Felicitari Irinuka,Flafi! Hai Raluca! CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Ptiu,ce emotii!!!
HAI IRINA!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Vladut, bine ai venit! Sa fii norocos si sanatos!





Haide Irinuka!!!!








Haide Ralu!!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu sunt prin zona. Am fost in vizite azi, de aia nu am intrat. Nimic nou, dureri de oase, dar atat. Nu am contractii.
Maya ne zisa ca ea vrea sa vina Eva, asa ca sa luam bagaju si sa mergem la spital sa o scoata doctorul.
Cand o fi, dau eu un mesaj scurt; nu va faceti griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Cu noul DC acum :).

Faza cu grupul nu mi se pare tocmai o idee buna. Buburuzele au grup, dar nu in sensul in care il vede DC-ul, ca ele tot la odisee scriu, si mi s epare ok. Daca ne apucam sa facem subiecte ca pe FB, mi se pare ca ne risipim. e fain sa scriem la Odisee, apoi la scutece ca un jurnal, nu 1001 de subiecte separate.
Acum cu seful de grup, iar alta aiureala. Da-o in colo de sefie, e plina lumea de sefi peste tot, de ce ne trebuie sefi pe un forum banal?
Se pare ca se vrea o apropiere de FB, dar nu mi se pare tocmai buna ideea.

Voila parerea mea .

A, cu numele, numele se pastreaza pe parcurs. Adica, ok, bebeii se pot naste in avans din diverse motive, dar noi tot de mai-iunie ramanen. Asta din "fasta" mea experienta de formeala :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna seara dragelor,

De cand nu am mai intrat s-au schimbat lucrurile pe aici, in bineee.

Felicitari Flafi, Vladut bine ai venit! Sa aveti parte de tot ce e mai bun!

Raluca, Irina pentru voi tin pumnii stransi sa aveti parte de nasteri usoare si bebei mancaciosi!! Abia ii asteptam!!

Am si uitat ce vroiam sa va mai povestesc Doamne, ce repede a trecut timpul! Revin!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Aaa, se vorbea de par si de tunsul lui. Am fost astazi la coafor sa ma vopsesc, nu vreau ca la marea intalnire sa ma vada cu parul alb si i-am spus sa ma si tunda ca auzisem si eu ca o sa imi cada dupa nastere. Iar coafeza m-a sfatuit sa astept sa vad cum reactioneaza organismul, mi-a spus ca sunt mamici care nu sufera de asa ceva, nu e o regula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Cu tunsul si netunsul, parerea mea e sa va ganditi cum credeti ca o sa va fie mai usor dupa, ca de fapt asta va fi marea problema, ingrijitul lui :). Eu la Maya il aveam lung, si prin urmare statea tot prin coada saracu, ca nu aveam timp de el. A cazut el, dar cu bun simt.
Acum l-am tuns scurt, ca mi se pare mai usor de intretinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

De ce nu se ingrijoreaza astia de rata de supravietuire a prematurilor in Romania, in schimb ii ingrijoreaza nr de cezariene?
Tocmai citeam un articol, pe net. Toata sarcina asta am stat cu grija sa nu nasc prematur, nu de teama de cezariana!
Suntem incubatoare umane, stam si ne rugam pentru fiecare zi, ca sa le dam mai multe sanse de supravietuire! Apoi ne rugam sa nu ne plece doctorul care ne urmareste, ca te duci cu bani la altul la consult si nu te baga in seama. Desi a doua opinie e teoretic garantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Carmen, nu mai citi sa iti faci sange rau :). E normal sa-i ingrijoreze numarul de cezariene, pentru ca inseamna ca sistemul are o buba. In Fr de ex, este un soi de frauda la asigurare sa faci ceza cand nu e nevoie (nu ca in ro nu ar fi acelasi lucru, dar ... deocamdata totul se merge cum merge).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Carmen, asta e articolul?

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-14667820-jumatate-din-copiii-romani-nu-mai-nasc-cale-naturala.htm

eu eram la citit comentariile:)

Mergi la inceput