Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Mony super kit-ul!!!!!! F util :)
Criulica- iHeart- auditie placuta, nu iti fa sperante mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Flafi

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Dragelor

Elyana felicitari pt vesti bune de la echo

Hellie hai ca ai trecut cu brio peste scarbosenie

mony_omv linisteste-te si cu siguranta vei lua cea mai buna decizie pt tine si bebele tau, daca tu vrei ceza atunci nu te invinovati

Noi am trecut prin prima (sper ca si ultima ) panica mai mare de pana acum :( de dimineata mi-a fost rau, am facut ceva toxinfectie alimentara, am fost de vreo cateva ori la toaleta, problema era ca aveam crampe foarte puternice si dureri de burtica, la un momentat chiar incepusem sa fiu lesinata ... si speriata si tot.. am sunat dr si mi-a zis ca mai bine merg la maternitate la camera de garda sa ma vada cineva decat sa stau linistita ca sunt crampe de la burtica ... sunat sot venit luat ... intre timp am varsat si foarte rau (pt prima data in sarcina )bebe nu avea treaba miscaret nevoie mare, ba repriza de sughit ... eu nu vroiam decat sa ma asigur ca este el bine ... ca eu fac fata ... La maternintae la RM monitorizat bebe si intradevar nu erau contractii col inchis si lung de 3.51 bebe bine mersi nu avea treaba ... acum greu cu papa ca nu mancai nimic toata ziua , decat de dimi 2 feli de paine prajita ... o sa incerc cu o supa crema...

hai ca m-am intins...

Sa avem un weekend frumos feteleor si sa auzim numai de bine

32 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Doamne, ce emotii...am fost destul de ocupata zilele acestea si-acum vad ca deja au inceput sa apara puiutii Felicitari mamicilor, sanatate si recuperare rapida Si noi avem vesti...fata mea va veni pe lume in prima zi de Paste! Sper ca cei de la Filantropia sa serveasca niste calmante gustoase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Salutare

Am intrat repede sa raspund Vioikai despre paltforma noua, ca ma bag la somn, am muncit azi, iar curatenie.

Platforma noua e de fapt un fel de site nou, tot DC, doar ca e schimbat linkul, "paginile" de pe DC sunt schimbate, in stil mai nou, mai modern.

Uitati aici cum arata noua platforma (!!! vedeti ca inca e in lucru, ca aici pe DC vechi suntem la pagina 9 cap 51, dar la cel nou abia cap 50 pag 8, asa ca mai dureaza pana se muta tot DC-ul pe noua platforma)
http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/forum/136-odiseea-sarcinii-in-40-de-saptamani/page-5?prune_day=100&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all

Ca sa va logati acolo, va trebui sa dati un click ca ati uitat parola (acolo, nu aici). Apoi primiti un email cu un link, si acolo bagati noua parola (sau pe cea veche din nou). Tot tamtamul asta e pt ca parolele nu pot fi transportate pe o noua platforma.


Eu sunt deja obisnuita cu asta vechi, si pana ma obsinuiesc cu ala nou, mi-oi prinde urechile de cateva ori . Deja m-am strambat cand am vazut noul DC. Il prefer pe asta vechi.

Va doresc noapte buna si somn linistit



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Ralu, ma bucur ca sunteti bine. Pare sa fi fost toxiinfectie, ai mancat ceva cu microbi.
Mama are cezariana, un cheloid maricel, de la buric pana jos; si a facut si o reactie la anestezic, din cate am inteles, la anestezie generala- scazut tensiunea, ceva de genul. Stat si pe antibiotic dupa nastere.
Daca mi-ar putea garanta astia ca scot pe bebe intreg, m-as baga la naturala. Dar si dr a oscilat si a zis cand cezariana, apoi- naturala, apoi iar cezariana.
Cei care vor naturala isi incep pledoaria asa: la vreo 2 ore dupa nastere poti sa iei copilul in brate; sau: te dai jos singura de pe masa de nastere. Toate bune, dar copilul? Nu pentru el am stat lunile astea ca handicapata? Tratamente, griji, pregatit, analize- pe mine nu prea ma prindeau doctorii pe la ei. Copilul elimina apa din plamani- dar cumnata a ajuns la urgenta cu copilul dupa ce a iesit din maternitate, ca nu fusese aspirat bine si se ineca, nu putea respira cand sugea.
Apropo de instructiuni de folosire, teoretic, asa cum nasterea e supravegheata, ar trebui sa fie si elemente de ingrijire si alaptare oferite. Riscurile nu se compara insa, e doar bataie de cap pentru mama. Cand mai aud faze de genul: nu iti explica nimeni in spital cum sa dai sa suga, ma apuca nervii.
Fetele, ma alatur clubului: am control intre 27 si 30 aprilie si nasterea estimez eu dupa Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Azi am fost cu pozatul. Iata si hainutele:

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Foarte frumoase hainutele, Moni! Sa le poarte sanatos voinicelul!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_nicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Mony super kit-ul!!!!!! F util :)
Criulica- iHeart- auditie placuta, nu iti fa sperante mari

37+ cu Vlad Alexandru


dati-mi si mie link pt aplicatie k nu am gasit

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Cu forumul cel nou prevad mare bulibaseala. Se vor pierde o gramada de mesage din pacate . Deocamdata versiunea beta e cu multe bug-uri, dupa mine .


In alta ordine de idei ieri am avut burta tare jumate de zi. Simteam ca plezneste. Eu nu am mai cunoscut asta pana acum, asa ca azi am stat toata ziua in pat. Bine si vremea m-a ajutat ca e de kko cu ploaie si frig. Sotul imi zice azi : "poate ar fi bine sa nasti" Na parca-i dupa mine

Ieri a fost ziua unui pitic sin anturaj, iar duminica ziua altuia, asa ca de luni in colo are si Eva verde :).

Mergi la inceput