Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Laura... asta patesc si eu insa nu mi se pare ceva iesit din comun. Cred ca intaririle astea de burta sunt mai normale decat ne-am inchipuit noi si ne mai si alimentam de pe site intrucat care mai de care are contractii si le potoleste cu no-spa-ul de rigoare ridicat la rangul de panaceu universal. la mine e de ajuns sa stau pe scaun 2 minute ca sa se intample ce zici tu. Mai sunt si Braxton Hicks-urile carora nu le-am dat nicio atentie in prima sarcina si nici n-as putea sa va spun clar care sunt si cum anume se manifesta nici acum. insa probabil ca au si ele ceva de-a face cu toata afacerea asta.
Fug si eu la nani... eu raportez 2 pahare full de bere si inca o gura. nu stiu ce-a fost cu mine insa asa a intrat berea asta de nu va puteti imagina. am prestat o varza cu carnaciori de mistret la cuptor si cu oa tzara de seminte de anason presarate pe deasupra... cu mamaliguta evident. La toata afacerea s-a adugat si berea adusa de un prieten care tocmai si-a luat atestatul de libera practica in psihologie. Cu el si cu a lui va ramane V. maine si poimaine cand vom fi noi plecati la botez.
V. e mai bine.... multumim de gandurile bune.... asteapta cu interes petrecerea in pijama de maine unde va fi gazda singulara ca tot e el barbat in casa. sa speram ca tine vrajeala si maine si plecam linistiti la ale noastre.
Va pup, doamnelor. Nighty night!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

neata , haideti la cafeluta!!!
eu m-am trezit devreme, acum imi termin cafeluta , apoi mananc repede si plec la sala ca azi si maine am un curs de specializare pt o activitate noua asa ca stau tot weekendul pana la 8 seara la sala. sunt tare entuziasmat desi mi ciuda de vremea asta frumoasa de afara

azinoapte m-am trezit sa merg la baie si cand sa ma pun in pat aud galagie, se bateau vreo 7 insi chiar in fata casei..m-a luatt o frica.....
apoi n-am mai putut adormi
dar acum sunt fresh, gata pt WEEEEKKEEEEND!!
niste zile frumoase va doresc mamici dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Olimp felicitari pt Ilincuta!!!!
atat am reusit sa "fotografiez" recuperez cu cititul maine seara.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata fetelor

va salut de la munca...ultima sambata

monirina , graphy , dana multumesc de urari...

oxana ai mare dreptate , piticele fac parte din " categoria grea" dar cel mai important este ca sunt sanatoase...

delia r asa e si la noi , nu se va angaja nimeni pe postul meu , sarcina se va distribuii la ceilati colegi iar retributiile vor fi aceleasi...

alina
bere si eu vreau dar tratamnetul nu ma lasa......dupa ce scap de el si nastere multe voi face....

sa sti ca si pe mine ma bate gandul sa renunt la sistemul privat in favoarea celui de stat in pofida salarizarii salbute , sincer nu vreau cand vin acasa de la munca ca un zombi sa nu mai am puterea necesara sa povestesc si sa ma ocup de pitica...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Olimp esti la munca?? mai ai o saptamana si gata??
Alina contractiile, scurgerile..sunt ca gripa pe DC...se iau.
Iarasi nu ma pot abtine sa te admir cum scrii. Indiferent ce si cum te doare, zici ca e o poveste tragi-comica cu final fericit.

Eu sunt la cafea, afara e frumos dar racoare. Astept sa se incalzeasca.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Neata! Te tzuc, Elena.
Olimp... servici usor!
Eu trebuie sa ma dun sa pun vreo 2-3 chestii la rucsac si sa las casa in ordine si frigiderul alimentat. M-a anuntat al meu ca plecam diseara ceea ce e un lucru grozav.... bag si eu cornul in perna in patul propriu la pranz sa ma duc fresh incolo diseara. Sa vadem ce prestez ca materia prima e cam saracuta. N-am apucat safacem cumparaturi si n-as sta dupa al meu sa ajunga acasa ca dupa aia suntem pe ultima suta de metri.
Asadar cred ca ne vom mai vedea pe luni. Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele neata si la noi e cald si soare...

apropo de contractii si scurgeri vad ca la cluj nu s-au molipsit
mai am o spatamana ( cea viitoare ) si 2 zile , luni si marti...apoi imi intind si eu burtoiul cu Ilinca la soare , ma plimb cat imi permite pasa , am sa incept cu geanta de spital si cele necesare apoi incet incet si de trusoul Ilincaci...

sa vedeti ce am patit azi nopate ...m-a luat un carcel la gamba stanga cum nu am avut in viata mea ..nu exagerez cred ca m-a tinut un minut , piciorul indiferent in ce pozitie l-am pus ..nimic , mi-am sculat sotul imi torsonea gamba minic...pana la urma a cedat dar acum abia pasesc cu el...si iau si 4 magne B6/zi...mamamliga lor de carcei...





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Neata

Olimp inca putiiin.
Eheee am schimbat si noi am facut 28 sapt ceea ce inseamna 7 luni. Yupiiii. O zii frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

alina multam..si distractie placuta , un WE super sa ai




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimi
M-am trezit la 6, i-am tinut companie barbatului care pleca la munca si apoi somn de voie pana la 9

Si eu dupa ce nasc si sunt acasa sanatoasa, bag o cafea cu o tigaraaaaaaa , mai un vin

Mergi la inceput