Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna,

Voi va dati seama ce putin mai avem? A inceput sa imi fie frica si vad ca nu-s singura De momentul nasterii propriu-zis, de momentele de dupa cand venim acasa fara intructiuni de folosire...


Vio, de ce nu poti suna ambulanta sa te ia de la intrarea in Buc si vii cu masina personala pana acolo? Asta daca e trafic.

Hellie si Simcri sa va iasa analizele bune!


Mie a inceput sa imi fie foame dar cand ma asez la masa nu pot manca f mult, asa ca mananc din 2 in 2 ore..Si fix dupa masa avem program de joaca





33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Criulica asa voi face doar daca simt ca am contractii dese altfel am sa ma duc pana la medlife cu masina noastra.Varianta cea mai buna ar fi sa mi se rupa apa si sa nu am contractii ,asa cum am patit la Dragos.
Hellie sper s-o tina Dumnezeu in viata pe soacra ta macar pana nasti ,ca altfel nu stiu cum se va imparti sotul tau !
Fetele eu nu am avut probleme in sarcini cu refluxul dar in schimb m-au chinuit balonarea si constipatia.
Mi-a ajuns si carutul lui bebe in sfarsit !
Mony-omv sa stii ca sunt multumita de produsele de la tia-carucioare ,insa eu nu am comandat decat carucioare ,accesorii de carucioare ,leagane si triciclete .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Mie mi-e cel mai groaza de zilele petrecute in spital. Daca o sa pot sa tin bebe cu mine in salon o sa fiu mai linistita. Daca o sa fie tinuta separat, atunci chiar ca o sa fiu nelinistita ... am in permanenta groaza aia ca nu au grija de ea cum trebuie, probabil din cauza ca tot timpul sunt povesti de groaza pe la tv si nici articolelele din presa nu sunt prea incurajatoare. Mi-e groaza de asistente! Au o reputatie foarte proasta asistentele din sistemul de stat. Asistenta doctorului meu e destul de draguta ... daca ar fi dupa mine as clona-o sa aiba numai ea grija de noi

Deci, eu de abia o sa astept sa ma vad ajunsa acasa! De acolo o sa ne ajute instinctul nostru, sunt convinsa! In rest, nerabdatoare sa vina ziua cea mare dar totusi sper sa nu vina mai repede decat e cazul, vreau sa fie pregatita sa vina pe lume

30+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

am intrat si eu un pic, am tot citit, dar nu am reusit sa mai scriu.
am fost luni la bucuresti la control, totul e bine, bebe are deja 3,2 kg la 35 de sapt, ecografic ar arata de 36.mi-a recoltat pt cultura de col , analize de sange, vreo 230lei toata distractia, dar am scapat.
sotul a ramas in bucuresti si eu am venit -viteaza de mine- cu un fel de maxi taxi, autocar, ce-o fi.a durat f mult drumul aproape 3 ore, nu aveau aer conditionat, scaun tare si incomod si multe gropi.mi s-a facut asa de rau...mi s-a intarit burtica, am avut si ceva contractii, groaznic a fost.asa ca de atunci sunt mai mult la orizontala, iau si no spa, mi se mai intareste burtica , ma mai doare , dar mult mai rar.m-am speriat rau si acum o sa stau cuminte, ma odihnesc cand si cat pot.

felicitari deea pt bebe!

nastere usoara lai, flafi si raluca.

vioika, si eu am venit cu masina pana la bucuresti si apoi am prins trafic, am chemat salvarea si s-a strecurat,era cu portavoce "eliberati drumul, urgenta maxima"

dar sper sa nu patesti ca mine.sunt f de treaba cei de la salvare, sigur te duc la medlife.

pup, sa aveti o zi frumoasa si bebei cumintei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mihaela felicitari pt vestile bune ,ce grasuna ai tu acolo !
O sa fie cam greu de nascut ,parca tu ai nascut normal . Ai grija de tine si stai linistita pe cat se poate !
Am citit povestea ta cu nasterea ,cand ai postat-o ,si in timp ce citeam ma gandeam ca si eu as putea patii asa(Doamne fereste ,sper sa nu ) ,i-am povestit si sotului si deja il lua cu transpiratii numai gandindu-se la o asemenea situatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Fetelor, am fost tare productiva azi. Am si povestit cu voi, am si lucrat cate ceva, am facut si o plimbare per-pedes pana la posta .
Va mai amintiti ca a intrat intr-o seara o tipa cu hainute din SUA ? Am comandat vreo 18 articole la 110 lei si au venit cu posta. Sunt super ok, adica exact cum arata si in poze. Si noi, si purtate.

La intoarcere mi-am mai luat si un sutien Jolidon pt alaptat , o bustiera (nu mai pot nici eu sa stau doar in tricou, ma dor tare sfarcurile, ca si pe Deny) si un compleu de la Vienetta Secret Camasa de noapte tip maieu sus cu halatel. Stiu ca si-a mai luat cineva online, parca Iris, nu mai stiu sigur ca era acum cateva luni, gri cu roz.Foarte dragut!

Merg sa fac o salata ca mi-e foame rau. Reteta mea: salata verde, rosii, branza, ton, castraveti, porumb si ca dressing iaurt sau lapte batut.

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Da, da, Mony_omv, eu, Flafi si parca si Hellie ne-am luat camasi de noapte cu halat.
Legat de papa mie binenteles ca mi s-a facut pofta de ceva nesanatos - mi-am luat cremwursti ca pur si simplu mi-au trecut prin minte si a trebuit sa cobor la magazin sa-mi iau si acum sunt la fiert. Dupa ce mananc m-am hotarat sa ies la plimbare ca am stat toata ziua in casa si am curatat papuci de iarna.
Fetele cu eco felicitari pentru rezultatele bune si bebei grasunei. Mihaela P pot sa zic ca tu ai reusit sa ma panichezi putin cu greutatea bebelusei - 3,2 kg la 35 saptamani in conditiile in care a mea avea cu 900 gr-1 kg mai putin la inceputul saptamanii 35. Dar sanatoase sa fim si noi si bebeii nostri.
Va las ca ma pun sa pap.

pupici.



Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie imi pare rau de soacra ta, cred ca sotul tau trece prin momente oarte dificile. Sa-i dea Dumnezeu zile mai multe, sa astepte cat mai mult.
Mony felicitari pt achizitii sa le purtati cu placere.
Vio ma bucur ca v-a venit mijlocul de transport :)

Noi -eu si Vladut- am furat masina lui tati, cu el prizonier, si am plecatin Bucuresti. Am trecut pe la birou, apoi am fost la piata la Crangasi. Mi-era dor sa fac piata.
Acum o sa ne ocupam cu o frecangeala de menta am gasit un amestec senzational de carne de vita cu ardei gras simirodenii la o macelarie arabeasca care au fost senzatie pura .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Atasez o poza cu kitul meu de la Tommee Tippee Closer to nature.
Si cu salata , la care azi i-am adaugat si ridichi, ardei rosu, si uitasem sa spun , intotdeauna zeama de lamaie.


36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Flafi, cum se numeste aplicatia cu care asculti inima bebelusului din burtica?

33+

Mergi la inceput