Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Poate la botez acu sa prestez o poza 2 ca pana acum nu m-am invrednicit. Am terminat cu vacsuiala mai am defrisarea.... am un chef cum ii e cainelui a linge sare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Fetelor cu bebelusi mai mici.... cand va apuca isteria ganditi-va ca, asa cum cred ca deja intuiti, toate sunt faze iar pe la 4 ani se instaureaza asa o acalmie si o intelegere de n-o sa va vina sa credeti. Acu stau cuminte si astept sa vedem cat va tine si asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula inteleg ..mai rabd o saptamana .

28+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, de ce n ai zis asa de la inceput... daca zici ca esti constipata de cateva zile asta e explicatia. Asa se explica si starea de voma. Dureri ca tine asa ca niste cutite prin burta am si eu si sunt de la intestine. Chiar acum am si eu problemacadta si deja am bagat o lingurita de seminte de in plus muuuulta apa si astept. Mai bag si o cafea si kiwi, in general la combinatii din astea ma apuca junghiurile de care zici dar nu ma sperii stiu ca sunt de la intestina si e destul de urat pana rezolv problema.
Ijcearca un supozitor, trebuie sa golesti intestinele neaparat mai ales ca ai ajuns la stadiul de voma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Delia, e imposibil. daca ratez discutiile astea, nu mai stiu ce am de facut pe mai departe

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

Mi-am actualizat semnatura, sa vedem daca merge
De aia mi-am luat eu rochii, ca nu suport nimic pe burta si asa ma sacrific pt chilotii de babe cu 5 numere mai mari
Delia am citit ieri de sedinta , sunt musai sedintele astea? Nu te vad ca ai burta si ca nu mai poti....

Ma retrag pt o curatenie prin casa, partial, ca nu vreau sa exagere, asa cate o camera si pauze


viitoare mamica de hocheist 25+ Lóránd


24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, Uscosin n-am luat pana acum pt ca eu nu prea support supozitoarele...adica asta se ia prin scorbura 1 sau 2?

Delia, nush dar eu ma simt cea mai varza gravida pe care am cunoscut-o

Doxy, pai ma afecteaza pe fata dar durerea mea principala era intr-un punct anume in spate. am palpat si daca apasam pe rinichi asa era ingrozitor... Oare se pot face pietre la rinichi ceva in perioada asta?

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama ia un supozitor cu glicerina pentru constipatie, ca sa l suport mai bine trebuie sa te intinzi pe burta. Si se "monteaza" in fund. :).
Eu prima data cand am luat supozitor a fost pentru infectie urinara. Farmacista mi a zis sa l pun "in sezut" asa ca acasa stateam si ma gandeam care e sezutul ca eu sed si pe una si pe alta. :))))))).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama eu nu plec de acasa fara trusa de urgenta: No-spa forte de 80mg, Uscosin supozitor si supozitor cu glicerina, le am in permanenta in geanta! Eu zic asa: prima data baga un supozitor cu glicerina si asteapta efectul; dupa ce golesti pe acolo pui si uscosinul (nu e asa de nasol cu supozitoare, nici eu nu suport sa-mi pun in fund, prefer prin oricare alt orificiu, dar asta e!) si apoi vezi cum te simti, daca te lasa durerea, dar iti spun ca eu cu uscosin am trecut de durerile si contractiile cele mai nasoale; mie dr nu mi-a recomandat de exe gynipral, dar urma sa o intreb despre el daca nu rezolvam cu supozitor!


Si despre constipatie acum, eu la prima sarcina am rezistat cu stoicism, nu am luat nmk, nici supozitoare cu glicerina, nici lactuloza, tot asa ca sa nu dauneze lui bb, dar acum n-as mai face asta! Pai la cat ma torturam eu pe WC cred ca mult mai rau i-am facut decat un amarat de supozitor, ma chinuiam de-mi ieseau ochii din cap, mai ales in ultima luna cand bb statea cu capul pe vezica mea si presa tot rectul! Dar atunci am avut noroc ca nu aveam nicio problema, nu contractii, nu dureri!
Acum o sa imi bag in fiecare zi daca o sa fie nevoie, numai ca sa am scaun zilnic, e f important, eu daca n-am scaun o zi incep si durerile de burta, se intareste etc.., deci sar cu supozitorul si imediat se rezolva; ce am observat eu, nu atat kk cat gazele incomodeaza f tare, si daca se creeaza baraj nu le poti elimina si incepe durerea!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy eu am luat la supozitoare de-astea cu glicerina in prima parte a sarcinii... am avut cred ca vreo 8 zile de pauza totala...cred ca stateam sa pocnesc...Si asa ma asezam si eu, pe burta (acum nush cum as mai putea). Dar nu reusesc sa le tin... Uscosinul pe care gaurice se pune?

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor, apendicele pe unde e? Ca si ala da dureri groaznice si snzatii de voma. Si stiu ca faci si febra...

Mergi la inceput