Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Alina, sanatate lui Vlad!

Yvy, stiu ca fata de voi, mamicile cu un copilut acasa, nu am nicio scuza...ai grija de tine!
Saraca pice!! Eu trec dimineata pe langa o gradi in drum spre serviciu si vad unii piticuti...ti se rupe sufletul zau!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ce sa zic, Ama , cred ca ne-a lovit din plin anxietatea de separare ca nu mai vrea sa stea cu nimeni decat cu mine nici cu buni macar cu care a stat de cand e mica-mica, n-avea nicio problema; am lasat-o miercuri cand am fost la dr tot in urlete, am sunat dupa juma' de ora sa vad cum e, daca s-a potolit si ea a inceput sa planga sfasietor si sa ma strige ca s-a prins ca socrela vb cu mine offffff!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Olimp, hai ca poti, nu te mai ineci tu ca tiganul la mal! Baga si tu alea doua viteze...
Ama din ce ai descris tu nu seamana cu durerile mele. La mine sunt dureri surde, de oase asa ca la reumatism cand se schimba vremea. Durerile acute cand le mai am sunt d foarte scurta durata ca o strafulgerare si imi scapa piciorul efectiv. Daca te mai apuca suna dr.
Yvy Rares a avut o perioada nu demult cand se trezea de nspe ori pe noapte. Ma termina. Sper sa treaca, poate sa te culci cu ea ca sa nu mai faci carari noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ele, Olimp, Diana tin sa spun ca ieri am experimentat din plin durerile alea naspa de pasa De la atata mers pe jos saptamana asta, plus stat in fund pe scaun si alergat la gradi dupa pice, intors cu ea mai pe jos mai in brate, iata-ma si pe mine!
Doamne, fetelor, sint oribile! Mergeam cocosata, nu puteam sa departez picioarele decat cativa cm si ca sa ma ridic/asez pe ceva era dureros, ca sa ma intorc in pat idem!
Acum sint amintire ca m-am intins la 9 seara in canapea si n-am miscat nmk, nici azi pana la ora asta si abia mai stimt o jena ceva, dar ieri a fost f nasol si nici macar nu au fost durerile la intensitatile de care pomeniti voi pe aici!!!

Voi daca ati sta mai mult linistite in pat n-ar mai fi asa nasol, dar mereu la job in fund atatea ore, apoi in picioare, mers pe jos ....

Doxy eu nu pot dormi OK cu ea si nici ea cu mine, se foieste, se invarteste, daca eu ma intorc pe o parte ea imediat se trezeste, o deranjeaza, are un somn iepuresc asa si incepe sa se foiasca si sa smiorcaie la orice tusit/stranut, deci noptile cand dorm cu ea de nevoie (cand e bolnavioara) sint horror, pentru mine alea sint nopti nedormite, stau doar la orizontala destul de nemiscata asa ca sa n-o trezesc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, am mai auzit pe la prieteni de perioade de-astea. Dar nu au tinut mult. E posibil sa simta ca se apropie bebe si sa aiba acea anxietate ca mami nu mai e "a ei"... Oricum, mi se pare oribil pt sufletul parintelui care pateste asta...Cred ca as plange cu ea odata..

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yvy pupam picea ..mititica... , ai si tu grija de tine nu te obosi prea tare ..asta ne suna la toate...

oxana
am uitat sa te felicit pentru pitica de 1500 gr...nu vad pozele am sa admir sexy mama dupa amiaza....

nu mai merge cu cele 2 viteze , am intrat in priza , si nu am ce face , toti trag de mine sunt ca tiganul la mal si sper sa nu ma inece acum

si eu ieri am avut o zi tare grea si stresanta , pentru prima data seara am resimtit si eu dureri de burta , dar am luat un no-spa si s-au linistit dupa 5-6 minute , la mine mai funbctioneaza si eliminatul de gaze...dupa care e bine..






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Ama, pai eu am plans cum am iesit din gradi, abia ce m-am potolit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yvy si tu draguta cu dureri de pasa , eu am ajuns sa nu mai pot nici ridica greutati , abia imi imi duc geanta ...iar seara cand ma bag in pat ca sa ma intorc de pe o parte pe alta ma mai ajuta sotul ma roteste tinindu-mi picioarele apopiate...in somn e mai greu caci uit...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy O sa treaca Se face ea mare

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy acum cum te simti ?

yvy
intradevad daca as putea sa stau mai mult in pat intinsa ar fi alta situatie , macar sunt scutita de mersul pe jos , nu ma lasa sotul deloc sa merg pe jos , ma aduce la servici , vine dupa mine , mergem impreuna la cumparaturi , cara el tot , din acest punct de vedere imi este ff bine.

Am comdus si eu putin cand am venit de la botez sambata trecuta a fost un cosmar mai ales cand trebuia sa apas pedalele ma durea pasa ...

micuta ta , incet incet se va obijnui , te cred si mie mi-i s-ar rupe sufletul...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput