Burtici cu STELUTE de iulie-august 2013 (86)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy , ele eu numai ca nu tremur , am o stare de imi vine sa o iau la goana...am bagat ca eroul azi , simt ca dau in balbaiala , ma simt agitata desi stau pe scaun nu am o explicatie concreta...

ele
cum te simti ?

de mony mai stiti ceva ?

numar pe degete cate zile mai trebuie sa vin la munca

diana in mod normal pielea se pigmenteaza ulterior si apoi apar si alunitele , daca e predispus ii vor iesi mai ales daca sta la soare si nu e protejat ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Exact la Mony ma gandeam si eu. Ce ziceti, sa o sun? Daca azi nu intra eu o sun maine, cum spuneti?

Mooonnyyyyyyyyyyy spune ceva daca citesti


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:


delia sun-o dar ai nr ei eu parca m-am uitat pe lista si nu l-am vazut


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp


delia sun-o dar ai nr ei eu parca m-am uitat pe lista si nu l-am vazut


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca


Il am, noi facuseram schimb pe PM, ca trebuie sa vina in Tm. Sper sa fie totul in regula


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Stiam ca Mony astazi se interneaza.
Olimp nu stiu cum ma simt, sunt nervoasa, agitata, tremur ca si tine, normal am contractii (la asa stare era si anormal sa nu am).
Am impresia ca nu mai fac fata, simt ca ma sufoc in casa.
Cand vaf praful de pe jos , vad rosu in fata ochilor...
ioi..... :))

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Daca maine aud ceva vesti bune de la dr, sa vedeti ce calaresc geamurile.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

da DANA apar mai tirziu asa a fost la mine eu am o alunica pe git si acum o au toti copii in acelasi loc a aparut dupa ce aveau 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, nu te prostii!!
Nu ai ce face? Ce as vrea sa fiu in locul tau...iesi in curte, la soare...citeste, uita-te la filme, seriale. Lasa calaritul geamurilor...

Delia
, poti sa-i trimiti un SMS, si iti raspunde cand poate!! Transmite-i salutarile noastre.



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_z spune:

multumesc mult mamici pt raspunsuri. Eu nu stiam nici ca mi-a aparut mesajul, tot verificam si nu stiam ca apare in urma :)
M-ati mai linistit, desi si astazi am simtit cutitele astea jos.... Dar daca ziceti si voi ca ati mai patit... Il simt si sus pe bebe. Cand sus, cand jos. Mai am ceva timp pana la urmatoarea ecografie si nu stiam ce sa fac, daca sa o sun pe dr sau nu.
Multumesc mult inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, burtici!!!

Ele fir-ar sa fie, eu nu inteleg de ce nu ti-a zis dr cat e colul? Nu a putut sa-l masoare, nu a vrut, nu a reusit, ce papucii ma-sii??
Eu cand am ajuns la control si m-a urcat pe masa la eco am avut 3 intrebari punctuale:
-prima si cea mai urgenta cat e colul? cum e colul? (din motive de dureri/contractii/ridicat zilnic in ultimele saptamani una bucata de copil bolnav de 13kile etc..) R: colul e luuung 4.28cm si inchisss! Buuun!

-a doua cum se prezinta cicatricea de la ceza? (din motiv de dureri pe acolo prin zona de cand o boxeaza bebe ca s-a pozitionat cu capul in jos de tot in flancul drept, plus cele scrise mai sus) R: cicatricea e f bine, peretele e de grosime normala!

-a treia care e rezistivitatea pe uterine, ca cica era mai maruta ? R: e OK, nici nu mi-a dat valori, dar drept dovada bebe e cu o saptamana mai mare ca DUM!

Acestea fiind lamurite, am lasat apoi femeia sa-si masoare tot ce vrea ea




Mergi la inceput