Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, nu mi-e bine... ma ia iar durerea aia...deocamdata e o intepatura vaga...ma doare burtica (sunt si cam de cateva zile)...si nu mai support pantalonii pe mine Am de-aia cu banda sub burta... Si am si-un tremurici asa...crek am alergie la serviciu...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Offf fetelor prin ce treceti fiecare cu problema ei , imi pare rau.
Olimp incearca sa ma storci putina energie de undeva, mai 6 zile
Yvy ce sa zic, cred ca incepe sa simta fetita, e gelozia si frica de a o pierde pe mami
Ama nu stiu ce au fost starile alea ale tale, dar nu cred ca sunt de la spate. Ca alea sunt cum le descrie Oxana, ca si eu am. Daca se repeta suna doctorul
Oxana m-am trezit de dimineata, nu foarte la 6 si am reusit totusi sa mai adorm apoi 2 ore
Bobitza intra sa ne zici cum ai rezolvat problema, hai aici sa plangem in grup


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama si eu mereu cand am dureri de burtica sau contractii am impresia ca ma strang pantalonii/chilotii, nu suport banda aia si-mi creeaza senzatia ca ma strange, dar de fapt e doar o impresie! Drept exemplu am acum pe mine niste colanti de negravida, cu un elastic destul de strans si i-am rasucit sub burta, insa nu ma deranjeaza cu nimic, iar aseara mergeam prin mall si ma trageam de pantalonii de gravida ca tot mi se pareau prea stransi
Ia No-spa forte si ia si Uscosin concomitent ca la mine mai tot timpul a ameliorat durerea combinatia asta, de fapt de cele mai multe ori disparea in juma' de ora! Plus supozitor cu glicerina neaparat ca sa elimini gazele care-ti accentueaza durerea de burta; eu am apelat frecvent la ele in sarcina asta, ca data trecuta m-am chinuit de mi-au iesit ochii Acum am zis pas!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Buna dimineata fetelor!!!!In sfarsit am dormit si eu asta noapte bustean,linistita..Aseara am fost si ne-am cumparat niste body si am cautat pantalonasi de gravi dar la noi in Galati nici o sansa As fi vrut un blugulet mai subtire sau o salopetica de blug si de vara.......Eu mai am de mers la servici pana la 01.07(as vrea) si la mine este foarte cald vara si foarte frig iarna,noi si acum la vremea asta stam cu caloriferele deschise.

Fetelor,odihniti-va !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Buna dimi,

Ama, cred ca incepe sa ne cuprinda oboseala..si eu am durerile de care zici, dar sunt surde, nu ma deranjeaza f tare (inca)..dimineata sunt cum sunt, dar seara cand merg spre casa parca sunt batuta si imi vine sa plang miercuri seara am avut si eu o stare de voma (clar de la oboseala) si ma apucase si pe mine agiatia, pt ca uitasem cum e cu starile alea si parca imi era frica sa nu se intoarca. Nu poti sa iti iei un medical ceva sa te mai odihnesti? Sunt sigura ca ti-ar prinde foarte bine

Olimp, hai ca mai e putin..eu ce sa mai zic, ca mai am 7 sapt pana la co? V-am zis ca ieri am stat in sedinta pana la 2..imi venea sa urlu

Si rezumatul la pozite: Diana arati ff bine si te prinde stilul ; Ele, foarte frumoasa burtica ; Mess, ne bucuram de cunostinta ; Doxy = sexy pupam grasunica din burtica

24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Yvy, pupici pt pitica!! O sa treaca si perioada asta, desi sunt sigura ca este f greu!

Cu pantalonii cu banda si eu am aceeasi pb, NU II MAI SUPORT!!! De multe ori seara cand ajung ma dezbrac de la usa si stau in chiloti juma de ora, pt ca efectiv nu suport nimic pe mine

Bobitza, te asteptam cu vesti!!

24+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Mi-am actualizat semnatura, sa vedem daca merge
De aia mi-am luat eu rochii, ca nu suport nimic pe burta si asa ma sacrific pt chilotii de babe cu 5 numere mai mari
Delia am citit ieri de sedinta , sunt musai sedintele astea? Nu te vad ca ai burta si ca nu mai poti....

Ma retrag pt o curatenie prin casa, partial, ca nu vreau sa exagere, asa cate o camera si pauze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Bobitza hai sa ne spui ce ai facut?

Mocanita, Adde, Ana-Maria, Mihaelafalt, MariaBcf, MStefania, Elfcupistrui mai dati un semn!!!

Uite, am stat la calculici vreo 2 ore in fund si iar m-a luat durerea de pasa Sper sa plece ca eu n-am de gand sa ma imprietenesc cu ea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna dimineata doamnelor!
Multumesc de complimente!
Doxy las poza pana fac altele. Duminica am zis ca ies cu o prietena la plimbare si ne facem ca fufele poze pe tot malul Muresului in toate pozitiile ca si ea duce lipsa de poze si eu m-am saturat de pozele la perete
Ama imi pare tare rau ca asa dureri mari . Pe mine ma sperie durerile astea ale voastre de spate ca eu cu pasa m-am imprietenit.
Yvy e doar o perioada de criza cu micutza dar o sa treaca o sa vezi . Daca ai inceput sa ai dureri sa ai grija cu activitatea excesiva sa nu te apuce mai rau . Adevarul e ca nu poti sa stai nici in scaun si in pat toata ziua . Eu ieri am iesit ca ma saturasem de casa si simteam nevoia sa ma misc putin. Rezultatul...azi ma doare pasa ceva mai tare
Alina faci din V un barbat independent!
Asteptam pozele cu burta ce cazeaza viitorul barbat independent al familiei ca te-ai fofilat numai bine pana acum
Mess la ce descrieri faci si tu aveam impresia ca "explodezi" si esti "plinutza" cum nu se poate mai departe de adevar. ASa de finutza e burtica ta!
Oana tot ce ai pus ai pus pe burtica in rest esti silfida!
Delia_T Olimp incercati sa nu va fortati mai tare .. mai incetisor cu lucrul

V-am mai intrebat eu o data dar mai intreb . La cate sapt se face max cezariana? Ca eu mi-am calculat si ma pot duce si azi sa cer concediu in principiu daca las 42+7 zile dupa nastere Depaseste 41 de saptamani ? ca din cate m-am documentat eu nu.

Elf Anamaria si cine mai lipseste.. . Un semn ceva? Speram ca sunti bine!


28+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Diana, eu stiu ca te pot lasa maxim 42 de saptamani. Eu zic sa lasi 2 saptamani dupa DPN.

Yvy, si Raul e intr-o perioada de afectivitate maxima. NU merge nicaieri fara mine. A fost cu taica-sau intr-un parc si in 10 minute au fost inapoi ca l-a lovit brusc, pe asta micu, dragostea de ma-sa. Eu zic ca e o perioada care va trece. Desi pe la 18 ani as vrea eu sa mai fie asa lipit de mine.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput