Stelute de iulie-august 2013 (87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele ai sacpat de emotiile colului si de problema contractiilor !!!




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Yvy, nu am facut nimic sa stimulez lactatia...mie si asa mi se pare ca e cam devreme sa curga de la 18 s...ca atunsi s-a intamplat prima data. E o chestiune independenta de mine Dar ma tem sa nu fie ceva nasol cu durerea asta si cu umflatura aia....laptele trebuie sa curga de acolo sa se decongestioneze zona sau se resoarbe in organism (sper sa nu fie o intrebare absurda, dar sincer nu stiu cum merg lucrurile...


Va multumesc TUTUROR celor ce v-ati gandit la mine si m-ati sustinut si promit ca de acum incolo sa vorbim, chiar de-s bune sau rele....dar eu am zis sa nu va supar ca stiu ca la noi se transmit usor starile de la una la alta.

Multumiri dragei Amalia care ma suna mereu si mi-e alaturi ca un ingeras pazitor!!! ...HAI ca parca am luat Oscarul si incepu cu "recunostinta mamei, sotului...bla, bla"


Aoleeeu, apropos, azi e ziua mamei mele. Face 53 de Primaveri.
O sun acum ca poate uit...m-a sunat saracuta aseara si am usuit-o...eram tare intoarsa.
Acum imi pare rau, dar aseara imi casunase pe ea.
Si colac peste pupaza, sotul care nu are faze de genul, s-a gasit sa iasa cu colegii la bere tocmai ieri, cand eu eram suparata si trista si a venit abia pe la 10....dar l-am iertat ca nu se intampla decat la 2 ani asa ceva


Va pupik!


Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

bobita LA MULTI ANI MAMEI !!!!




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Bobitza, La multi ani mamei tale!

Alina, deci nu e chiar o faza. Asa e el. Oh well, noi sa fim sanatosi, ca ne-om descurca si cu fixuri.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Multumesc, dragele mele, Olimp si Adriana! La multi ani si voua si mamelor voastre!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, La Multi Ani mamicii tale!! Sa-ti fie sanatoasa si alaturi! Mamicile sunt un lucru asa pretios ...

Fetelor, aveti dreptate. Trebuie sa elimin aceasta sursa potentiala inainte de toate...Alina, problema e ca eu am fost mereu asa (avand si un regim de carne-vegetale 99%) si de cateva saptamani efectiv nu imi mai pot indesa kiwi-ul pe gat dimineata...deci cum s-ar spune n-am mai tratat cu kiwi, care mergea in principiu...si am observat o legatura si cu perioada de cand iau fier...ff greu si ff putin...



Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy incearca cu smatana grasa , miere goala , si eu m-am ghiftuit de Kiwi nici nu mai pot sa-l vad , mi-i se intoarce stomacul cand ma gandesc la el , dar cu miere pe stomacul gol dimineata sau samntana vad ca merge , degreseaza teava

si intredevar fierul constipa...si eu ar trebui sa iau zilnic cred ca iau o data la 2-3 zile altfel am innebuni pa WC...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

29 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Bobitza, La Multi Ani mamei tale!! Ma bucur ca esti mai bine Maine ai eco la 6?? Si zici ca te trezesti la 4? Eu cred ca nu o sa mai dormi deloc la noapte, ca nu mai ai cand

Olimp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Ele, ma bucur ca esti bine, draguta!!!

de Mony mai stiti ceva? sper din suflet ca e bine!


Offf, oare s-a intamplat ceva cu Elful? Ma tot gandesc de ce nu a mai dat nicun semn...are cineva adresa ei de Facebook, un mail, un tel, ceva?

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobitza multa sanatate mamei tale si La multi ani!!!!

Mergi la inceput