Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama uscosinul tot in fund!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy este foarte posibil sa te doara burtica si sa ai intepaturi si de la constipatie....remedii : si eu sunt o constipata incurabila...deci samatana grasa , suc de mere 100 % bea 2-3 cani si vezi ca merge , kiwi -dar isi fac efectul dupa 2-3 zile sau cand e groasa problema pune supozitor cu glicerina si eu mai folosesc cand am dop

delia r energie ...imi trimiti putina de la tine...

delia t stiu cum e , imi imaginez cum este sa stai ore intregi la sedinte , si mai ai 7 saptamani ....te cred vad ca si tu iesi la 31 de sapt si eu la apropae 33 , acum am incept sa o fac 30 sapt , mai merg viitoarea deci 31 , dar pana la 33 imi bag concediul care revine pe pre si pot natal...VEZI CA SE DA CONCEDIU PT OPRE SI POST NATAL !!!

paula de ..ai baiat , am inteles ca baietii sunt ale mamelor si fete ale tatilor e adevarat ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, ms Saracul fund...

Doxy, apendicele e in dreapta jos, aproape de zona inghinala. In sarcina insa se ridica treptat pana spre ficat

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Doamne ce imprastiata sunt va vine sa credeti ca nu m am gandit o secunda ca suntem gravide si nu mai merge faza cu stat pe burta :)))))). Incearca pe o parte...

Eu stiu ca orice supozitor se pune in fund, alea care se baga in vagin sunt ovule... Asa este fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama pai supozitorul cu glicerina nici nu trebuie sa-l tii, el nu se dizolva de tot, scopul lui e sa atraga materiile fecale si se elimina cu ele! Daca il elimini pe primul intact si fara rezultatul scontat, nu-i nmk, mai bagi pe al doilea si incerci sa-l tii mai mult, eu asa patesc cand sint full de tot incat nu mai incape nici macar un amarat de supozitor si tot asa nu reusesc sa-l tin, dar il pun pe al doilea si efectiv ma tin de fund si pana la urma isi face treaba!

In general in vagin nu se pun chestii (ovule/creme etc.) decat daca sint probleme ginecologice 9infectii, sustinere sarcina etc..), adica doar pentru aia ca actioneaza decat local nu se absorb in circulatie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Buna ziua,

Ieri am fost intr-o pasa foarte proasta si am preferat sa nu intru sa va stric dispozitia si voua...
Am stat la munca de dimineata pana seara si am ajuns acasa franta.
Am asteptat toata ziua telefonul celor de la clinica sa imi spuna cum ramane, fac morfo cu dr mea, cu altul...M-au sunat abia azi dimineata si mi-au zis sa merg maine la 6 dimineata si fac cu dr mea.
Ma voi duce, am decis sa-i mai acord o sansa.Daca si maine e cu toane, renunt la ea si imi caut alt dr. Daca e ok si a fost doar o intamplare, trec peste pt ca sunt deja aproape in 6 luni si mi se poate intampla o faza similara si la alt dr si cu cat avansez in sarcina, cu atat e mai greu de gasit un dr devotat...

Intre timp mi-am facut programare la o alta dr pt sapt viitoare, e cea cu care am facut DT si TT.Asta asa, de rezerva in cazul in care nu faceam morfo cu dr mea.

Acum, o sa merg maine sa vad cum stau lucrurile...la 6 dimineata sa fiu acolo, deci ma trezesc la 4, fac dus si plec pe la 5 de acasa...


Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Am revenit de la medic..si optimismul meu a contat.

Am colt lung de 4.1, nu e scurtat.
Dr mi-a zis ca slabe sanse ca pana la 40 saptamani sa am de ce sa imi fac griji.
bebe la fel, bine si miscacios, 1280g, fix pt 28 sapt si 5 zile cat am astazi.
Mi-a facut un TNS, chiar daca e prea devreme... a vrut sa vada contractiile uterului. Sunt contractii dar nu de nastere, sunt cele de pregatire, pentru care nu am nevoie de tratament si nici motiv de ingrijorare.

Binenteles ca nu ma urc pe geamuri dar m-am relaxat. Ieri am stat ca pe ace in canapea.

ma duc sa citesc in urma....azi sunt ZEN.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ele, Bobitza bravo! Numai vesti buna, ma bucur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

  • Felicit toate fetele care au fost la eco si au aflat vesti bune!!! Sa va traiasca puisorii!


    Doxy, Diana, aratati minunaaaat!

    In legatura cu colostrul, desi sunt in 22 de sapt mie mi-a curs de vreo 3 ori pana acum, practic am patat tricoul in dreptul sanilor cam cat o moneda.
    De ieri ma doare raaaau sanul stang, undeva in zona muschiului, mai sus, si simt ca o intaritura acolo, ca o pernuta cu ceva tare.
    Noaptea nici nu ma pot odihni de durere....aveti idee de la ce ar putea fi? Maine merg la dr si o intreb dar ma gandeam ca poate ati mai auzit si voi de asta.

    Bobitza 22+ Rebeca Maria

  • Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns doxy spune:

    Bobitza o sa se rezolve toate, imi pare rau pentru zambetul tau frumos, sa l faci sa reapara cat de curand! Tu ne energizai pe toate!
    Ele felicitari si lasa geamurile n pace ca daca te aud ma apuca si pe mine: D.

    Mergi la inceput