Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Hello fetele !!!

Ele felicitari
Bobitza ma bucur ca ai rezolvat
FETELE voi ce scurgeri aveti? De ieri am o scurgere alba mai groasa oare e normal?? Lichid sigur nu cred ca e pt ca este destul de groasa. Bebe este si el f activ de ieri, nu am dureri nmk. Ce ziceti??? Ma cam panicat o prietena ca ar putea fii dopul . Offfff abia astept sa nascccc dar nu acum sa mai stea bebe normal.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Oxana, de, ce sa le faci, au fiecare piticii lor, manca-i-ar mama de perfecti!

Eu cam termin pe ziua de azi (am vinere scurta), ma duc sa o iau pe mama si dam o tura pe la un magazin de bebelusi. Nu am mare lucru de luat, dar placerea e mare. As mai vrea un sac de dormit de vara, vreo 2-3 cearceafuri si prosoape, sa ma uit de un videophone (m-am hot#259;rāt sa iau asa mai mult pentru Alexandru, sa fiu pe faza daca cumva se hotaraste brusc sa-l iubeasca tare, tare pe asta micu') , cam atat...

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Dana, ce spui tu eu patesc de la utrogestan. Nu stiu daca tu mai iei... In rest, cred ca poate fi o candida ceva... Apropo de dop, stii ca de acum e recomandat sa faci cu preze, nu?!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

am gasit un articol f explicit legat de modul de calcul al indemnizatiei de co pre si postnatal (cred ca ce cauta Alina acum cateva luni ):

http://www.drepturile-gravidelor.ro/drepturile-gravidelor/concediul-de-maternitate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy nu sunt experta dar asa am auzit si eu ca ar fi indicat sex cu prez dentru a nu dizolva dopul...acum eu cum sunt pe tusa nu m-am interesat prea tare...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

adriana plimabre placuta pe la magazine....spala-ti ochii si pentru prizonierea de maine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Bobitza asta ar fi teoria, sa masezi ca sa drenezi lapticul din zona aia, nu cred ca se resoarbe, desi am o prietena care a intarcat de mai bine de 8 luni si a ramas cu un nodul plin de lapte in sanul stang care o durea f tare, s-a masat, s-a muls cu pompa, a pus comprese reci si nmk, nici acum nu s-a resorbit, doar s-a mai micsorat si nu o mai deranjeaza!

Ama n-am avut stare si am aspirat si dat cu mopul in toata casa, am spalat si intins 2 masini de rufe, in plus am spalat toata baia (inclusiv frecat WC) si acum am impresia ca ma strang colanii, aceeasi de mai devreme

Adriana si L are fixuri, daca o incalt se descalta ca sa se incalte singura, daca-i pun o bluza o da jos tot asa, numai ca are decat 2 ani si nu poate sa le faca de una singura si sa vezi crize de tavalit pe jos, ma rog de ea sa-mi accepte ajutorul, ea urla si intr-un final cand vede ca chiar nu reuseste si pace zice "agiuta!" suspinand



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Adriana ce fain! Eu daca as avea masina cred ca toata ziua numai pe la magazine as sta.
Mai fetelor e periculos cu astia mici, mi a povestit maica mea ca era sa o fac cand eram mica. Cica I am pus perna pe fata lui frate meu, noroc ca a fost pe faza. Si am mai auzit de la prieteni, cunoscuti ca cei mici au tendinta sa I iubeasca cam mult si le race placere sa I loveasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Am vrut sa ma aranjez putin si sa plec pana la Tkko, ciuciu, cheia masinii e la barbatul meu dragut si a plecat si cu cealalta masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Da, Doxy iubesc cam violent unii copilasi, cand avea L un an si 3 luni, mergea f bine in picioare, urca scarita de la tobogan singura si era cea mai mica de acolo, in rest numai copii de 2 ani si peste; un baietel de vreo 4 ani o tot imbratisa, L il mangaia si apoi el deodata a apucat-o de dupa gat cu ambele maini si a inceput sa o sugrume, efectiv o strangea de gat Nu stiu cum m-am cocotat acolo in 3 secunde si i-am despartit, m-am ratoit la el, L nici macar nu plangea, ca n-a lovit-o nu nmk, era doar socata! Cand i-am zis bunica-si cica el vroia s-o imbratiseze, s-o iubeasca

Mergi la inceput