Felicitari Irinuka,Flafi! Hai Raluca! CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Uff!! Noo, ce buba de sistem? Se va lucra la orice altceva ca sa reduca nr cezarienelor, dar nu la sistem!!
Cand aud de tuns scurt in sarcina, mi-aduc aminte de coafeza soacra-mii! A mea e mai tinerica, mi-a facut o tunsoare cu par mediu usor de aranjat; cu putina spuma arata minunat dupa baie, eu il am un pic ondulat.
Ma intreb daca a nascut Irinuka, contractii la 3 minute e serioasa treaba!
Raluca, sper ca dormi la ora asta. Am sa ma gandesc la tine maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

E asta: http://www.realitatea.net/ingrijorator-50prc-dintre-mamele-din-romania-aleg-nasterea-prin-cezariana_1165233.html
Macar cel de pe hotnews mai strecoara si cateva alte comentarii. Pare mai umanizat.
Si de-asta ma luam de supravietuirea nou-nascutilor, nu de balanta lor hormonala. Ca dr Odent nu stie probabil si alte statistici de pe la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vicky, deci nici un semn prevestitor...inca. Noi te asteptam aici cu motzatele .
Cat despre noul Dc...mda, nu ma da pe spate deloc...tot aglomerat este designul. Si daca o fi sa votam cand va fi cazul, eu vreau sa scriem in forum nu in grup tocmai de dragul de a putea reciti. Eu si acum recitesc deja capitole din odiseea noastra. Oi fi eu old school...

Am fost si eu la opilat, de tuns m-am tuns vineri ...nu scurt, dar mi-ammai luat din volum ca era incredibil de mult par. Mie in general nu-mi cade parul, dar de cand cu gravideala, chiar deloc.
In rest obosesc ca un casalot esuat...nu crdeam asa ceva. De aceea de acum inainte n-o sa mai zic niciodata "eu niciodata nu o sa...." . Pur si simplu obosesc...in seara asta am schimbat perna pe care dorm si a trebuit sa ma aplec sa scot o lenjerie noua, sa o scot pe cea veche si sa imbrac perna...woooow, pai in doua minute gafaiam ca orient expresul de ma intreba si sotul ce am patit...cam grele astea ultimedoua luni....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

"La 23.05 s-a nascut bebe Rafael Catalin, sanatos, 3.550 kg"

Sa-i uram bun venit celui de-al doilea baietel al Irinukai.

Eu le doresc multa sanatate, bebe mancacios, lapte mult si fara colici.

Somn usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Irinukka, are bebe baietzel, Rafael Catalin. Bravo Irinukka!! Sa fiti sanatosi, papaciosi si cuminti !!!!!



HAI RALUCA!!!!BEBE Miruna te asteptam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Irinuka draga, felicitari! Sa fiti sanatosi amandoi! Sa te recuperezi rapid!
Bine ai venit bebe mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211

"La 23.05 s-a nascut bebe Rafael Catalin, sanatos, 3.550 kg"

Sa-i uram bun venit celui de-al doilea baietel al Irinukai.

Eu le doresc multa sanatate, bebe mancacios, lapte mult si fara colici.

Somn usor.

Happy 36 + cu Anda-Ioana


Oooooo deja .
Super , a avut o nastere usoara Banuiesc ca natural

Felicitari mamico! Bine ai venit Rafael Catalin

Recuperare rapida, mult laptic si bebe papacios si neplangacios, necolicos.





Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Bravooo Irinukaaa bine ai venit, bebe Rafael!

raluca

Nu pot sa cred, ce de ciresele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Felicitari Irinuka!!!Sa fii sanatos, Rafael!

Hai Raluca !

Mama, ce emotii m-au luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutza24 spune:

Neata fetelor!
N-am mai scris de ceva timp pentru ca am fost intr-o perioada proasta, insa v-am urmarit aproape zilnic si m-am bucurat ca sunteti bine.
Iar acum.... apar cireseii nostri mult asteptati si am zis ca e musai sa felicit.
In primul rand felicitari proaspetelor mamici De_ea, Flafi, Lai, Irinuka! Sa aveti parte de sanatoasi si mancaciosi, iar voi sa va recuperati rapid.

Iar pentru Raluca o imbratisare de .



Mergi la inceput