De la forum adunate si-napoi la forum date (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns juliafin spune:

Pai vezi,Xeno!Aparatele astea nu-s de ziua a saptea!

The truth could set souls free.V.V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Din categoria si

quote:
Originally posted by
- toate cestile TREBUIE sa stea cu gura in jos in dulap;
- nu numai cu gura in jos, ci si cu tortita spre stanga TOATE!;
- la fel canile si paharele, difernta e ca ele nu au toarta;
- toti ciorapii pe sarma stau TOTI cu calcaiul spre aceeasi parte (aici nu am fixatii ca e stanga sau dreapta), dar NUMAI fiecare cu pereche lui alaturat, de la mic la mare, de la negru la alb, de la gros la subtire, progresiv, de la stanga la dreapta!;
- toate tricourile sunt in dulap impachetate la dunga, ca la Stefanel, de la mare la mic, cum urci; culorile se aleg cu atentie: de exemplu: negru rosu alb galben, alb din nou, portocaliu, negru apoi albastru. Intelegeti? Ca nu poa' sa stea albastru langa portocaliu ca nu se asorteaza;
- vasele in storcator, pana a le STERGE, ca eu LE STERG. Asanjate frumos, intai farfurii mari, apoi mici, toate lingurilele cu coada in jos. paharele toate pe aceeasi parte, asezate cu hexagonul la fel. SA va mai spun ca in suportul de vase in sertar TOATE linguritele sunt cu codita spre stanga si adancitura in sus?, NICIODATA AMESTECATE FURCULITE CU LINGURI!
Sa va mai spun?



si
quote:
Originally posted by

Am uitat sa va spun ca si in dulap ciorapii stau de la mare la mic, de la gros la subtire, de la negru la alb SI NU FACUTI COCOLOS!!! Ci impachetati perfect in doua, pliati fara cute, aduci varful sus, pliezi la calcai, faci un fel de placintica perfecta.
Si TOTUL se calca penbtru bb, inclusiv ciorapi si chilotei.
Si la salata boeuf cubuletele tre' sa fie la fel, indiferent de leguma... altfel nu e bun tot asa...





Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina si Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Din categoria

quote:
Originally posted by

quote:
Originally posted by

-
quote:
nu-mi place vecina de sus care face pipi direct in apa din WC si se aude scarbos pana la mine, dimineata la 6, cand e liniste;

scuza-ti indiscretia da cum adica direct in apa de la wc...se poate si altfel?chiar nu stiu cum sa interpretez chestia.....mi o fi scapat ceva in educatie...zau...luminati ma si pe mine




Lepejti kestia de marjinea visheului pe mine m-o-nervat kestia asta, mai ales ca io-st patzita pe post de vecina de sus... erea tirziu in noapte, fo 3-4, liniste de liniste in bloc, shtudintzii de la parter aveau "club de dezbateri" adica petreceau... dar fara muzica... altfel spus vorbeau balarii... m-am sfortat io in fel si chip sa nu s-auda nika dar tot am primit o dedicatie muzicala : "Si daca ploaia s-ar opri..."

Revenind la subectu pishului cu sonor... depinde mult si de buda si forma ei... daca esti acasa si te asezi pe tron sau esti pe cine stie unde si stai cum poti





Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina si Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

categoria "si creierul se arde, nu-i asa?"

quote:
Originally posted by Klaus29

da nu e periculos pentru bebe cu feonul??? ca eu am auzit un caz care m-a zguduit (undeva la tara, parintii si-au uscat bb-le de aproape 6luni cu feonul si i-au ars creierasul) asa ca nu l-am uscat niciodata cu feonul pana acum; mi-a cam pierit curajul dupa cele auzite.






Cu o anumita parte a fiintei noastre traim cu totii in afara timpului.(Milan Kundera)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

quote:
Originally posted by Teodora D.

categoria "si creierul se arde, nu-i asa?"

quote:
Originally posted by Klaus29

da nu e periculos pentru bebe cu feonul??? ca eu am auzit un caz care m-a zguduit (undeva la tara, parintii si-au uscat bb-le de aproape 6luni cu feonul si i-au ars creierasul) asa ca nu l-am uscat niciodata cu feonul pana acum; mi-a cam pierit curajul dupa cele auzite.






Cu o anumita parte a fiintei noastre traim cu totii in afara timpului.(Milan Kundera)



Mamaaaa... asta e de rasu-plansu...!!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

"Pe cerul de purpura inlantuit de gandurile omenirii, un cocor facea autostopul..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Nu radeti ca poate l'au uscat 6 luni intr-una si'ncontinuu


Alin



*Ex astris, Scientia*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by
[am si eu o intrebare:
de ce s-ar justifica mai mult instinctul mamei de a-si apara copilul, decat instinctul catelei de a-si apara puii? ca doar noi suntem oameni, mai si gandim, nu reactionam numai din instinct, ca (,) cainii...
si alta:
cum poti convinge un caine ca orasul este teritoriul oamenilor si nu al cainilor vagabonzi?


--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------




quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by

prima intrebare:
Io nu musc pe nimeni daca se apropie de copilul meu
a doua intrebare:
cred ca tre sa ne marcam si noi oamenii teritoriul si sa facem pipi pe copaci

"


--------------------------------------------------------------------------------



1. Pai daca ai musca, ar fi bine, ca ar face cainele niste antirabice si ar scapa...
dar tu il strangi de gat. asa ca ... ce sa mai faca bietul caine?
PS NO offence... zic tu, dar ma refer la toti care ar omori cainii, nu la tine personal...
2. O data ce omul a domesticit cainele, inseamna ca tre sa convietuiasca, nu? atunci, hai sa-i ducem pe toti in munti sau intr-o padure si sa moara acolo de foame...
Ideea era ca acesti catei au instinctul de aparare a teritoriului, nu constientizeaza ca orasul e "al oamenilor"...






"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Sinzi - 'cetesc' de 3 ori, da nu ma poci prinde... Imi zici si mie care-i poanta?



Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina si Fetitza Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Categoria "Urme de branza in telemea"
Postat de loredanaionescu

eu daca nu am branza in telemea (...) am senzatia ca nu am ce manca.


Alin

*Ex astris, Scientia*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mda...fara suparare...nici eu nu prind poanta...

--------------------

Andra
Noi
Pufi

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput