De la forum adunate si-napoi la forum date (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

postat de... n-are importanta cine:

Fetele, din ce este facut (sau ce este) "surimi"? Am mancat in Bucuresti si mi-a placut, dar arata ciudat, ca un rulou de carne, facut pane. Tare as fi curioasa ce am manca, ca tipele de la Mall, unde se vindea asta, nu erau foarte cooperative...



gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliafin spune:

COOPERATÍV, -Ã, cooperativi, -e, adj. Care coopereazã; binevoitor. – Din fr. coopératif.
Trimis de IoanSoleriu, 30/07/2004. Sursa: DEX '98
_-
perla de mai sus nu-mi apartine,dar cred ca fata ca a scris-o la asta referea,nu au fost dragute sa o informeze ce mananca

tu ,care ai mancat si nu stii ce,important e ca fost bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

bey, am gasit si io ceva ce mi s-a parut o perla, si
pe vremea mea cooperativa se folosea la coop de consum, de credit etc si cooperant sau cooperanta la cineva care sa te ajute.
sorry daca am fost in necunostinta de....dex



gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliafin spune:

originally posted by ....

folositi nene un limbaj elevat si un discurs argumentat, ca ashea cu zoaie in cap la trecatori poa sa arunce toata lumea, zau. ne mai aflam si la Arte.

Curat murdar!Elevat limbaj, mey nene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Surimi, daca nu ma insel este file de un anume peste.

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by juliafin

originally posted by ....

folositi nene un limbaj elevat si un discurs argumentat, ca ashea cu zoaie in cap la trecatori poa sa arunce toata lumea, zau. ne mai aflam si la Arte.

Curat murdar!Elevat limbaj, mey nene!




limbaj de creier spalat, juliafin, ce pretentie sa ai? speram ca invat si eu de la elevati, dar n-a fost sa fie.

-----------------------
Nu exista libertate in ignoranta. (manual american)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by juliafin

originally posted by ....

folositi nene un limbaj elevat si un discurs argumentat, ca ashea cu zoaie in cap la trecatori poa sa arunce toata lumea, zau. ne mai aflam si la Arte.

Curat murdar!Elevat limbaj, mey nene!




limbaj de creier spalat, juliafin, ce pretentie sa ai? speram ca invat si eu de la elevati, dar n-a fost sa fie.

-----------------------
Nu exista libertate in ignoranta. (manual american)



pai, de creierul spalat se prinde ca de tigaia de teflon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

quote:
Originally posted by Loma


.

Un film iarasi bun Schindler's list, nu am facut o pasiune ptr. evrei, nu imi plac dar nici nu-mi displac, asa cum imi plac sau displac chinezii, insa filmul ofera o lectie de viata adevarata, si anume ce inseamna sa fii un adevarat om.






...om care (nu) imi place dar nici (dis)place, sau ...e invers...nu mai stiu...uf sa o iau de la inceput deci se ia un om oarecare care poate fi evreu sau chinez...

A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aysha spune:

Din ciclul "De ce tragi bat clopotele Mitica?"

"e atat de frumos cum ai descris tu eguptul, in ambele mesaje, si foarte realist. ai redat intocmai savoarea lui si parte negativa in acelasi timp.
ma bucur totusi ca ti-a placut asa de mult. pot sa-ti spun ca ai dreptate. doar intr-un punct nu: ei nu sunt arabi, ei sunt egipteni sau faraoni, daca vrei, ei doar au fost invadati de arabi de unde le-a fost implementata limba COranului si religia islamista. scuze, dar am considerat ca e bine sa stii"

"PS. XXXXXX,conform rationamentului tau,prin care egiptenii "nu-s arabi,ci egipteni,sau faraoni",nici irakienii nu-s irakieni,ci sumerieni,nici libanezii nu-s libanezi,ci fenicieni...si asa mai departe,ajungem sa constatam ca numai yemenitii is arabi ne-contrafacuti!Ei,si atunci ce se mai alege de "umma arabia wahida"???
Aaa...si prin extensie,nici noi nu suntem romani,ci daco-geti,nu-i asa?!

n-ar fi rau, dupa mine."

"PS. XXXXXX,conform rationamentului tau,prin care egiptenii "nu-s arabi,ci egipteni,sau faraoni",nici irakienii nu-s irakieni,ci sumerieni,nici libanezii nu-s libanezi,ci fenicieni...si asa mai departe,ajungem sa constatam ca numai yemenitii is arabi ne-contrafacuti!Ei,si atunci ce se mai alege de "umma arabia wahida"???

ramane tot asa cum ramane si cu globalizarea"




Cu sinceritate,Aisha.
"Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

"La limita legii"
scenariul, regia, dialogurile deliak

<<atunci spun asa printre dinti:"ptiu,ptiu,nu fii de deochi" ,sa nu ma vada careva ,ca dupa aia zic ca-s nebuna. Si mai este si varianta cu Tatal nostru ,care este cea mai "legala" si mai sigura,ii spun Tatal nostru,pana se linisteste.>>

*Ex astris, Scientia*

Mergi la inceput