Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Neatza, fetelor!
Abia astept sa primim vesti de la Flafi!
Sa o ajute DD sa nasca in siguranta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Hai, flafi...bafta multa mamico si asteptam poze cu Vladut!

De pe tel e greu asa ca intru maine sa va scriu mai multe...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Si eu ma gandesc la Irinukaaa de cateva zile, nu am mai vazut-o nici aici, nici la buburuze.

Eu sunt (inca) fericita cu gandul ca am intrat in prenatal. Dar luni ma duc sa las concediul la HR ma intreb daca o sa am destula activitate acasa pentru doua saptamani pana vine tati.

Poate o sa recuperez filmele recente pe care nu am mai apucat sa le vad la cinema. Ultima oara am fost in iarna, aveam o tanti racita care tusea intr-una in dreapta mea si un prieten care a omis sa ma anunte ca e racit doua scaune in stanga. Asa ca m-am lecuit, mai ales dupa 2 ore pe scaun

Am o curiozitate, va tundeti parul inainte de nastere? Al meu e mediu spre lung. As prefera sa il las pentru a-l putea tine strans, dar am auzit ca are de suferit dupa nastere.

Monik postase ceva interesant pe fb, legat de sfaturi necerute. Aseara mi-am testat abilitatea de a zambi politicos in timp ce mi se zicea ca sub nici o forma nu trebuie sa tin copilul in brate in afara de momentul alaptarii ca "bebelusii" sumt smecheri si nu ma mai lasa in pace toata viata sa ii las sa planga in patut si doar sa ii mangai si sa le vorbesc. In rest nu m-a deranjat deloc ce a zis
Apoi ne povestea de botez, a doua zi de dupa iar cand am ajuns la taiatul motului si i-a zis viitoarei nase ca o sa ii spuna o datina secreta, dar sa nu aud eu. M-am panicat toata si i-am spus ca oricum gasesc pe net daca nu zice. Era vorba doar de pastrat motul cu o poza in rama Eu ma asteptam la o nebunie

Va urez o zi frumoasa, momentan eu stau cu catelul in casa (nu stie sa stea singur deloc). Ai mei pleaca la cumparaturi. "Adora" tata sa vina mama cu el...pleaca dupa paine si se intoarce cu mobila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Elyana ce tare ai fost cu parintii care pleaca dupa paine si vin cu mobila !
Eu una mi-am scurtat din par dar doar atat cat sa-l pot prinde ,dupa nastere va cadea masiv ,mie asa mi sa intamplat ,in sarcina de-abia strang cateva fire .
Cu lasatul lui bebe sa planga singur in patut eu nu sunt de acord ,la varsta aceea cum poate cineva sa spuna ca e smecher si vrea sa ne santajeze ? El are nevoie sa stea in bratele mamei ,sa se simta ocrotit ,postase ceva interesant Vicky mai de mult despre nevoia de consolare a bebelusilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Flafi,suntem alaturi de tine,nastere usoara si bebe sanatos!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!
Acum m-am trezit si eu de muuulti muuulti ani nu m-am mai trezit asa de tarziu, bine a fost cu mici pauze de trasee la baie, dar e asa bineee, acum trebuie sa ma apuc de mancare dar mai lenevesc un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Neata! Si eu am dormit pana la 11. Dormit pe stanga si trezit peste noapte cu un junghi tare ciudat la burta in dreapta jos de tot. Daca ma culc pe dreapta, n-am probleme. Am recitit aseara cat de important e sa dormi pe stanga, dar parca organismul meu cere altfel.
M-am mai linistit, daca e sa se declanseze nasterea suntem pregatiti. Mai putin taticul, care e inca in panica- sau abia a inceput. Si se poarta ca teroristul: noua tema: daca copilul nu o sa vrea lapte de la mine? Mai putin parintii, care mi-au adus o halca de mezel si au pus in frigider, pe motiv ca e muschiulet, sa gust numai, dupa ce le-am zis ca nu mai suport mezel in sarcina. Deci, abia astept sa vina copilul, ca sa am un aliat de nadejde- ce am sa ma distrez cand le va tipa in brate!
Eu mi-am pregatit dopuri de urechi, citit arsenal de articole despre ce urmeaza sa fie, pregatit povesti, stiu chiar si cateva poezii si cantece. Si sper sa ajunga cat sa fiu zen. Si sunt mult mai relaxata de cand ne apropiem de termen, pentru ca va fi ok daca se naste acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna!

Incep cu urarile de bine pentru Flafi, careia ii doresc multa sanatate ei si lui Vladut si asteptam o veste de la ea.
Ma bucur pentru voi ca puteti dormi pana mai tarziu, eu azi m-am trezit la 7 ...de foame si facea si asta mica niste tumbe in burta de numai.
Azi ma simt mai bine si, chiar daca-mi vine greu sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu le mai pot face pe toate ca inainte, o sa incerc sa am grija de mine/noi muuult mai mult.
As avea niste pui dezghetat sa-l fac cu smantana si ciuperci, dar acum mi-e lene, asa ca stau in patut.
Va pup

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Buna!
N-am mai scris pe aici, caci ne-a apucat curatenia de primavara. Bine, facem cate ceva, apoi tragem si eu si sotul pe dreapta sa ne odihnim. Noroc ca nu avem casa prea mobilata, asa ca terminam repede. Covoarele le-am spalat. Saptamana viitoare urmeaza geamurile si perdelele, eu sa umblu un pic prin dulapuri, sotul sa elimine praful de sub/de pe mobile si gata curatenia!

Azi am intrat de mai multe ori, sperand sa aflu vesti despre Flafi si puiul mic. Am emotii mari, mai ales ca ea e prima.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

si eu am intrat iar sa vad daca a scris Flafi, dar....
Te pupam Flafi si te asteptam cu noutati.

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput