Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie distractie placuta acolo, bine ca ai ce face cat astepti.
Mony o sa iei decisia care trebuie, desi nu mi se pare chiar ok sa te lase pe tine sa decizi. Personal imi e frica de ceza, as fi dat orice sa nu fie nevoie' dar nu pot sta cu stresul asta major :(
Madi nu te mai stresa cu kg ca esti micuta si puiul are nevoie sa pui si tu un pic de adipos, lecdai jos dupa aceea, pana una alta mananca cat ai nevoie.
Simcri imi pare rau pt inlocuitorul tau :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monik86

Mony, asa-i bebita mea e fix invers - cu spatele pe dreapta si piciorusele pe stanga sus. Mie nu mi-a zis ca ar fi vreo problema, m-a intrebat cum vreau sa nasc si i-am zis ca natural daca se poate si a raspuns ca incercam. Eu nu stiu sa am vreo problema care sa impiedice nasterea naturala, dar sunt constienta ca pana la termen pot interveni o groaza de factori ...



Moni, nu am vrut sa te sperii, doar atat mi-a spus ca pe stanga unghiul favorizeaza o dilatatie de 12 cm fata de 11 cm pe dreapta. Oricum, bebelina ta va fi mai mica si mai delicata decat flacaul meu care are cap de 38 sapt la 36 sapt. Asa ca un cm incoace -incolo tot aia e! Si oricum nu e nimic 100% , nimeni nu are retata perfecta, toti sunt nevinovati, noi trebuie sa ne descurcam cum si cu ce putem

36+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Moni-omv tot asa sta si Editul meu ,dar cred ca 1 cm in plus nu prea mai conteaza dar se poate sa-si mai schimbe pozitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Asa e, Vio..mi-e teama si in conditiile in care nasc la privat..cu toate ca am inteles ca e destul de diferit.. O sa ne spui tu cum e cu nasterea naturala la ei:)

Simcri, ce situatie urata e si la tine:(

Mony, la mine e opusul..mama s-a simtit fff rau dupa naturala..multa vreme nu a putut sta in fund..si are si alte probleme prin "zona" de atunci..ea nu mi-a zis niciodata de natural(mai ales ca stie ca se poate alege acum) pentru ca stie cat i-a fost ei de rau..

Hellie, imi pare rau de situatia cu soacra ta..:(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Imi veni brusc asa o pofta de papanasi cu smantana si dulceata de visine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Citat:
citat din mesajul lui simcri

Imi veni brusc asa o pofta de papanasi cu smantana si dulceata de visine...




As manca oricand, oricati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mony_omv

Citat:
citat din mesajul lui Monik86

Mony, asa-i bebita mea e fix invers - cu spatele pe dreapta si piciorusele pe stanga sus. Mie nu mi-a zis ca ar fi vreo problema, m-a intrebat cum vreau sa nasc si i-am zis ca natural daca se poate si a raspuns ca incercam. Eu nu stiu sa am vreo problema care sa impiedice nasterea naturala, dar sunt constienta ca pana la termen pot interveni o groaza de factori ...



Moni, nu am vrut sa te sperii, doar atat mi-a spus ca pe stanga unghiul favorizeaza o dilatatie de 12 cm fata de 11 cm pe dreapta. Oricum, bebelina ta va fi mai mica si mai delicata decat flacaul meu care are cap de 38 sapt la 36 sapt. Asa ca un cm incoace -incolo tot aia e! Si oricum nu e nimic 100% , nimeni nu are retata perfecta, toti sunt nevinovati, noi trebuie sa ne descurcam cum si cu ce putem

36+
Edy


Mony cel mai important e sa gandim pozitiv si ca bebeii nostrii sa vina cat mai aproape de termen, sa aiba o greutate care sa se incadreze in limite normale si sa fie santosi. Si noi sa ne recuperam cat mai bine ca sa putem avea grija de ei indiferent ca nastem natural sau prin ceza. Pana la urma fiecare organism este diferit si cred ca fiecare dintre noi vom stii instinctiv ce e mai bine pentru noi si pentru copiii nostri.

30+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Ce de vesti bune si frumoase aflu,felicitari De-ea,sa fie sanatos puiul si tu sa te recuperezi repede.
Eu ma lupt cu o arsura la stomac de nu mai pot.
Eu am controlul pe 29 si ceza pe 8-9.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Simcri, am inteles acum cu inlocuitorul.

Vio, eu nu m-am plans in ultima vreme de sistem...m-am plans in trecut, asa este dar nu cu privire la nasteri etc..ci cu privire la problema mea de acum 3-4ani..

Multumesc fetele de sustinere cu privire la soacra. Asa e Moni, eu sper ca Dzeu sa nu dea mai mult decat poti duce.

Flafi, cum mai esti cu plictisul?! Ai pus bagajul la usa, ai facut plinul la masina, ai imbarbatat sotul?! .

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui duduta190578

Ce de vesti bune si frumoase aflu,felicitari De-ea,sa fie sanatos puiul si tu sa te recuperezi repede.
Eu ma lupt cu o arsura la stomac de nu mai pot.
Eu am controlul pe 29 si ceza pe e 8-9.

35+


Duduta, pana sa imi "cada " burta si sa am intepaturi in col eram si eu dezastru si refluxul gastric. Am incercat siropul Gaviscon- la mine face minuni. Acuma gravitatia m-a mai slabit cu refluxul , e mai greu "jos". Multa sanatate!

36+
Edy

Mergi la inceput