M-am hotarat......adoptie(partea a 7-a)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by claudia_a

Wow, fac si eu ca Liliana...lipseste omul si cand vine ce vede?!
Bravo Rozi, Victoras este un ingeras...ma bucur pentru voi si va doresc tot binele din lume!
Va pup dulce pe toate si va zic ca noi ieri am sarbatorit primul anisor din viata nasturicii si am papat tort si sambata ii luam din par! Ea a fost o adevarata domnisorica, alintata si constienta de intreaga atentie care i s-a dat!
In rest face multe nazdravanii, alergam toata ziua dupa ea prin casa, merge singura foarte bine si incepe sa descopere cutiile Pandorei ... mai cade, mai plange ...noi ne mai enervam...dar in ansamblu e ok!! Nu exista cuvinte sa descriem!
Ma bucur ca toamna a fost bogata pentru noi toate de pe aici si trebuie sa avem speranta ca indiferent de legea noua sau veche ...ei sunt copii nostri si se va rezolva intr-un fel!
Ieri ne-am hotarat si noi sa-i punem si al doilea nume; ieri, fiind ziua ei, a fost si Sfantul Anton si pentru ca eu visam ca pe fetita mea sa o cheme Antonia... mi se pare ca e o coincidenta perfecta si am ales sa-i adaugam si Antonia!
Ma bucur pentru toate care suntem aici, ca suntem fericite si implinite!

Ioana nasturica si mami





La multi ani fericiti si multa sanatate pentru Ioana Antonia si sa va traiasca fetiota draga, Claudia!!!
Sa va bucurati toata viata de ea!!!

Dana si Diana-Maria http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

daniela, david e nascut pe 28 octombrie; cum sunt copiii din scorpion? am citit ca sunt incapatinati, asa e?
la multi ani fericiti pentru ioana frumusica! claudia, sa va bucurati de printesa! vrem si noi tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Fetele, imi permit sa va dau eu de stire.
Victoras bebele lui Rozi doarme fericit in patut, in noua lui casa. Rozi e topita.
Mare fericire!


Zambeste ...maine poate fi mai rau!
anca...poate intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Felicitari noilor mamici!V-ati speriat voi ca nu va vor iesi bebicii in cale,dar iata ca visele vi se implinesc rand pe rand.
Aveti niste copii minunati si veti deveni si voi niste mamici pricepute(faza cu uitatul dopului in spatele tetinei mi s-a intamplat si mie si mare imi era mirarea vazand ca bietul copil tragea cu forta din biberon si nivelul laptelui nu scadea de fel).
Poate ca in anumite momente am fost putin mai dura,nu mi-o luati in nume de rau,nu era decat o incercare de a va determina sa lasati orice indoiala la o parte.Si una peste alta si eu sunt o persoana destul de cerebrala,de regula nu ma las prada primului instinct.In momentul in care am intalnit-o pe Anca,am pus sentimentele mai intai , mi-am pastrat totodata perfect luciditatea si am inteles ca daca exista unele probleme,acestea vor putea fi depasite prin afectiune si educatie.Si asa a fost.
Va intrebati cum sunt copiii scorpioni?Odata,demult,eu am fost unul dintre ei:ambitioasa,cu o tenacitate uneori suparatoare,un pic prea matura pentru varsta mea.In rest un copil de care parintii nu s-au prea plans.Vorbiti despre copii caposi?Intrebati-ma cum este sa ai un tauras in familie.
Va doresc inca o data sa va traiasca mititeii si "La multi ani" sarbatoritilor din luna asta!

http://community.webshots.com/user/danancamm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Felicitari Rozi.L-am vazut pe Victoras si este un inger.Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Victoras a ajuns acolo unde ii era locul? Adica ACASA? Nu vreau sa ma gandesc ce fericire poate fi in casa aceea... Imi dau lacrimile si ma bucur mult ca inca o familie si un copil s-au gasit ca sa "creasca" fericiti si impliniti!
Oanamagda, mai povesteste despre "al tau", pentru ca si eu sunt scorpioanca, dar am fost un copil tare de treaba. Nu iti face griji, e doar pretentios (ceea ce e o calitate) si incapatanat cand stie ca are dreptate (asa ca sa te gandesti atunci cand va spune "nu", sa vezi daca totusi nu are dreptate)! Si niste poze, cand poti...
In rest, le dorim celorlalte fete sa gaseasca cat mai repede copilul mult dorit si sa le ofere toata dragostea adunata acolo, in sufletele lor! Meritati totul!
pentru toate!


mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Claudia, pupici micutei Antonia-Ioana, sa fie fericita si sa va aduca numai bucurii.
Hai Rozi si povesteste, cum e, ce face Victoras? Sa nu uiti sa pui dopul la biberon cand il agiti

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

promit sa postez poze cu david cit mai curind; sa ma laud si eu cu frumuselul meu, nu?
hai sa va povestesc despre david: e cuminte, are colici, dar nu plinge f mult, maninca f bine, s-a nascut cu 3,350 g si azi l-am cintarit si are 4,750 g, duminica implineste o luna, e baiat mare deja; noi suntem topiti dupa el, are gropite in obrajori si cind zimbeste ne farmeca; noua ni se pare ca e cel mai frumos copil din lume, astept si parerile voastre..
rozi, stiu ce simtiti acum; zilele ce vor urma sunt superbe; daca ai timp, poate ne spui cum e sa fii MAMICA; te pup si ma gindesc cu drag la voi
oana, mamica lui david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe spune:

Sa va traiasca bebeii fetelor!
Rozi, vrem detaliiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinah spune:

Fetelor va rog ajutati-ma sa gasesc partile 1-3 de la M-am hotarat....adoptie. Cred ca o sa va calc pe urme, de aceea m-am hotarat sa va citesc.M-au emotionat povestile voastre. Sa va traiasca bebeii si sa va bucurati de ei. Merci. Dinah

Mergi la inceput