Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Nuuu.... ca-s departe de noi si nu-i fac fata... ii iubesc asa de felul meu, nu le vreau raul.... :D
Am niste prieteni care au facut un drum la capitala si s-au intors aseara si l-au basculat si pe el in drum si l-au cules la intoarcere.
A fost un pas in afirmarea barbatiei... plecatul asta fara mami si tati. Mai avem unul si maine cand va ramane 2 zile cu pietenii nostri. Il voi vraji azi cu ceva planuri de petrecere i pijamale, clatite, plimbar pe role etc. Tineti-mi pumnii. Poate pare iesit din cmun dar n-au fost prea multe ocazii de-astea avand in vedere ca nu beneficiem de bunici sau alte rude aici langa noi. Asa ca ori a mers cu noi ori am stat cu randul cu el acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Am uitat sa va zic, l am intrebat pe dr. de epidurala si se pare ca are o parere buna. O zis ca nu ai cu cine sa vb din timp, ma refer la anestezist, o sa vedem atunci pe loc cine e la spital si vb atunci. O zis ca tensiunea mica se monitorizeaza si se intervine sa nu mi fac probleme. Iar de teste facute inainte cica nu trebuie, doar la sange verifica nu stiu ce... hmmm o sa ma mai gandesc desi mi e frica tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Alina tin pumnii! Pentru voi si prietenii vostri ca deV. nu mi fac griji. :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu pe Rares pot sa l las cu oricine, vai de capul la oricine ala. :)
Ieri la supermarket I a apasat la tipa de la casa pe un buton rosu din laterala casei, am vazut ca nu s a intamplat nimic rau dar automat mi am amintit de baietelul ala din singur acasa care a apasat pe buton si a stricat tot dineul vecinului. :)))).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Buna dimineata, fetelor!

Delia, nah sa mai zici ca am eu pitici pe creier! Ne-a facut Doxy clar!!

Amalia, multumim din suflet! Sa ti se intoarca insutit acest bine!

Bobitzaaaa!!! Miss u!!

Fetelor, am avut o noapte oribila. Dupa ce aseara pe la 11 m-am apucat sa-mi calc niste pantaloni, m-a strafulgerat o durere crunta undeva sub rinichiul stang, ca un cutit constant asa...nu-mi dau seama daca era de la rinichi sau de la spate...apoi mi s-a dus in zona inghinala pe stanga, de nu mai puteam sa rasuflu. instant mi s-a intarit burtica. Am luat un no-spa desi abia luasem no-spa-ul de seara...in cca 1h a trecut. Pe la 2 noaptea m-am trezit din cauza aceleiasi dureri, mai rea de data asta si burtica super incordata. Mai rau, m-a luat cu stari de voma...Si-uite-asa m-am plimbat prin casa nu stiu cat...daca stateam in pat era mai rau. M-am simtit disperata, neputincioasa...mi s-a facut frica...al meu dormea neintors si mi-era si teama sa-l trezesc asa in starea de panica in care eram... Dupa ce m-am vaicarit bine va intreb: ati patit vreuna asa ceva? stiti de la ce ar putea fi?


O zi minunata!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, prima data m am gandit ca ti a dat una pitica... dar daca zici ca te a luat cu stari de voma nu stiu ce sa zic... eu nu am patit din astea. Acum esti bine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Acum sunt stoarsa asa...si simt ca ma incearca o reluare... am luat no-spa si azi-noapte iar si acum de dimi...sper sa o fentez...
Doxy, la tine m-am gandit cu sciatica dar am senzatia ca a fost prea sus durerea pt sciatica (si eu am niste probleme dinainte cu zona lombara). Asta cu voma...cine stie?!...putea fi de la oboseala...sau o fi rinichiul... Totusi nu ma lamuresc de ce mi s-a intarit burta...

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata fetelor

eu iar si iar la munca , radeau cativa cilegi si ziceau ca ar trebui sa-i pun nume dupa nume firmei la care lucrez ar trebui sa o chema CLARA

oxana asa este am ajuns ieri franta , m-am bagat in pat si am dospit fara putere pana azi dimineata sa am ceva forte pentru ziua de astazi ...

sincer simt ca clachez...

happy draguta imi pare rau sa vad ca treci prin asa perioade nefaste , ai mare grija de tine....

amalia
excursie placuta si ai grija sa nu te obosesti prea tare... multumim de initiativa si la Oanka

astept sa vina WE sa ma relaxez , maine este ultima sambata in care prestez , desi ar putea colegii sa o faca in locul meu caci a venit un nou colg...dar ma rog asta este ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, ms. Ai si tu grija! O saptamana si gata!

Clara e un nume frumos

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, burtici!!!

Offf, offf, am dus picea la gradi si dupa o luna jumatate in care n-a varsat o lacrima, din prima zi ea a fost ff OK, acum de 2 zile plangeee de ma termina dimineata asa am o stare naspa, tocmai ce le plangeam de mila parintilor care trebuie sa-i lase in asa hal de urlat la gradi dimineata si iata-ma!


Ama si eu m-am simtit f f rau ieri, dar toata saptamana am avut-o plina, am alergat ziua cu treburi, n-am dormit decat vreo 7-8 ore pe noapte si alea segmentate de trezirile picei care acum ma striga disperata de cateva ori pe noapte si numai eu trebuie sa ma duc, pe tati nu-l vrea, deci cred ca de la oboseala ieri m-a durut burtica toata dupa-masa pana seara cand m-am culcat si se intarea cu tot cu No-spa de 80mg la bord; eu macar fusesem miercuri la control si stiam ca totul e bine, bb, colul, cicatricea etc. asa ca nu m-am panicat prea tare, dar aseara eram in magazin la cumparaturi si efectiv nu mai puteam, faceam 2 pasi si ma opream de dureri de burta si de lipsa aerului si cand am ajuns acasa am gafait juma de ora pe canapea stand degeaba Edit: ca sa spun ca si mie imi era f f greata ieri si acum m-am convins ca de la oboseala, bb imi semnala ca vrea somn!

Doxy am vazut pozele sexy, pai la asa picioare si eu numai in fusta scurta as sta in locul tau

Ele nici tu sa nu te mai plangi ca te-ai elefantit, oricum nu se observa kilele, doar burtica!

Diana imi place maxim tinuta ta si te prinde f f bine! Idem nu se vad kilele de care zici!

Mess si burtica ta s-a conturat bine, nu ai cum sa zici ca pari grasa si de acum o sa explodeze!

Ama no comment!!! Arati f bine, iti sta f bine asa cu greutatea asta chiar daca tu crezi ca esti mult pe plus

Amalia multumim pentru gandul tau bun, sa te ajute DD sa fiti cu totii sanatosi si in putere sa cresteti fetitele voastre scumpe si sa va bucurati de ele!!!

Mony sa ne aduci numai vesti bune, sa stea bb linistit si contractiile sa dispara!

Bobitza nu mai zici nmk? Ai rezolvat cu dr? Unde faci morfofetala? Daca vrei iti spun cum am reusit eu cand eram disperata si vroiam sa o repet!





Mergi la inceput