Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Paula, toata saptamana aceasta au mancat-o, iar acum ca incep sa se ususce, parca s-ar scarpina mai mult dar ea e asa de cuminte si doar se mangie, dar e mult mai calma si nu mai e irascibila si ma pot intelge cu ea.

Te inteleg in legatura cu cresa, e mai bine pt tine sa te poti reface si tu, mai ales ca ai ajutor de la bona. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

La Iasi a iesit soarele, suntem la un gratar.
Stefania, ma bucur ca pitica e mai bine. E maricica deja si te asculta, e bine ca nu se scarpina. Rares n-a facut varicela, asta se face obligatoriu? Habar nu am cum e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana e boala a copilariei, deci e bine sa o faca in copilarie.
Denisa a facut in grupa mare la gradi , iar eu nu am avut in copilarie. Iti dai seama ce a urmat.. :D
Noi am facut gratarul, de acum ne adunam prin casa sa ne pregatim de o alta saptamana.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Hello
Am fost la sat azi, am stat in curte la aer ca gazele, am bagat o inspectie in gradina si mi-am strans niste spanac si salata verde Pomii fructiferi sunt plini de flori , abia astept sa trec pe fructe, m-am saturat de restul mancarurilor si de citrice
Cand am revenit acasa am bagat un somn foooaaarte adanc.
La noi a fost foarte cald, pe zi ce trece e tot mai cald, 24 de grade, zic eu prea mult .

Ama cum s-a finalizat cu durerea ta de burta si starile de lesin, au fost din cauza constipatiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, ce va invidiez ca aveti curti unde sa stati la aer si gratare!!

Delia, vineri seara am mai avut o criza de durere in spate. A fost mult mai violenta. Era pur si simplu sa cad din picioare. Piciorul stang mi s-a blocat de durerea care iradia...dar m-a lasat relativ repede...lesinul nu m-a mai luat...de atunci nu mi s-a mai intamplat iar situatia cealalta e cam la fel...deci...sper sa fi fost o chestie trecatoare...

De Mony mai stim ceva?

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

tot studiez numele de copii si nu pic deloc deacord cu al meu sot...
ma trezesc in maternitate cand o sa mearga sa o inregistreze ca alegem rapid, la plesneala ...of, barbatii!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Nici noi nu avem nume. Il tot intreb pe sot, cica se mai gandeste...dar de fapt nu se gandeste nici 5 minute. Eu inclin spre Andrei iar al doilea Teodor sau Petru. Azi il intrebam pe baietel ce nume sa-i dam lui bebe, nu-i placea nimic din ce propuneam....cand am ajuns la Andrei si l-am intrebat daca-i place a spus ca nu, vrea mocov - morcov....el intelesese ardei
El tot spune sa-l numim kiki, dar kiki nu vine de la nimic, poate de la Cristian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy, sa-ti traisca taticul!!! LA MULTI ANI cu santate si muuuulte bucurii!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nici noi nu avem nume. Nici macar nu avem nume , pe care sa nu cadem de acord.

Elena, dar Irinuca? Nu e o posibilitate? Mie asa mult imi place!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Heloooo,
am ajuns sa stau si eu linistita, am avut un weekend plin dar super fain chiar daca am stat de dimineata pana seara la sala si nu m-am bucurat de vremea asta frumoasa.
ati mai vazut gravida cu febra musculara?? ma dor picioarele de mor, dar imi si place , imi era dor de senzatia asta.
am mancat un peste cu salata acum si m-am aruncat in pijama :)
va pup! ne vedem maine la palavrageala!

Mergi la inceput