Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

La noi sunt situatiile tare dragute.... eu de-abia de-abia luam concediu ca aveam oameni in subordine si nu puteam sa-i las asa ca cu chiu cu vai reuseam sa plec 1 sapt-max 2 pe an vara cand aveau furnizorii mei activitatea oprita pt concediile obligatorii. Sa nu mai zic de agentii pe tara care adunasera pana pe la 53-5 de zile neluate de concediu. Cel putin cel de pe bucuresti acre mergea la capitala o data pe saptamana isi pierdea comisioanele daca pleca benevol in CO asa ca nu-si luase saracul de 3 ani nimic decat ocazional o zi-2. Insa angajatorul ii mai mintea cu cativa leuti pe concedii cand si cand ca sa tina lumea multumita. Asa ca tare greu se pleca in concediu la noi. Suntem o caracatita de firma care functioneaza cu oameni putini. Daca se rupe o veriga restul scartaie asa ca strangeam din dinti si rabdam.
Va dati seama acum daca ma duc eu cu fite si balet din astea sa-mi dea concedii peste concedii eu stand acasa de pe 2 noiembrie in varii natii de concediu... va iesi Jihad. Nu ma vad la Pro Tv la ora 5.... ma vad direct la Al-Jazeera. Oricum daca va lamuriti astept info pe care promit sa le coroborez cu cele ale doamnei contabil care mi-a dat o mana de ajutor.... si apoi sa revin cu feedback.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

hihi.... se vede ca e ceva care ma roade.... n-m mai postat eu atata la rand de cand era bunica fata. Barem n-am si eu o doleanta normala de gravida.... sau am rog, nu exprim nicio doleanta normala de gravida. Eu am ce am cu sectorul juridic la munci. Angoasa mea fuse sarcina asta. Incep sa fac deja calcule financiare ca sa imi dau seama daca chiar a meritat tocirea nervilor banutul asta putintel pe care l-am obtinut din diferentele sesizate de mine. Ma cam indoiesc insa.... a meritat "teapa" asa cum se refera la ea colegii mei... trasa angajatorului care mi- mancat timpul, nervii si resursele de fun atata amar de vreme. i o casnicie te consuma mai putin, vorba sotului. :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

urocultura negativa, asa ca dau de baut
am fost dupa ultimele hartoage pt CM, din 1 Mai intru in prenatal
atat am umblat azi, sunt terminata de picioare si imediat o iau din loc sa imi iau pitica de la gradi sa o duc la piscina, dar asa as dormi 3-4 ore
oxanafelicitari pt grasunica in cuza voda sa cere exudat nazal obligatoriu pt nebunia cu stafilococul auriu
tuseu vaginal inseamna control pe masa pt verificarea colului, daore un pic dar cu putina grija din partea medicului e ok.

sunt atat de praf cu memoria, nu stiu ce sa ma fac. mi-am facut programare pt morfologia de la 34 s, imi spune secretara ziua si ora, eu zic bine si pana la masina am uitat tot, si m-am intors la tipa sa imi scrie pe o hartiuta, radeau alea acolo la receptie, le-am zis ca as vrea sa le vad si pe ele peste ani cand vor fi cu burtici

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
27+
minune mica



ce hartii ti-au trebuit? ca is praf la de astea...la cate saptamani intri in prenatal?

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 24 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmmen25

Fetelor care aveti o ceza,va doare cumva operatia,ca pe mine cateodata ma omoara cu zile ,parca sta sa se rupa........si nu iau nici un fel de medicament,adica de obicei ma apuca seara cand ajung acasa si pana dimineata cand o iau din loc imi trece.

Dar de vreo saptamana ma dispera!!!!!!!!!

21+


vb cu dr despre asta, poate pana la urmatorul control, eventual suna-l. la o echografie ar trebui sa se vada ce grosime are cicatricea, cat de intinsa e, etc. desi pana pe la 27-28 de saptamani n-ar trebui sa ai treaba cu ea caci abia atunci creste si zona respectiva a uterului. ar trebui sa iei ceva sa relaxezi uterul. daca nu iei utrogestan, macar no-spa cand simti ca ai dureri in zona si cat mai putin efort

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 24 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara

alina apropo de situatia de la firma ...asa este si la noi , cracatita este atat de intinsa , fiecare angajat atarnand de un picior , daca unul lipseste pana creste bratul la loc ceilati trag de nebuini ....in bunul caz in care se sinchisesc sa mai amgajeze pe cineva...vad ca tendinta este acceasi cam peste tot munca cat mai mult cu cat mai putin personal...sa nu mai zic de concedii , la noi este o regula din mai pana in octombrie ciuciun concedii....iarna sau primavara devreme sau toamna tarzie...de parca ne-ar da salarii de magnati sa ne permitem sa fugim in tarile exotice daca dorim si noi putin soare sau balaceala la mare....

am ajuns acasa de la medic , avem 1523 kg +/- cum se calculeaza...este bine ne-a monitorizat timp de 30 de minute miscarile si bataile inimii precum si rezistenta uterina , daca sunt contractii..e otul ok , contractii nu am prezentat deloc, uter relaxat...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Si eu vreau sa merg dupa hartii sa ies in concediu. Oana ce hartii trebuie sa pregatesc?
Las 43+7 zile dupa data de la Dr si gata. Fac cezariana daca nu vrea sa iasa la 41 de sapt (oricum cred ca la asta ajung)
Alina complicata treaba acolo la tine . Credeam ca la mine e incurcat dar...
Olimp Felicitari pt vestile bune!!!!
Ce copilasi dodolosi dospiti voi acolo?. Sper ca si a mea creste in acelasi ritm ca mai am putin si rup cantarul .. macar cateva sute de grame sa se puna si pe pulpitele ei

28+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Olimp felicitari!!! o indragesc maxim pe Ilincuta cum creste ea !!!
Azi la eco si la noi s-au vazut ceva falcute. A confirmat medicul.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

OLIMP felicitari!deci a meu a ramas cel mai voinic de miine intru la dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele , diana multumesc...e zdavanuta.....

nu am intrebat de col , banuiesc ca ar fi zis daca ceva nu eer in regula , dar avand in vedere ca uterul e relaxat nu imi fac probleme , de fapt am mai zis ca nu ma doare burta...

diana mie pentru prenatal si postnatal mi-a spus directoare aeconomica ca tot ce trebuie dus este concediul dat de medicul de familie....medicul de fam iti da conediul pt 126 de zile cat revine pre si pot..si gata , mie alte hartii nu mi-a cerut , mi-a calculat cate zile ce concediu de odihna imi revin pt cele 126 de zile pe care mi-i le iau incepand cu data de 2 mai deci prectic pre/pot natal il scriu din 14 mai..incolo...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

teo mulumesc..ce dieta doar e baietel e normal sa fie mai mare ca fetitele...de la un moment dat baietii se intremeaza mai bine ca fetitele...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput