Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ms, Bobitza! Sa traiasca toti bunicii de stelute!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dedicut asa e si al meu sot,zice ca se gandeste dar nu o face nici macar 2 min dupa ce incheiem discutia. asa a facut si la Denisa..si ne-am decis in maternitate.
Paula chiar nu stiu, daca ramane Irina, o sa creada soacra ca vreau sa o fericesc pe ea. merge Juncu Irina??si mai vreau un nume...

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

seara buna mamici

ma bucur ca toata lumea e bine si ca burticile cresc conform planului.
noi suntem bine, super ocupati la job si acasa cu gradina, cu Clara. nici nu stiu pe unde sa o mai apuc. abia astept sa vina mama macar scap de mancare si curatenie.

azi am fost la cursele de cai. am pariat si ne-am castigat banutzii de parcare si intrare inapoi. ne-am distrat copios, abia astept urmatoare cursa. am descoperit activitatea acum 2 ani si de atunci suntem mare fani.

vineri plecam in ultimul concediu pe anul asta. 5 zile in Brügge. cu trenul. Clara si-ar face de acum bagajul si sincera sa fiu si eu. abia astept o pauza ca sunt cam obosita nervos. am lucrat inclusiv aseara dupa ce am pus gaza in pat. ufff..trece si asta.

o saptamana usoara va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ah da ..avem nume . Adrian ramane numele 2. Dar e secret de stat pana nasc. L-am visat si dimineata am sarit din pat sa vad semnificatia. Si cand am vazut ca si ziua de nume e in august s-a decis. Sotzul si Clara sunt de acord. Si are o prescurtare asa dulce si in acelasi timp cool ptr cand va fi adolescent. Si e serios ptr cand va fii barbat la casa lui.
So ..me very happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Monirina astept prima febra musculara mai ceva ca primul orgasm.
Monica ce fain, vacanta!!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Hello fetele.

eu am avut multa treaba I-am zugravit lui bebe camera i-am pus perdelele patutu si aplica cu Tom si Jerry . Tare bine e la el in camera. Stateam cu sotu acolo parca nu mai vroiam sa plecam. Maine ma duc sa iau si cosuletul iar dupa paste cumpar mobila si gata il asteptam sa vina.

Bobitza eu am facut morfo la Sanador eco 4d era 380 ron iar eco plus dopler - 440 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Dana sa pui poze .

Legat de nume si eu am ceva indoieli... pana nu demult eram ferm convinsa ca o sa fie Letitia dar acum ai mei au tot folosit Leti Leti si parca ma deranjeaza un pic diminutivul... plus ca as inclina la un al doilea nume. Imi place mult Maria.
Ce nume de sfinti mai stiti? Ca eu sunt in pana de idei. Exclus Ioana (Rares e si Ion) si Elena (soacra-mea e Elena si deja Rares e Ion ca socru-meu). Cum vi se pare ca suna Letitia Maria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana pe Denisa o cheama Ana, numele de sfant.
La mine e exclus Maria ..din motive de pete pe creierul meu.
Ca si variante care imi plac: Gabriela, Andreea, Ioana, plus toate numele care se sarbatoresc la Florii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

salut fetelor

am avut un weekend plin..de soare si plimbare , si azi am palavragit cu sotul , dimineata am fost la niste prieteni apropiati au un baietel nascut se 1 aprilie..o scumpete...am stat prostita si ma tot uitam la el..nu imi venea sa cred ca poate iesi din noi asemenea minunatii...nu este pentru prima data cand vad bebeblusi mici doar ca fiind in situatia data ...mi-i se parea ireal....

ca nume de fete imi place Sorana , Madalina , Malina , Mara , Tamara , Irina...
ca nume de baieti Sebastian , Octravian , Andrei , Alexandru , MIhnea...

Monirina febra musculara ..si eu vreau dar deocamdata mi-e imposibil...

happy bine am inteles ..La multi ani Tatalui...

dana harnicuta vrem poze cu camera bebelului...ai grija sa nu te obosesti prea tare...

dedicut cum crezi ca te-am uitat ..nu uitam pe nimeni...ma bucur ca sunteti bine ...

fetelor am primit o pompa de san manuala de la primii pasi , noua nouta de la prietena pe care am vizitat-o azi dimineata , ea nu a fost nevoita sa o foloseasca i-a venit natural si repede laptele..asa ca de prima achizitie am scapat..

diana petele de la sarcina trec dar fereste-te de soare cat poti...

bobita ce bine semanati , tu si soara ta...frumoase si zambitoare amandoua..asa va fi si Rebecuta

oxana sexy mama...ce bine arati , imi place ca nu ai depus pe picioare si poti sa le expui ..eu am pus peste tot..din cap pana-n picioare...


azi am fost si mi-am luat niste balerini uriasi 41 ...ma stang dar mai mari nu exista doar daca apelez la barbati , sper ca piciorul revine...
mony multa sanantae..

paula cum mai sunteti cu mucii si raceala ?

amalia

monica vacanta placuta

ele pana la urma gasesti tu un nume care sa-ti cada cu tronc...

la toate fetele..

la fete




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Oxana am pus 2 poze dar inca mai este de munca la camera . Oricum cu perdele deja a prins alta forma. Nu mai este asa rece. Dilema noastra( eu si sotul) nu stim unde sa punem comoda de infasat in dreapta sau in stanga patutului . Patutul nu prea as vrea sa il mut stanga dreapta pt ca exact unde este baldachinul este aplica cu tom si jerry dar lumina este pe variator tocmai pt bebe sa io dau cat mai mica noaptea si sa fie exact deasupra patutului. O sa imi fie peste mana daca pun comoda in stanga? Vreo idee ceva?

Mergi la inceput