pentru educatoare si ingrijitoare samd caci nu are cine sa le ia chestii, nici timp si nici idei nu avem, iar apoi ar fi evidenta diferenta in functie de posibilitatile fiecarei familii. Sper totusi ca educatoarele sa fie suficient de mature sa nu se comporte cu copiii in functie de consistenta cadourilor primite de la parintii acestora.

Cat despre mos, noi nu stim inca nimic, poate ar trebui sa il pun pe sot sa se intereseze...sper din tot sufletul ca serbarea sa se faca dupa 12 decembrie, cand ajung si eu acasa! Iar ca si cadouri eu cred ca trebuie gasit ceva universal pentru fete si baieti, caci masina si papusa sunt prea sex-oriented, poate un joc tip nu te supara frate sau pentru cei mai maricei ceva cu cifre si litere ar fi mai potrivit.

Cu drag,
Boga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

Din ceea ce am vazut cam prin toate sectoarele Bucurestiului, pentru Mos se va strange cam 200000 de copil. Din practica anilor trecuti stiu ca se merge pe un cadou identic, pentru a nu exista tentative de discriminari. Dinspre partea cu Mosul care vine la doamne, nu e o practica tocami curenta, asa ca mare atentie. 400000 e enorm, poate include si altceva, de exemplu felicitarile de Mos, sau mai stiu eu ce. Multa bafta, si astept sa-mi spuneti cum a iesit serbarea. Eu o sa fiu cam la 40 de serbari anul acesta, asa ca va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Am fost aseara la sedinta si am aflat scorul: 150.000/copil si 100.000 pentru educatoare(careia i se vor da banii, nu cadou).In ce priveste ingrijitoarele fiecare se va descurca pe cont propriu.
Au fost si alte pareri dar pana al urma s-a votat asa forma finala. Zic ca nu-i nici prea, prea, nici foarte , foarte.
Pentru copii se cumpara cadouri identice(dulciuri, fructe,ou kinder si ceva carticica de colorat cred).
pa

camelia si Fineas (n.28.10.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

La noi este 350.000 pt mos craciun si 30.000 pt mos nicolae. dar ei sunt in anul pregatitor si decat jucarii ne-am orientat la enciclopedii care de altfel ii atrag si ceva dulciuri.



DUMNEZEU este acolo sus pentru fiecare dintre noi.

Cu dragoste
Andreea mami lui theo si florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Mie nu imi vine sa cred!!!

Noua ni s-au cerut 750,000 lei de copil. Le vor lua tuturor acelasi tip de cadouri.

Serois, ma apuca nervii cand vad cat v-au cerut voua.Maine ma duc la grdinita si ma interesez exact in ce va consta cadoul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea76 spune:

La noi la gradinita nu costa nimic. Educatoarea mi-a zis ca vor primi dulciuri din partea gradinitei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

quote:
Originally posted by irinai

Mie nu imi vine sa cred!!!

Noua ni s-au cerut 750,000 lei de copil. Le vor lua tuturor acelasi tip de cadouri.

Serois, ma apuca nervii cand vad cat v-au cerut voua.Maine ma duc la grdinita si ma interesez exact in ce va consta cadoul.




Irina, poate ca avem copilul la aceeasi gradi. Si nou ne-au cerut la fel. Sotului meu i-a zis educatoarea ca asa au hotarat ceilalti parintii, iar el luat repede, repede a fost de acord pentru suma asta. Alex a lipsit de la gradi tocmai in perioada cand s-au facut aceste propuneri.
Sunt convinsa ca cadoul mosului o sa fie pe masura, dar totusi mi se pare o suma foarte mare.
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

La ce gradinita vi s-au cerut voua sumele astea extraterestre? Tare ar fi de stiut, eventual evitat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zulu spune:

la noi.. dupa cum v-am zis 200.000 cadoul pt. copii, 100.000 pt. educatoare si ingrijitoare si mai nou 20.000 pt. costumul lu' mosu

Mergi la inceput