M-am hotarat......adoptie(partea a 7-a)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

Felicitari Rozi! Sa va traiasca baietelul si sa va aduca numai bucurii !
Daca ai stii de cate ori nu am imprastiat eu laptele pe peretii bucatariei , si acum dupa aproape doua luni inca mai uit sa pun capacelul pentru amestecat laptele, sau mai rau uit sa-l scot si-i dau biberonul Otiliei care trage din el si nimic-nimic.
Dar cu rabdare totul se invata.
Mult succes tuturor fetelor !


carmen
http://pg.photos.yahoo.com/ph/serban_grigoras/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Bine v-am regasit! Si multe-multe-multe felicitari noilor mamici si viitoare mamici (si tatici?). Si pupaturi suplimentare pentru Rozi! M-am emotionat cand l-am vazut pe bb Victoras care e un frumusel.


Q

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

hihi, nu asa frumusel ca Dinu (raman la parerea mea)

mama G, un si de la noi!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

M-am intors, fetelor! Am lipsit cam mult pentru ca am avut calculatorul defect, dar acum m-am innoit. Intre timp am citit tot ce s-a intimplat. Felicitari Claudia, Ioana este superba si unde mai pui ca este tiza fetitei mele, tot Ioana. Aisa iti tin pumnii si sa te bucuri de ghemotocul cel mic. Rozi, felicitari si sa fii o mamica fericita. Am vazut si fete noi, bine a-ti venit. Florypop - ce e al tau e pus deoparte, stii asta.
Noi am implinit pe 10 octombrie 4 anisori si suntem tot mai nazdravane si nu mai avem rabdare sa vina Mos Craciun.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ei, lipseste omul cateva zile si ce sa vezi?, o multime de noutati.
Felicitari Rozi, ai o frumusete de baiat, sa va traiasca si sa va bucurati de el. Lasa grijile, o sa vezi ca in scurt timp o sa fi o mamica profesionista.
Felicitari si multa bafta tuturor celor ce aveti deja bebelusii acasa si celor ce le vor urma in curand.

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

un pup mare pentru rozi si zambilici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

rozi, draga mea, ma bucur muuuuuuuuuuuuult de tot pt tine; felicitari!!!!esti MAMICA!!!sa-ti traiasca frumusetea de baiat, sa fie bucuria vietii voastre! victor este foarte frumos, iti spune asta o mamica de baiat care e foarte mindra de napirstocul ei; cind s-a nascut victor? oare e tot scorpion ca si david? cu mamici in gemeni?
eram ingrijorata ca nu ai mai postat nimic, stiam ca treci printr-o perioada mai grea; dar acum sunt super fericita datorita tie; te pup dulce!
flory, ma rog pt tine sa aduci cit mai repede puiutul acasa; imediat ce il vezi, sa ne povestesti please..moralul sus, va fi bine, ai sa vezi..
elena, multumesc mult, m-am simtit intr-al noualea cer cind am citit mesajul tau...am sa-ti urmez sfatul negresit
oana, o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Rozi, astazi este ziua cea mare, nu? Asteptam vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Wow, fac si eu ca Liliana...lipseste omul si cand vine ce vede?!
Bravo Rozi, Victoras este un ingeras...ma bucur pentru voi si va doresc tot binele din lume!
Va pup dulce pe toate si va zic ca noi ieri am sarbatorit primul anisor din viata nasturicii si am papat tort si sambata ii luam din par! Ea a fost o adevarata domnisorica, alintata si constienta de intreaga atentie care i s-a dat!
In rest face multe nazdravanii, alergam toata ziua dupa ea prin casa, merge singura foarte bine si incepe sa descopere cutiile Pandorei ... mai cade, mai plange ...noi ne mai enervam...dar in ansamblu e ok!! Nu exista cuvinte sa descriem!
Ma bucur ca toamna a fost bogata pentru noi toate de pe aici si trebuie sa avem speranta ca indiferent de legea noua sau veche ...ei sunt copii nostri si se va rezolva intr-un fel!
Ieri ne-am hotarat si noi sa-i punem si al doilea nume; ieri, fiind ziua ei, a fost si Sfantul Anton si pentru ca eu visam ca pe fetita mea sa o cheme Antonia... mi se pare ca e o coincidenta perfecta si am ales sa-i adaugam si Antonia!
Ma bucur pentru toate care suntem aici, ca suntem fericite si implinite!

Ioana nasturica si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by oanamagda

rozi, draga mea, ma bucur muuuuuuuuuuuuult de tot pt tine; felicitari!!!!esti MAMICA!!!sa-ti traiasca frumusetea de baiat, sa fie bucuria vietii voastre! victor este foarte frumos, iti spune asta o mamica de baiat care e foarte mindra de napirstocul ei; cind s-a nascut victor? oare e tot scorpion ca si david? cu mamici in gemeni?
eram ingrijorata ca nu ai mai postat nimic, stiam ca treci printr-o perioada mai grea; dar acum sunt super fericita datorita tie; te pup dulce!
flory, ma rog pt tine sa aduci cit mai repede puiutul acasa; imediat ce il vezi, sa ne povestesti please..moralul sus, va fi bine, ai sa vezi..
elena, multumesc mult, m-am simtit intr-al noualea cer cind am citit mesajul tau...am sa-ti urmez sfatul negresit
oana, o mamica fericita



si Diana mea e tot scorpion, pe 24 oct, Oana, David in ce data e?

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput