Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

MAEVE[bang draga sunt bine de luni au inceput scoala ,aici stii tu cum e vremea avem toate 4 anotimpuri intr-o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

urocultura negativa, asa ca dau de baut
am fost dupa ultimele hartoage pt CM, din 1 Mai intru in prenatal
atat am umblat azi, sunt terminata de picioare si imediat o iau din loc sa imi iau pitica de la gradi sa o duc la piscina, dar asa as dormi 3-4 ore
oxanafelicitari pt grasunica in cuza voda sa cere exudat nazal obligatoriu pt nebunia cu stafilococul auriu
tuseu vaginal inseamna control pe masa pt verificarea colului, daore un pic dar cu putina grija din partea medicului e ok.

sunt atat de praf cu memoria, nu stiu ce sa ma fac. mi-am facut programare pt morfologia de la 34 s, imi spune secretara ziua si ora, eu zic bine si pana la masina am uitat tot, si m-am intors la tipa sa imi scrie pe o hartiuta, radeau alea acolo la receptie, le-am zis ca as vrea sa le vad si pe ele peste ani cand vor fi cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Dana e normal sa ai scurgeri mai abundente dar depinde si de ele cum arata, cum miros si cantitativ cat de mult s-au schimbat.
Am mai discutata noi asta la un momentdat. Acum ale mele sunt albe usor galbui ca textura nu stiu sa explic putin vascoase si apa o absoarbe chilotul de bumbac. Asa ca petele arata cam asa..niste secretie mai vascoasa si de jur imprejurul ei un banut de apa.
Eu am mai zis ca nu folosesc protejlip si imi schimb chilotii cat de des e nevoie. Cel mai mult am avut cat un baut de 50 bani toata pata dar de obicei e mai mica.
Mirosul lor e f important sa fie placut ...usor dulceag.
Imi cer scuze pt descrierea amanuntita sper ca am fost clara
Daca iei utrogestan e alta treaba!
Acum legat de "prostii" nu stiu daca e bine cu prezervativ. Eu una sunt alergica la latex si nu ma inteleg bine cu ele. Noi nu folosim niciodata. Prefer sa fie fara finalizare. Am inteles ca e oricum mit faza cu spermatozoizii care deschid toate usile. Pefer fara finalizare ca mi-e teama ca ph-ul lui sa nu se potriveasca cu ph-ul meu si sa nu mi-l schimbe sia sta sa duca mai departe la modificari ale secretiei . Inca nu mi-am facut un PAP sa vad cum e treaba pe acolo dar Dr a vazut secretia cand mi-a verificat colul si a zis ca e in regula.


28+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, o bataita iti trebuie Mai fetelor, lasati-o mai usor cu muncile astea, zau, ca nu va ridica nimeni statuie! of of... Yvy, dezbraca-te!

Delia, in cazul tau socoteala de acasa nu s-a potrivit cu socoteala...de acasa

Oana, felicitari!! Asta cu uitatul mi se intampla si mie tot mai des . Cand am busit putin masina acum o luna si am uitat instant numarul celeilalte masini. Habar n-aveam cu cine m-am lovit. Ca sa nu mai zic ca am facut constat amiabil si am uitat sa imi iau exemplarul meu...varza

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vyv prapadita ce esti , de ce nu stai cuminte , te-ai apucat sa aspiri si sa speli pe jos....

oanka
felicitari pentru analize... si eu vreau din aia Ciuc Radler




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Fug la epilat. vorbim mai tarziu!
Va multumesc tuturor pt gandurile frumoase si va pupacesc cu drag!!!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Maeve,multumesc de oferta dar nu cred ca-mi vin pantalonii!eu voi naste cu Irimia (cezariana) pentru ca si fata am nascut-o cu el acum 7 ani.Data nasterii ar fi pe 2 sept dar Irimia zicea ca nu crede ca trec de 25 august ,in conditiile in care si fata am nascut-o la 36 saptamani fix(mi s-a rupt apa).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia r alta solutie nu ai decat sa stai acasuca sa te relaxezi....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Fetelor care aveti o ceza,va doare cumva operatia,ca pe mine cateodata ma omoara cu zile ,parca sta sa se rupa........si nu iau nici un fel de medicament,adica de obicei ma apuca seara cand ajung acasa si pana dimineata cand o iau din loc imi trece.

Dar de vreo saptamana ma dispera!!!!!!!!!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmmen25 spune:

Ati plecat la somnic?

Mergi la inceput