Ce v-a oprit?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

O combinatie intre educatie si "n-am gasit persoana potrivita".mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Super-desenele lui Liviu - iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Eu nu am inceput mai devreme pentru ca pana atunci am considerat ca toti vroiau doar ,dar atunci cand am facut-o pentru prima oara cu viitorul meu sot am stiut ca el ma vrea pe mine pentru tot ceea ce sunt ,adica ma iubea si il iubeam(si acum ne iubim la fel de mult - a nu se intelege altceva!) catutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Educatia primita .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaa spune:

La 19 ani am gasit persoana potrivita si probabil eram si pregatita psihic. A fost si dragoste.

Ramonaa si Robert (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sunt o persoana curioasa.Deci prima data a fost din curiozitate.
Acum stiu asta dar atunci credeam ca e marea dragoste.
Nu regret ca am facut-o atunci poate daca mai asteptam devenea o frustrare.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iullia spune:

eu, mai aveam putin si implineam 18 ani, dar n-am vrut ca primul barbat din viata mea sa si ramana

primul, a fost un tip, pe care nici macar n-am stiut niciodata cum il cheama

asa mi-am dorit eu, sa fie ca si cum n-a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzupi spune:

quote:
Originally posted by Tinabeve

Nu stiu exact, dar imi amintesc ca erau mai mute motive pentru care am mai asteptat... Sigur ca unul dintre ele era educatia, dar cred ca se poate spune si ca nu eram pregatita, de vreme ce un om pregatit isi poate argumenta si sustine optiunile.


Asa cred:)
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Consideram la vremea respectiva ca trebuie sa ai oarece sentimente fata de persoana cu care o faci,altfel......Si nici acum nu mi-am schimbat parerea

BRENDA
"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Eu as opta pentru optiunea 4, adica nu am gasit persoana potrivita.
Pentru mine o relatie cu un barbat trebuie sa fie mai mult decat o atractie fizica ssi atat.Am asteptat 20 de ani si nu imi pare rau, caci prima mea relatie serioasa este actualul sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

educatia, am zis. da' cred ca si teama de consecinte. si-asa cind ma gindesc ce naivi eram! bine ca am avut noroc.primul, singurul si sa dea Domnu' si ultimul.

ALEXA

Mergi la inceput