Felicitari Irinuka,Flafi! Hai Raluca! CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Buna dimineata si La Multi Ani!
Am intrat in atmosfera, de acum tot asa sa o tinem!
Felicitari, Irinuka, sa fie bebe Rafael in continuare cuminte, ca a asteptat sa va mutati, sa va bucurati de casa noua si de el! Sper sa mai ai timp sa ne scrii cate ceva cand se poate.
Azi poate vine Flafi acasa deja.
Hai Raluca!
Hai fetele!
Deiutza, bine ai revenit! Iti doresc sa trec peste probleme si sa te bucuri de copil in curand!
36saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata !
Felicitari Irinukaa ! Bine ai venit bebe Rafael ! Sa fi sanatos si mancacios !
deiutza bine ai revenit !
Vicky tot mai vrea la caldurica Eva?
Se pare ca si Editzul meu mai vrea sa stea cu toate ca in fiecare seara am niste dureri usoare de burta, nu prea pot sa-mi dau seama daca sunt contractii sau de la constipatie. As vrea sa mai stea si saptamana asta ca s-a imbolnavit Dragos iar si nu ma lasa inima sa-l las bolnav cu mamaie ca pe tati il iau cu mine.

Hai Raluca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimineata ,


Hai Raluca - eu astept mesaj de la ea

si felicitari Irinuka , sa va traiasca Rafael Catalin

despre tuns eu acum sunt mediu spre scurt, o sa mai iau din varfuri si sper sa ramana de prins ca nu il suport vara desfacut.

despre eu as mai vrea , insa de vreo luna sotul mi-a zis ca nu mai merge in 3 , asa ca pofta in cui dr nu ne-a zis nimic in acest sens, atat timp ca nu exista probleme ..

Vio

in rest noi suntem bine, cu nestingul facem treaba si vreau sa termin pana de 1 mai cand plecam la tara

bifam de toate: dureri de spate, mai nou si ziua, arsuri, bla bla blat le stiti si voi nu le mai enumar ... important este ca bebe sa fie bine si voinicelul meu isi face antrenamentele de box cu o costa de a mea ... las ca vede el cand iese

Dragelor gata stam cu ochii pe formum ca pe butelie

32 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimineata!

Vreau sa va spun ca azi ne-am trezit la 6,00.....de foame. Am bagat un castronel de lapte cu cereale si am reusit sa dorm si eu pana la ora 9 finally.
Despre cuma nascut Irinukaa nu stiu exact, dar presupun ca natural, mai ales ca eu stiu ca si nasterea precedenta a fost naturala.
Asta noapte dupa ce am primit mesajul de la ea numai nasteri si bebei am visat si, in visul meu, parca o duceam pe Vicky la RM sa nasca. Deci, sa fie Vicky urmatoarea? Daca o ghicesc pe Vicky si apoi nasc pe data de 9, mama omida ma fac.
Asteptam cu drag vesti de la Raluca.
Hai Raluca!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Ralu spor la amenajat !
Noi nu am terminat nici acum tot mai avem de aranjat curtea ,ieri am avut o armata de oameni dar tot a mai ramas cate ceva de facut ,plus ca am dat toate perdelele jos sa le spal si sa vad pe cine gasesc sa-mi stearga geamurile . Astept sa-mi apara si patutul de la bebe-design si cred ca am terminat cu amenajarile.
Miche sper sa mai stea inca putin printesa ta in burtica !

Eu nici nu mai vorbesc de ,noi de la 12 saptamani nu am mai facut ,dar la prima si a doua sarcina am facut pana la 32 saptamani apoi pauza ,atunci nu am avut nici o problema si daca tot puteti aveti grija sa folositi prezervativ ca sperma provoaca contractii.

Sa vedem care urmeaza la nascut ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

neata fetelor
Felicitari Irinuka sa te recuperezi repede, si tu bebe Rafael Catalin sa ai un drum al vietii plin de bucurii si mult mult noroc, multa dragoste si numai impliniri
Fetelor multumesc frumos de raspunsurile date.
Am uitat sa zic LA MULTI ANI tuturor ce isi sarbatoresc ziua de nume


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Neatza!

Am lipsit si eu putin de tot si deja avem ciresel nou

Felicitari, draga mea Irinuka, sa va traiasca sa fie sanatos si tu sa ai o recuperare grabnica si usoara!

Hai Raluka iti tinem pumnii

Bine ai revenit Ankylya! felicitari pentru bebitza voinica , cam la fel de mare cred ca e si a mea Cum o sa o cheme Referitor la noi mai facem, ca n-avem interdictie, dar mai rarut ca-i mai dragut!

Referitor la per, si eu am parul lung si cret. Eu m-am tuns acum 2 saptamani si mi-a luat putin din varfuri si ceva mai mult din crestet, ca sa-i dea volum in partea de sus, sa nu se umfle tot. Eu niciodata nu am avut probleme cu podoaba capilara, inafara de matreata si nu am observat modificari mari nici pe peruioada sarcinii. O sa stau sa vad cum se comport dupa nastere, oricum mai scurt de nivelul umerilor nu-l tund, pentru ca fiind cret probabil as arata ca o oita O sa vad ce parere are si coafeza mea, e foarte priceputa are in jur de 40 de ani, deci nici de moda veche, nici lipsita de experienta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

am intrat si eu pe noua platforma am verificat si mi-am scris si semnatura se vede sa vedem cum o fi cand ne mutam acolo.
multumesc Monik86 pe bebita o sa o cheme SARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata fetelor,La multi ani celor ce poarta numele Sf Gheorghe!
Felicitari Irinuka,recuperare rapida,bebe sanatos si mancacios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Felicitari, Irinuka! Multa sanatate, recuperare usoara si bebele sa fie sanatos si mancacios!

Mergi la inceput