Stelute fericite de iulie-august 2013 (88)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Ufff, Dariana, CIRESE zici, ah??
Eu sunt innebunita dupa aceste fructe...de cand apar pana dispar de pe piata numai asta pap. Abia astept ...mai ales ca nu ingrasa...la mine au efect diuretic si chiar usssor laxativ!
Si ce zici tu cu samburii, merita incercat!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Pernuta cu samburei ajuta uneori, depinde de copil. Eu primisem una imprumut dar era mai maricica si era grea, puneam doar un colt pe burtica lui. Mare lucru pe noi nu ne-a ajutat. Intre timp am cumparat una mai lunga, e pentru spate pentru adulti dar o sa incerc sa folosesc tot asa o margine. Cele de bebelaci sunt asa frumoase, colorate, cu animale, mi-e drag de ele....
Pe noi la colici ne-a ajutat tzitzi, nimic nu se compara cu asta nici la colici nici la eruptia dintilor.

Ele, da, la Podasca merg.

Azi stam pe acasa, vreau sa fac o placinta cu branza si stafide.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:



Este foarte interesant Dariana. Eu il voi face asa cum ai zis si tu din ceva moale, un saculet colorat...

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Dedicut tu nu esti pe listuta?? cand ai dpn-ul??

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Au fost pernite din acelea la LIDL, bine, ca si model clasic nu sub forma de animalut si am ratat oferta, sper sa mai apara. La fata am folosit in perioada colicilor, scutece din finet calcate cu fierul si asezate pe burtica, la o temperatura normala, si feonul-asta a avut cel mai mare succes.

Bobita, eu nu am nici o poza de la sarcina asta pentru ca nu reusea sa ii prinda fata, ultima data cand am fost la control-sapt trecuta, era pozitionat copilul transversal si pe burta, abia am putut distinge ceva dar iti ramane intiparita imaginea :).

Eu pana acum am luat 7 kg, ma declar foarte multumita dar am plecat cu mai multe kg decat prima data, la greutatea de acum am nascut-o pe fata, asa ca depasesc 70 de kg in sarcina asta, si burta parca incepe sa explodeze din ce in ce mai mare, se tuguie :))))

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Multumesc de urarile de sanatate pt fetita, mai are de stat o saptamana in casa, au inceput sa se usuce bubitele si abia asteapta sa iasa la soare,la joaca cu fetitele.

Ps. Paula, din toamna din pacate o vei lua de la capat cu racelile, in ceea ce il priveste pe Raul, primii 2 ani de colectivitate in general sunt mai grei pana isi fac imunitatea :(

Stefania 27+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dedicut a spus ca pana la nastere nu vrea sa fie trecuta in listuta.

Stefania, stiu, si ma astept la ce e mai rau, doar ca acum tusesc eu din decembrie si nu mai pot, ma doare pe sub burta cand tusesc, si mi-e frica sa nu nasc mai repede decat tb din cauza asta. Si, in plus la cresa nu fac nimic constructiv, nu pierde aproape nimic din punct de vedere educational.
Cat timp au mancat-o bubitele?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Ele, nu sunt pe prima pagina ca nu as vrea sa ma trec, o sa ma trec insa la clubul scutecelor. DPN-ul meu e 19 iulie. Ieri am intrat in luna 7, adica saptamana 28!
Da, feonul e super....cica si melodia asta are efect, eu nu am testat-o dar o sa incerc la bebe2 https://www.youtube.com/watch?v=QQUjMtQRUbg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, am cam umblat in ultima vreme Vineri am fost la concert in Hard Rock. ieri am stat numai pe-afara. Azi am fost la ai mei ca a fost ziua lu' tati meu

Dariana, felicitaaari! Bebelina mea avea 490g la 22 saptamani...

M-am cantarit si eu azi la ai mei: am +13kg

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput