Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Olimp tu ai vrut sa ai mai multe zile post natal nu ?..sau nu am calculat eu bine.

28+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

diana exact , am decis sa imi las mai mult postnatal decat prenatal...financiar e mai avantajos , ai calculat bine , doar ce eu lucrand la privat imi iau concediu ramas inainte de pre/pot natal caci nu le pot recupera cand ma intorc...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp felicitari creste tare frumos Ilincuta. De fapt toti bebeii ce sa mai.
De la cate saptamani vedem si noi un picior un fundulet ceva prin burtica?? Deocamdata la mine doar tresare burta. La voi se vede ceva?

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

o poveste a unei familii in imagini 16 ani
http://esquire.ru/photo/16-years

Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

delia r alta solutie nu ai decat sa stai acasuca sa te relaxezi....


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca


Buna seara, am revenit de prin oras.
M-am apucat de dusuit, cremuit, aranjat si a venit barbatul intre timp acasa. Asa ca m-a dus el la Takko si mi-am luat un tatar si chiloti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Alina cred ca peste tot este asa din pacate. La mine au preferat sa inchida punctul de lucru decat sa angajeze pe cineva. Tipa (directoarea economica) care a venit si i-am predat totul, mi-a zis ca nu se stie ce va fi peste 2 ani, ca e posibil sa reluam colaborarea, ca vom vedea sub ce forma bla bla bla. Au incarcat-o pe biata colega de la Galati care va avea bonus din patea mea 6 judete de care va raspunde .

Olimp, felicitari! Fetele noastre sunt din categoria grea. Eu acum sper ca-i seamana sotului (are 1,90 m) si de aiai e asa de mare. Sa fie sanatoase!

Diana, poze ca a ta eu vad pe la vedete in revista, super stilul!

Ele, am eu destule belele dar pe asta cu celulita nu prea... Acum in sarcina am ceva, mai ales pe fund, dar asa am facut si la prima sarcina si am scapat de ea. Adica pe anumite zone am si eu dar doar daca strang cu mana. Merci oricum! Abia asteptam sa ne apucam de sport, simt eu ca facand echipa cu tine o sa ma tin de treaba. Sa vedeti ce vointa are Alina, o vrem in echipa neaparat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

felicitari pt dolofane - Doxy si Olimp

am trecut pe No-Spa forte, mi se intareste burta de cate ori ma ridic de pe scaun, pat, canapea....
daca pana luni o tin tot asa, il sun pe medic.

Laura24 + Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu merg la culcare ca am baut un pahar de bere si m-am facut manga. Va pup, vb maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Felicitari Olimp pt bebe mare

CO de odihna de anul trecut trebuie luat obligatoriu in urmatorul an, nu se mai reporteaza cate 2 ani.

Si la noi e aceeasi caracatita. In locul meu nu s-a angajat un alt om si nici nu au de gand. S-a impartit munca la celelalte persoane, care muncesc pe acelasi salariu, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Vad ca a fost cu bere de m-ai laudat la modul asta. He he.... cu sportul sunt praf.... la haleala ma mai abtin.
Diana, daca esti angajat la stat intotdeauna e mai lejer... astia automat sunt obligati prin lege sa faca una alta si nici nu dau din buzunarul lor. Prin urmare nu pierd nimic. din contra, castiga un lucru bine facut la timpul lui pe care nu vor mai fi nevoiti sa-l mai repare cu proxima ocazie cand le atrage ITM-ul sesizat atentia. La angajator esti pus sa faci varii chestii strambe ca sa iasa el ok si daca nu se observa omul iese in castig si tu te alegi cu boii de la bicicleta, ca sa zic asa. Am fost si eu angajat la stat. Sincer ma gandeam acum cam care fuse ponderea grijilor. La stat aveam grija banilor putini. La privat ma cocosau toate felurile de griji din toate partile. Nu zic ca nu mai erau si griji legate de bani.... buba e ca nu prea mai aveam timp sa mi le fac si pe astea. Dovada sta vopseaua care acopera cate si mai cate fire albe. Am albit un an in ritm de Fat-Frumos. mai rar ca mine. ispirescu ar fi fost mandru sa acopere asa poveste de senzatie.
Delia... eu stiam ceva ca ar trebui luat pana la 31 martie a anului urmator ca altfel pa pa. Trebuie sa ma interesez. Mai am 2 aptamani pana la prenatal timp in care sa pun mana sa ma pun la punct si sa ma gandesc daca chiar merita jalea si cearta si dracii care cu siguranta sunt aferenti pretentiilor de acest gen.

Mergi la inceput