Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Dana frumoasa camera cata personaje din desene
Eu as pune masa de infasat in partea stanga cum stai cu fata la patut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Dana, ce frumos ca aveti camera separata pt bebe!
DE unde ai luat personajele care se lipesc pe perete?


Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia ms . Deja sotu mi-a spus sa mutam canapeaua din birou acolo ca el nu mai vrea sa plece din camera . In stanga as vrea si eu sa o pun si cred ca asa va ramane. Nu cred ca imi este peste mana. Mai am un perete liber dar pe ala vreau sa pun tapet dar tot cu personaje din desene . Trebuie sa ma duc sa dau comanda.

Olimp adevaru e ca m-am cam muncit dar culmea nu cu camera lui bebitza ci cu curatenia in casa. Camera a facut-o sotu . A fost soacramea la mine si ma durea spatele asa rau....sa apucat sa imi calce toate hainele si asa prost ma simteam sa stau in varfu patului sa ma uit la ea...dar nu am scapat de ea "stai acolo" mi-a pus si perna la spate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Bobitza din Dragon sunt stickerele . Dragonul Lumea copiilor parca se numeste. Adevaru e ca in afara de patut tot pt bebe le-am luat din dragon. I-am cumparat saltea de infasat din dragon cu 80 lei cu cm pe ea si mai mare ca la bebedesign (magazinu din stefan cel mare). La ei era tot 80 ron dar mai mica. I-am mai luat o lenjerie(din dragon) si la fel mi se pare culmea mult mai buna ca la ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Apropo am avut o discutie azi cu sotu si nu stim cum sa facem. Cum e mai bine sa il scoti pe bebe din spital in landou sau in scoica? Noi pana acasa avem cam 15 min de mers dar cand va fii bebe sigur vom face jum de ora. El zicea ca i se pare ca in scoica sta cam stramb un bebe nu e bn pt coloana. Voi ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Dana, eu una zic ca e mai indicat landoul pt ca sta bebe intins.Intr-adevar, in scoica sta cam ridicat...parca e in fundulet

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Apropo am avut o discutie azi cu sotu si nu stim cum sa facem. Cum e mai bine sa il scoti pe bebe din spital in landou sau in scoica? Noi pana acasa avem cam 15 min de mers dar cand va fii bebe sigur vom face jum de ora. El zicea ca i se pare ca in scoica sta cam stramb un bebe nu e bn pt coloana. Voi ce ziceti?


28+ Patrik
Dana


e vb de siguranta. in trafic nu e in siguranta in landou. in scoica e ok. gandeste-te ca vine dupa 9 luni in care sigur nu a stat ca la plaja o ora in scoica cu 10 min de pauza se considera ok.

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 24 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si eu sunt clar pt scoica. Desi am inteles ca sunt si landouri care au sistem de fixare in masina, dar daca nu ai landou din ala, clar scoica!! Nu stau inghesuiti in scoica, asa sunt facute incat nu sufera nici un discomfort. Si vb lui Maitreyi, in burta sigur nu stau intinsi si nu au nici o pb cu coloana.
Si daca nu sunt invatati de mici, ca in masina se sta in scoica, s-ar putea sa aveti o pb.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Apropo am avut o discutie azi cu sotu si nu stim cum sa facem. Cum e mai bine sa il scoti pe bebe din spital in landou sau in scoica? Noi pana acasa avem cam 15 min de mers dar cand va fii bebe sigur vom face jum de ora. El zicea ca i se pare ca in scoica sta cam stramb un bebe nu e bn pt coloana. Voi ce ziceti?


28+ Patrik
Dana


Landou, categoric. Scoica e pt mai tarziu. E prea frageda coloana pt scoica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Fetele cu experienta sunt pro scoica. Am vazut in magazinul Chico, sper ca asa se scrie) un fel de husa ajutatoare pt coloana lui bebe pt cand e mai fraged, la ei in magazin era 70 lei (nu-mi aduc aminte denumirea exacta ). Ma gandesc ca in alta parte o fi mai ieftina. Si eu probabil o sa iau daca e cazul.

Mergi la inceput