Cat costa mosul de la gradi?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

si la noi serbarea e tot joi la ora 16.00
sper sa iasa bine, Diana stie poezia si mi-a spus-o si mie de cateva ori... abia astept sa vedem cum va fi!!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Si eu am emotii mai ales ca mi-e frica nu stiu daca o stie sau nu. Si mi-a fost nu stiu cum daca doamna a avut incredere in ea sa insist. Asa ca emotiile cat carul, ca si la voi de altfel.
Sa ne traiasca copilasii si abia astept sa facem schimb de poze!


Bafta la serbare

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

doamne, ce emotzii am mai avut shi noi anul trecut. abia a balmajit poezia, dar dna a fost o dragutza, l-a luat in bratze shi a spus poezia cu el odata.
sa vedem anu asta ce-o sa faca.
faza: anu' trecut, il apucase mancarimea de...putzi. shi shi-a bagat mana pana la cot in pantaloni, de parca scapase putzi pe crac. va datzi seama ce hohote au fost iar eu nu shtiam unde sa ma ascund.
shi noi am cotizat cu cate o suta de mii (cred ca sa-shi cumpere shi ele cate ceva de moshi, deh)
shi tot noi facem cadourile la aia mici. o cutie mai marishoara shi fromos ambalata cu funditza shi numele pe ea, shi gata am umplut sacul moshului.

merry x-mas

gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Noi avem serbarea maine la ora 11. Fiind la grupa pregatitoare serbarea lor are 2 ore. Prima parte a serbarii consta din cantece si dansuri populare, iar a doua parte din cantece si dansuri specifice lui Mos Craciun.
Imi aduc aminte de o faza haioasa care s-a intamplat la serbarea de la sfarsitul grupei mijlocii. Copilasii erau pe scena. Unul dintre ei recita o poezie. Ceilalti stateau in spatele lui aranjati in semicerc. Liniste totala in sala. La un moment dat un copilas spune tare: "fac pipi!" Sala incepe sa rada (reactie fireasca fara nici un pic de rautate). In acel moment, din cauza emotiei, baietelul da drumul si face pipi. Mamica lui da sa se ridice de pe scaun si sa-l ia de pe scena. Aici mi-a placut reactia educatoarei: i-a spus copilului ca nu e nici o problema, sa stea pe scena pana se termina serbarea. Mamica s-a retras. Copilul si-a continuat serbarea fara sa mai fie suparat. Educatoarea pur si simplu a ignorat incidentul iar baietelul a trecut cu bine peste aceasta intamplare, hazlie pentru noi, parintii, dar incomoda pentru el.

Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Astazi la ora 10 am avut si noi serbarea... prima :)
A fost super ok... n-au plans copii, au spus poeziile (ma rog, unii cu glas tare, altii cu bolboroseala, dar una peste alta a fost bine).
La final a venit si Mos Craciun, au ramas "masca" micutii.
Au fost foarte fericiti!
A durat 1 ora.
Super de tot, n-am avut emotii nici noi parintii, dar nici el.
Pupici.
www.babiesonline.com/babies/a/alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

ce faza... saracutul :(((

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Noi avem serbarea astazi la ora patru, prima noastra serbare... Am emotii dar sper sa fie frumos. Matei are cea mai lunga poezie.

Acum un an a fost la mine la serviciu la Mos Craciun si a spus poezie (avea aproape 2 ani) dar nu cand l-a chemat Mosul sa-i dea cadoul (ca atunci s-a cam speriat si nu a vrut sa spuna nimic) ci mai tarziu cand s-a mai acomodat s-a dus singur pe marginea scenei unde satatea Mosul asezat, s-a asezat langa acesta, Mosul i-a dat microfonul si el a spus toata poezia, si s-a si aplaudat singur (desigur si sala l-a aplaudat ) si Mosul l-a felicitat pentru curaj. Cam asa a fost la 2 ani...

Sa vedem acum, la aproape trei anisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Astazi am avut prima serbare la gradi.
M-am dus cu nepotul sa ii fac pozici si am ajuns sa fiu Mos Craciun, pentru ca nu s-a oferit nici un parinte
Cristi, nepotul nu pare sa se fi prins, ca m-am imbracat cu un costum de Mos Craciun cu toate accesoriile, inclusiv o barba care acoperea toata fata in afara de ochi. Am adaugat niste ochelari cu dioptrii destul de mari (eu nu port ochelari...), am avut si un toiag din care atarna o ata de vre-un metru care se incapatana sa stea printre picioarele mele, asa incat nu a fost mare greutate sa simulez un Mos de varsta a treia, greutatea a fost sa vad cat de cat pe unde merg
Copiii nu au plans, nu au fost incidente precum cel povestit anterior; au mai uitat ei cate un vers, dar si-au adus aminte (ajutati, bineinteles).
Cadourile pentru copii au fost aduse de fiecare parinte, care a lipit o eticheta cu numele copilului. De la gradi au mai primit cateva dulciuri.
Pentru educatoare s-au strans niste bani, dar sincer nu stiu exact cat si ce au cumparat (desi tot Mosu le-a dat )

La noi asa se obisnuieste sa faci cadouri. Nu prea conteaza ca e parti sau de stat. Adica conteaza, in sensul ca la stat trebuie sa dai cadou mai substantial, pentru ca doamna (educatoare, profesoara sau ce o fi) sa aiba mai multa grija de odrasla, ca asa este la noi... Dar si la parti este frumos sa duci o mica atentie de Sarbatori, parerea mea.

Succese la serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

SUPER MOSUL Mihai!!!! ca sa vezi ca inca o dat nu se potriveste cu socoteala de casa;ai vrut sa faci poze, dar mai mult ai fost pozat cu odrasla fiecaruia!!! cred ca ti-a iesit limba de-un cot ca barba lui Mosu'?!!

Si ai vazut sa citesti biletele de pe pachete cu asa dioptrii???? bine ca te-ai distrat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

La inceput nu am vrut sa fiu Mos, pentru ca venisem sa fac pozici, dar m-am inmuiat cand am vazut ca incepe serbarea si nu vroia nici un parinte sa intre pe rol si am facut un compromis: la inceputul serbarii am facut repede pozici cate am putut, apoi am plecat sa ma costumez. Am pierdut cu ocazia asta aproape jumatate din spectacol, dar copiii au avut parte de Mos Craciun. Dar pot sa consider ca am recuperat prin participarea mea la spectacol
Chiar si cu diopriile respective am reusit sa citesc cate ceva, dar mi-am chemat un copil sa ma ajute la cetit. Baietii au fost mai curajosi fata de fetite, carora le-a fost tare rusine sa vina langa Mosu sa citeasca.
Unul dintre cadouri era pus intr-o cutie de aproape un metru, iar scrisul era cam cat cutia; pe acela l-am citit eu
Dupa ce am dat jos ochelarii eram ametit si nu mai vedeam prea bine, dar mi-am revenit.
Pe la voi cum a fost la serbare ?

Mergi la inceput